Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest AVVlad

In atentia lui vdragosh

Recommended Posts

Guest AVVlad

http://forum.ragezone.com/f197/czf-season-...cations-618286/

Mu Online Season 4.5 este sezonul/versiunea pe care ruleza serverul Global de la sfarsitul lunii Februarie anul curent.

Propun trecerea acestei versiuni la gradul de BETA TESTING pe LinkMania pana la sfarsitul bazei acesteia de date, care presupun ca mai mult de inca un an nu o sa dureze.

De ce de pe acum? Ca sa fie timp sa se treaca de la 99% la 100% Bug free etc. ( si un an nu mi se pare mult pentru a pune la punct si virgula :) un server )

Link to comment
Share on other sites

nu spun ca nu-i buna ideea, insa mi s-ar parea o trecere prea brusca de la s2 la s4.5

totusi ar merita incercat, dar sa nu se bage un fresh db, ci sa se mute tot db-ul de s2 pe s4.5 (asta in cazul in care este posibil)

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

http://forum.ragezone.com/f197/czf-season-...cations-618286/

Mu Online Season 4.5 este sezonul/versiunea pe care ruleza serverul Global de la sfarsitul lunii Februarie anul curent.

Propun trecerea acestei versiuni la gradul de BETA TESTING pe LinkMania pana la sfarsitul bazei acesteia de date, care presupun ca mai mult de inca un an nu o sa dureze.

De ce de pe acum? Ca sa fie timp sa se treaca de la 99% la 100% Bug free etc. ( si un an nu mi se pare mult pentru a pune la punct si virgula :) un server )

hai sa bagam ses 7 :-j

nu va convine ses 2 duceti-va pe alt servar cu ses4

prea multe schimbari.

Link to comment
Share on other sites

hai sa bagam ses 7 :-j

nu va convine ses 2 duceti-va pe alt servar cu ses4

prea multe schimbari.

ai jucat pana acum pe s4 sa vezi cum e?

iteme noi, arme noi, harti noi, character nou, aripi de lvl3, etc. sau macar un s3.

Link to comment
Share on other sites

hai sa bagam ses 7 :-j

nu va convine ses 2 duceti-va pe alt servar cu ses4

prea multe schimbari.

dute bah anti evolutie,dc sa nu se faca?un beta cu db-u care e acuma sau daca nu se poate sa fie fresh db dar cu un xp ceva mai mare gen 100x

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

dute bah anti evolutie,dc sa nu se faca?un beta cu db-u care e acuma sau daca nu se poate sa fie fresh db dar cu un xp ceva mai mare gen 100x

vreti cam multe :-j dupa ce a facut vdragosh

ses2 a fost bn xp mare in pt

cs mai frumos

akuma ce vreti?sa va bage rr fara sa jucati? :-j

si xp 100X e prea mare dupa parerea mea :D

sunt contra sugestiei

Link to comment
Share on other sites

nu spun ca nu-i buna ideea, insa mi s-ar parea o trecere prea brusca de la s2 la s4.5

totusi ar merita incercat, dar sa nu se bage un fresh db, ci sa se mute tot db-ul de s2 pe s4.5 (asta in cazul in care este posibil)

Este posibil cum a trecut de la S1 la S2 (si S2 a fost beta, pana ia dat drumu) ar putea face la fel ...dar 100% sunt sigur ca nu se va intampla lucrul asta ...

Link to comment
Share on other sites

nu spun ca nu-i buna ideea, insa mi s-ar parea o trecere prea brusca de la s2 la s4.5

totusi ar merita incercat, dar sa nu se bage un fresh db, ci sa se mute tot db-ul de s2 pe s4.5 (asta in cazul in care este posibil)

din cate stiu eu nu sunt compatibile bazele de date plus ca versiunile diferea prea mult

trecerea de la s1 la s2 a fost facilitata tocmai de aceasta compatibilitate

Link to comment
Share on other sites

Cam devreme si prea brusca trecerea de la S2 la S 4.5. Cand ne va fi timpul sa trecem la altceva mai "sus" se va anunta. DB-ul actual abia incepe sa fie distractiv, vad ca propunerile pentru rr db sau noua versiune vin doar de la playeri care nu au mai mult de 1-2 rr :) si au zis ca daca sunt in urma celorlalti "hai sa se dea rr".

Link to comment
Share on other sites

http://forum.ragezone.com/f197/czf-season-...cations-618286/

Mu Online Season 4.5 este sezonul/versiunea pe care ruleza serverul Global de la sfarsitul lunii Februarie anul curent.

Propun trecerea acestei versiuni la gradul de BETA TESTING pe LinkMania pana la sfarsitul bazei acesteia de date, care presupun ca mai mult de inca un an nu o sa dureze.

De ce de pe acum? Ca sa fie timp sa se treaca de la 99% la 100% Bug free etc. ( si un an nu mi se pare mult pentru a pune la punct si virgula :) un server )

interesant

acum nu am timp si nu stiu cand o sa mai am

daca o sa imi fac timp ( nu prea curand ) pentru un server beta , o sa am nevoie de o versiune care :

- sa aiba 0 bug-uri care pot fi exploatate ( hacks )

- sa aiba 0 bug-uri de stabilitate

- sa fie cat mai configurabil

- sa consume cat mai putine resurse

...

versiunea proupusa de tine pare ok

PS: versiuni noi => optiuni noi in joc => mai multe sanse de bug-uri

pentru propuneri, sugestii, sfaturi , .... puteti sa imi dati un PM

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...