Jump to content
Dani

Hotel din semnul Hollywood ?

Recommended Posts

Ma gandesc ca aproape majoritatea dintre voi cunoasteti semnul Hollywood, care sta atarnat pe dealul de langa Los Angeles. Cu totii stim ca acolo este una dintre cele mai frumoase panorame din lume. Nu demult am auzit ca o firma vrea sa demoleze acest “monument” ca sa faca un cartier de locuinte de lux. Inteleg ca disperarea dupa bani e mare, dar chiar asa am ajuns? Trebuie sa ne gandim ca acel semn e de ceva timp acolo, toata lumea s-a obisnuit cu el si nu poate fi demolat atat de usor. Am mai auzit ca o organizatie trebuie sa stranga 12.5 milioane de $, ca sa salveze acest “monument” si este foarte aproape. Printre cei care au contribuit se numara Steven Spielberg si Tom Hanks. Totusi, niste designeri din Danemarca vin cu o idee superba, si anume sa se contruiasca un hotel in spatele semnului. Asa se vor face si bani multi dupa acel loc pentru ca oamenii care vin acolo vor avea la ce se uita. Hotel-ul propus va avea 10 etaje, 308 camere de lux, sala de conferinte, restaurante, un muzeu Hollywood, piscine, cafenele si un cinema.

Imagine IPB

Restul pozelor

Link to comment

haha .. :D ce tare e :> cand va fi asa ceva in romania ? :dontknow:

Voi astia cu "cand o sa fie asa ceva in Romania deja sunteti stresanti . Probabil o sa fie cand o sa fie Hollywoodul aici ... sau ... poate cand muntii Carpati vor fi in America , ce zici? Crezi ca merge?

Link to comment
Guest phunky

haha .. :D ce tare e :> cand va fi asa ceva in romania ? :dontknow:

Doamne cat de plictisitori sunteti cu replica asta rasuflata de 2 lei. Voi si desteptii aia cu "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul". La ce viata aveti, e si normal sa va ocupe tot timpul.

Cat despre stire, o chestie ipotetica, un proiect neaprobat, neavizat, necalculat, nefinantat.. doar niste desene pe o hartie. Total neimpresionant.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...