Jump to content
Guest maddie

Brasov, orasul de vis in care sa locuiesti

Recommended Posts

Nu mi se pare prea corect clasamentul.Eu stau in Bucuresti si nu prea cred ca e asa de urat fata de Pitesti,Ploiesti.Cel mai frumos oras mi se pare Sibiu dupa care Brasov :D.

Si eu am stat in delegatie 3 luni in Brasov,si e chiar okay.Dar asta sa ai banii din Bucuresti.

Sibiu - iar un oras frumos.

Link to comment

^inseamna ca-ti place acolo la inghesuiala cu toti tiganii , proxnetii , interlopi etc.

e foarte frumos Brasovul ,e unul dintre orasele in care mi-as dori sa locuiesc.

Vezi Craiova ,Constanta si dupa aia vorbeste.Bucurestiul e inca un oras in care te poti plimba linistit pe strada in miez de noapte.Luptele de strada intre tigani ,interlopi si ce mai vezi tu la tv. sunt mult mai rare fata de alte orase ale tarii.

Link to comment

Brasovul isi merita locul in fruntea clasamentului .

Brasov = Kronstadt = Corona = ORASUL COROANEI

Nu pot fi obiectiva , este orasul meu natal , dar in comparatie cu alte orase prin care am mai fost , el ramane cel mai superb dintre toate, cel putin pentru mine. Nu m-as muta in nici un alt oras.

Cred ca principalele motive pentru cei care pleaca din Brasov si aleg sa zicem Bucurestiul fac asta din cauza locului de munca, in Bucuresti sunt mai multe oportunitati , salarii mai mari ..bla bla bla ... asta nu inseamna ca in Brasov nu poti sa reusesti in ceea ce faci ...

Brasovul este un oras cu personalitate si impreuna cu peisajele superbe, aerul curat , locurile turistice si istoria fascinanta construiesc un oras de poveste. Sunt mandra de faptul ca sunt brasoveanca.

Link to comment

Brasovul isi merita locul in fruntea clasamentului .

Brasov = Kronstadt = Corona = ORASUL COROANEI

Nu pot fi obiectiva , este orasul meu natal , dar in comparatie cu alte orase prin care am mai fost , el ramane cel mai superb dintre toate, cel putin pentru mine. Nu m-as muta in nici un alt oras.

Cred ca principalele motive pentru cei care pleaca din Brasov si aleg sa zicem Bucurestiul fac asta din cauza locului de munca, in Bucuresti sunt mai multe oportunitati , salarii mai mari ..bla bla bla ... asta nu inseamna ca in Brasov nu poti sa reusesti in ceea ce faci ...

Brasovul este un oras cu personalitate si impreuna cu peisajele superbe, aerul curat , locurile turistice si istoria fascinanta construiesc un oras de poveste. Sunt mandra de faptul ca sunt brasoveanca.

O singura observatie: "superb" nu are grade de comparatie :)

Link to comment

Se vede ca inca nu ati fost in Tg-Mures !

Supranumit orasul florilor (centrul , primaria , prefectura full de flori) aveti absolut tot ce va doreste inima voastra sa vedeti : Centrul in stil Contemporan , Muzee ,Palatul Culturii (care e imens si de o superbitate iesita din comun), Cetatea Medievala , Parcul Indragostitilor , Parcul Eroilor printre cele mai mari din tara , Cluburi incepand de la cele mai mici pana la centre de recreere , centre spa , cluburi cu toate specificele incepand de la 2 stele la 5 stele , pensiuni cate vrei , biserici extrem de vechi , Complexul Weekend care nu stiu cate orase au asemenea complex (include cluburi , 6 bazine de innot de diferite marimi , centre de agrement , terenuri de fotbal , baschet , rugby , minim 20 terase ) lista ar putea continua dar ma opresc aici !

Si da intradevar e frumos si Brasovul ...

Ps: Sunt umblat prin toata tara cine stie cunoaste !

Link to comment

eu inteleg ca e frumos cu peisaj si alea alea dar aici ar trb facuta o combinatie

peisaje,locuri de recreere dar si drumuri/mall/servici publice etc

adica in opinia mea un oras trb sa fie dezvoltat oferind toate facilitatile dar bineinteles ca trb sa aibe si parcuri,locuri de joaca eventual o padure cva spre margine :D

va vad pe toti cu peisajul etc poi asa te poti duce pe munte si ai o priveliste destul de frumoasa :)) dar nu ai magazin/canalizare/telefonie/internet/drumuri ok sa ajungi acolo/teatru/cinema/bibloteca

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...