Jump to content
Guest maddie

Compania olandeza KLM anunta ca a efectuat un zbor test fara probleme in ziua de sambata

Recommended Posts

Guest maddie

Compania KLM Royal Dutch Airlines a anuntat duminica ca un zbor test pe care l-a efectuat cu o zi inainte a decurs fara probleme, iar motoarele sau alte parti ale aeronavei nu au fost afectate de cenusa vulcanica, transmite Reuters. Operatorul olandez are programate noua zboruri test in cursul zilei de duminica.

"Nu am descoperit nimic neobisnuit si nici o neregularitate, lucru care arata ca atmosfera este curata si sigura pentru zbor", a declarat un purtator de cuvant al KLM, care este parte a grupului Air France-KLM. Zborul de sambata a avut loc la 13.000 de metri altitudine.

Duminica, compania olandeza a mai efectuat un zbor test de la Amsterdam la Dusseldorf, pentru a vedea impactul cenusii vulcanice asupra avioanelor. Un aparat Boeing 737 cu un echipaj de 20 de persoane a decolat de pe aeroportul Schiphol, aterizand in siguranta in Germania. In cursul zilei, KLM va mai efectua inca opt zboruri.

Sursa: Hotnews.ro

Link to comment

se joaca cu un cutit printre degete pana o sa-l scape si o sa le intre in c*r.

C'mon tybork, ai sa-mi dai warn/suspend ca am zis c*r ? l-am cenzurat oarecum pentru tine.

lasa-l ma ca isi face treaba dar e putin cam serios

ON:Ar trebui sa astepte pana se lasa fumul asta,dupacea o sa fie zborurile 100% sigure

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...