Jump to content
Dropkillerz

Trei adolescenti, in stare grava la spital dupa ce un pom a cazut peste ei!

Recommended Posts

Trei adolescenti cu varste cuprinse intre 15 si 17 ani au fost raniti, luni, dupa ce un copac a cazut peste ei in Parcul Copou din Iasi, victimele fiind internate la Spitalul de Pediatrie "Sfanta Maria".

Coordonatorul SMURD Iasi, Diana Cimpoesu, a declarat ca in starea cea mai grava se afla un tanar in varsta de 17 ani, care a suferit o fractura deschisa la gamba stanga si un traumatism cranio-facial.

Acesta a fost dus la Spitalul de Pediatrie "Sfanta Maria" din Iasi, alaturi de doua adolescente in varsta de 15 si 16 ani, care au traumatisme cranio-cerebrale si contuzii la membre si la coloana cervicala, a precizat sursa citata.

In urma incidentului au fost raniti alti doi adolescenti, insa acestia au suferit leziuni usoare si nu au avut nevoie de spitalizare.

sursa: protv.ro

Copacul pur si simplu a cazut ca era putred la radacina,nustiu de ce nu-i verifica si ii taie pe cei carora le-a trecut vremea.

Cand ma gandesc ca putea sa cada peste un copil mic sau peste mai multe persoane cand parcul era plin,mi se face pielea de gaina.

Link to comment

Mie nu mi-e foarte clar daca erau in timpul programului scolar sau nu...

Se tot arunca vina pe cei de la ingrijirea spatiilor publice dar si profesorul ala care a iesit cu ei in parc parca ar avea oleaca de responsabilitate ...

Link to comment

Mie nu mi-e foarte clar daca erau in timpul programului scolar sau nu...

Se tot arunca vina pe cei de la ingrijirea spatiilor publice dar si profesorul ala care a iesit cu ei in parc parca ar avea oleaca de responsabilitate ...

si cam ce putea sa faca pofesoru ala? sa se foloseasca de puterile lui speciale de superman si sa distruga copacul? :rofl2:

Link to comment

Mie nu mi-e foarte clar daca erau in timpul programului scolar sau nu...

Se tot arunca vina pe cei de la ingrijirea spatiilor publice dar si profesorul ala care a iesit cu ei in parc parca ar avea oleaca de responsabilitate ...

Am fost acolo in momentul ala,ce conteaza daca erau cu profesor sau nu,i se poate intampla oricarei persoane care era in parc in momentul respectiv.Ma bucur intr-un fel ca nu s-a intamplat intr-o Duminica sau Sambata,era mai grav. :)

Link to comment

in Parcul din Iasi majoritatea copacilor sunt foarte batrani..tinand cont ca in weekend parcul e plin ar trebui sa se verifice starea copacilor iar cei care prezinta un pericol sa fie taiati..e pacat ca cineva sa sufere dintr-un asemenea motiv..bine ca nu a fost mai rau totusi..

# sa speram ca se vor insanatosi cei raniti..

Link to comment

As far as i`m concerned ... si-au meritat-o ..

Din cate am vazut la stiri .. copacul ala .. era un tei "sanatos" (se chinuiau la stiri 15+ oameni sal urneasca), un copac de genu cand, cade .. NU ai cum sa nu-l auzi .. 8-| jesus .. paraie .. trosneste ca nu e un pai de chibrit .. Bet you 5 $ ca copilasii fie erau beti ... fie "high" cu tampenii etnobotanice .. i mean for the love of god ... refuz sa cred ca aia stateau pe banca .. toti cu mp3-urile in urechi :rofl1: si nu au auzit copacul ala

Link to comment

As far as i`m concerned ... si-au meritat-o ..

Din cate am vazut la stiri .. copacul ala .. era un tei "sanatos" (se chinuiau la stiri 15+ oameni sal urneasca), un copac de genu cand, cade .. NU ai cum sa nu-l auzi .. 8-| jesus .. paraie .. trosneste ca nu e un pai de chibrit .. Bet you 5 $ ca copilasii fie erau beti ... fie "high" cu tampenii etnobotanice .. i mean for the love of god ... refuz sa cred ca aia stateau pe banca .. toti cu mp3-urile in urechi :rofl1: si nu au auzit copacul ala

Eu ti-as sugera sa te mai informezi inainte sa vorbesti niste prostii mai mari ca tine.Baiatul care a fost prins nu putea sa fuga din cauza unui accident asemanator in trecut,unu' a incercat sa se sinucida,aruncandu-se de la etajul 5 si a cazut peste el.

Link to comment

Eu ti-as sugera sa te mai informezi inainte sa vorbesti niste prostii mai mari ca tine.Baiatul care a fost prins nu putea sa fuga din cauza unui accident asemanator in trecut,unu' a incercat sa se sinucida,aruncandu-se de la etajul 5 si a cazut peste el.

Nu interpreta postul meu ca o "luare peste picior" .. pur si simplu nu realizez .. 1. cum de nu au auzit copacul ala ... 2. how can u not dodge a fuckin` TREE .. ? 8-| nu vorbim de o placa de beton de 100x100 m ... but a TREE

Link to comment

Mie nu mi-e foarte clar daca erau in timpul programului scolar sau nu...

Se tot arunca vina pe cei de la ingrijirea spatiilor publice dar si profesorul ala care a iesit cu ei in parc parca ar avea oleaca de responsabilitate ...

Si ce putea sa faca profesorul in cazul acesta? sa opreasca caderea copacului ? ._.

Link to comment

Nu interpreta postul meu ca o "luare peste picior" .. pur si simplu nu realizez .. 1. cum de nu au auzit copacul ala ... 2. how can u not dodge a fuckin` TREE .. ? 8-| nu vorbim de o placa de beton de 100x100 m ... but a TREE

Din cate am inteles de la tv, acei elevi au incercat sa fuga cand au auzit copacul cazand, dar din pacate copacul a fost mai rapid ca ei.

Link to comment

Din cate am inteles de la tv, acei elevi au incercat sa fuga cand au auzit copacul cazand, dar din pacate copacul a fost mai rapid ca ei.

Copiii aia erau cumva gandaci ? Cum dracu sa nu poti fugi din calea unui copac care cade ? Trebuie sa fi prost sa fugi in lungimea lui, ca atunci e posibil sa fie mai rapid ca tine, dar totusi, copacu ala nu e lat de 50 de m.

Link to comment

Nu interpreta postul meu ca o "luare peste picior" .. pur si simplu nu realizez .. 1. cum de nu au auzit copacul ala ... 2. how can u not dodge a fuckin` TREE .. ? 8-| nu vorbim de o placa de beton de 100x100 m ... but a TREE

Daca nu auzeau copacul,crezi ca mai traia careva?

Fata ce avea probleme la coloana cervicala,era mult in fata si doar tipul cu piciorul rupt a fost surprins de copac.

Era sa uit,uitati-va cum a cazut copacul :) http://www.bzi.ro/un-copac-a-strivit-trei-...ie-video-166458

Link to comment

Copiii aia erau cumva gandaci ? Cum dracu sa nu poti fugi din calea unui copac care cade ? Trebuie sa fi prost sa fugi in lungimea lui, ca atunci e posibil sa fie mai rapid ca tine, dar totusi, copacu ala nu e lat de 50 de m.

da ce mai conteaza de ce nu au fugit ??s-au speriat ..cine stie , acum ceea ce conteaza e ca vinovatii sa raspunda pentru astfel de accidente stupide.

Link to comment

Copiii aia erau cumva gandaci ? Cum dracu sa nu poti fugi din calea unui copac care cade ? Trebuie sa fi prost sa fugi in lungimea lui, ca atunci e posibil sa fie mai rapid ca tine, dar totusi, copacu ala nu e lat de 50 de m.

Tu daca stai pe banca langa un copac si te relaxezi, nici nu`ti imaginezi ca ar putea sa cada sau altceva, si deodata te trezesti ca in 2 secunde copacul se rupe instantaneu ( pe dinafara arata "sanatos" copacul, dar pe inauntru era gol ) si cand dai sa fugi e deja peste tine, atunci ce mai faci? Mai ales ca avea cativa metri buni inaltime, si aproape 1 m latime. Crezi ca acel copac pica asa cu viteza melcului? Aveti si voi o logica :-j

Link to comment

Tu daca stai pe banca langa un copac si te relaxezi, nici nu`ti imaginezi ca ar putea sa cada sau altceva, si deodata te trezesti ca in 2 secunde copacul se rupe instantaneu ( pe dinafara arata "sanatos" copacul, dar pe inauntru era gol ) si cand dai sa fugi e deja peste tine, atunci ce mai faci? Mai ales ca avea cativa metri buni inaltime, si aproape 1 m latime. Crezi ca acel copac pica asa cu viteza melcului? Aveti si voi o logica :-j

orice ai spune ... este de ajuns sa faci 1 pas sa te feresti

Copacii nu pica cu viteza melcului ... dar nu fac nici POC si gata e culcat la pamant ... taie un copac cu o drujba si "impingel" cine e mai aproape de el se poate feri cu 1 pas ... si chiar daca nu e tot te poti FERI usor for fucks sake 8-|

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...