Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bogdy_m12

Preluare

Recommended Posts

Doamne, deci nu-mi vine sa cred. E cea mai gresita preluare facuta vreodata, chiar mai gresita decat ala care pune toate intrebarile o data.

Cum sa fie permis sa pui o intrebare la minut? Scrisul se duce din cauza xp-ului.

De aia s-a stabilit un interval egal, pentru ca cel preluat sa stie ca e preluat.

Si al 2-lea lucru, sm-ul a pus a 2-a intrebare afara din tarc.

Mai e si F4 la 8 minute.

Deci, chiar nu-mi vine sa cred :)). Ce mama naibii a fost in capul celor care au rezolvat plangerea? Si dupa aia se mira ca are ceva lumea cu ei :).

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

00:00 Intrebarea 1

00:02 Intrebarea 2

00:04 Intrebarea 3

00:05 F4

Eu asa fac :dontknow:

preluare corecta :)

cand faceti preluare faceti cu chatul deschis :D

Link to comment
Share on other sites

nu e nimeni obligat sa intrebe exact la min 00-00 00-02 00-04 etc etc

acolo ai un ex daca ex era 00-00 00-01 00-04 etc il urmati ?

si odata ce este si specificat ex..

automat ca este doar sa-ti faci o idee nu trebuie neaparat sa urmezi pas cu pas ce scrie...

poti pune intrebarile in min 00-00 00-01 00-04 si in min 00-05 print cu f4

sunt 3 intrebari la diferenta acumulata ceruta in regulament

nu specifica nicaieri ca trebuie sa lasi obligatoriu 2 min intre intrebari...

specifica schimbarea coordonatelor nu respectarea minutelor...

p.s. initiatorul topicului...

tocmai de aceea este ex...sa nu pui 5 intrebari intr-un min ci in minute diferite...cat de diferite...este decizia ta...:)

invatati sa cititi regulamentul nu sa-l interpretati dupa bunul plac...de aceea ajungeti la asemenea suspenduri:)

iar restu care faceti acuzatii adminilor...

ganditi...cititi...recititi regulamentul ...si pe urma acuzati...

Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg de ce nu respecta acel model de preluare care teoretic ar trebui sa fie batut in cuie si sa nu lase loc de interpretari , la ce il mai avem?

asta ca sa nu mai zic ca a si iesit din tarc cel putin 1 data

Link to comment
Share on other sites

p.s. initiatorul topicului...

tocmai de aceea este ex...sa nu pui 5 intrebari intr-un min ci in minute diferite...cat de diferite...este decizia ta...:)

invatati sa cititi regulamentul nu sa-l interpretati dupa bunul plac...de aceea ajungeti la asemenea suspenduri:)

iar restu care faceti acuzatii adminilor...

ganditi...cititi...recititi regulamentul ...si pe urma acuzati...

Deci sa inteleg ca eu pot sa pun toate 3 intrebarile intr-un minut, apoi ele dispar din cauza xp-ului si omu daca vine mai tarziu la PC nu-si da seama ca e preluat, mai stau pe spot 2-3 minute, fac poza cu F4 si e buna preluarea chiar daca omul a fost on. Corect ?

Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg de ce nu respecta acel model de preluare care teoretic ar trebui sa fie batut in cuie si sa nu lase loc de interpretari , la ce il mai avem?

asta ca sa nu mai zic ca a si iesit din tarc cel putin 1 data

eu nu am spus nimik in legatura cu plangerea./.. nu am analizat-o...

am raspuns doar la ce a intrebat el...dupa exemplele oferite...

odata ce ai un ex este ca sa iti faci o idee nu sa urmezi cu strictete....

eu de ex cand faceam preluare intrebam in fiecare minut fiecare face cum vrea atata timp cat are 3 intrebari in 3 min diferite +1 print cu f4 iar toate cumulate rezulta 5 min :)

dc nu e urmat cu strictete...ptr ca nu ai cum

de ex faci o preluare de 5 pe spot...automat nu poti respecta preluarea....dupa regulament...atunci cei postati vor sari....uite poza 2 cu poza 3 are diferenta de 3 min nu 2 cum cere in regulament...nu e corecta nefondata etc..

ca am obs s-a creat un obicei...cum e ceva cer nefondata....

care nici macar nu exista ...nefondata o da adminul cand cineva insiste asupra unei cereri gresite etc...

dar rrevenind...

nu poti obliga un jucator sa respecte cu strictete ceva ce sti sigur ca nu poate fi urmat...

iti dai seama daca te duci arena si sunt 5 la pt afk + 1 2 care au lasat si ei la somn:))

fa preluare exact dupa exemplul oferit

poti?

admini au luat in calcul posibilitatile atunci cand au facut regulamentul...desi nu e foarte exact...are greselile lui...dar acum nu incercati sa interpretati orice.....

Deci sa inteleg ca eu pot sa pun toate 3 intrebarile intr-un minut, apoi ele dispar din cauza xp-ului si omu daca vine mai tarziu la PC nu-si da seama ca e preluat, mai stau pe spot 2-3 minute, fac poza cu F4 si e buna preluarea chiar daca omul a fost on. Corect ?

poti sa pui toate 3 intrebarile in min consecutive nu acelasi min de asta este ex

sa pui in min 1 2 3 da sau 1 2 4 1 3 4 etc cum doresti

dar nu acelasi min...

asta iti arata ex...

Link to comment
Share on other sites

Si pui pariu ca pun 10 intrebari in 1 minut ?

De aia exista functia Macro..

bv

si pui pariu ca din 100 care au citit regulamentul doar 20 stiu de macro?

sunt jucatori noi...care poate nu stiu de macro

...sunt lucruri care nu le-ai luat in calcul...

daca holderul e oprit si automat trebuie sa omori 2 3 mobi ca sa vezi scrisul sau alte lucruri se pot intampla...

tu vrei sa ai dreptate si incerci sa arati ca asa e desi sti ca nu este asa...

sunt lucruri imprevizibile...si dupa regulament daca este...

arata-mi unde scrie

ex este obligatoriu de urmat...

sau acesta este tiparul

sau orice care sa ma oblige sa urmez exemplul....

presupunund ca sti ce inseamna exemplu si nu incepi ca odata ce scrie exemplu e obligatoriu sa fie urmat..

Link to comment
Share on other sites

Jucatorul ala care mi-a facut preluarea nu poate fi "nou" din moment ce e holder...

Eu trageam, deci imi vedea numele nu tebuia sa omoare mobii

Daca spui tu ca "arata-mi in regulament unde scrie ca-i neaparat" inseamna ca, dupa cum am mai spus, pot pune toate intrebarile in 1 minut si poza cu F4 in minutu 5, iar preluarea e corecta.

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

eu nu am spus nimik in legatura cu plangerea./.. nu am analizat-o...

am raspuns doar la ce a intrebat el...dupa exemplele oferite...

odata ce ai un ex este ca sa iti faci o idee nu sa urmezi cu strictete....

eu de ex cand faceam preluare intrebam in fiecare minut fiecare face cum vrea atata timp cat are 3 intrebari in 3 min diferite +1 print cu f4 iar toate cumulate rezulta 5 min :)

dc nu e urmat cu strictete...ptr ca nu ai cum

de ex faci o preluare de 5 pe spot...automat nu poti respecta preluarea....dupa regulament...atunci cei postati vor sari....uite poza 2 cu poza 3 are diferenta de 3 min nu 2 cum cere in regulament...nu e corecta nefondata etc..

ca am obs s-a creat un obicei...cum e ceva cer nefondata....

care nici macar nu exista ...nefondata o da adminul cand cineva insiste asupra unei cereri gresite etc...

dar rrevenind...

nu poti obliga un jucator sa respecte cu strictete ceva ce sti sigur ca nu poate fi urmat...

iti dai seama daca te duci arena si sunt 5 la pt afk + 1 2 care au lasat si ei la somn:))

fa preluare exact dupa exemplul oferit

poti?

admini au luat in calcul posibilitatile atunci cand au facut regulamentul...desi nu e foarte exact...are greselile lui...dar acum nu incercati sa interpretati orice.....

poti sa pui toate 3 intrebarile in min consecutive nu acelasi min de asta este ex

sa pui in min 1 2 3 da sau 1 2 4 1 3 4 etc cum doresti

dar nu acelasi min...

asta iti arata ex...

11. Modalitate preluare spot

Pentru a prelua un spot trebuie sa intrebati explicit "afk+nume destinatar" fiecare caracter aflat pe spot / in tarc, intr-un interval de 5 minute. Acestea sunt obligate sa raspunda in acest interval de timp. Preluarea necesita 4 poze, in minute diferite, printul 1 fiind in minutul 0 si al treilea print in minutul 4, urmat de printul cu F4 ridicat in minutul 5 pentru a incheia preluarea. Preluarea incepe din momentul cand ati adresat prima intrebare dar aceasta nu se va incheia cu o intrebare afisata de caracter in momentul printului F4. Daca totusi dupa printul cu F4, persoana ce urmeaza a fi preluata, raspunde, nu se mai ia in considerare, chiar daca este minutul 5. Minim 1 poza la coord diferite. Daca in interval de 5 minute nu se dovedeste ca minim 1 caracter de pe spot este on, acestia au pierdut spotul.

Exemplu:

minutul 00:00: x, afk? +print.

minutul 00:- -: x, afk? +print.

minutul 00:04: x, afk? +print.

minutul 00:05: F4 +print.

Preluarea este incorect facuta daca:

- nu este respectat exemplul de mai sus.

- in timpul ei, cel care preia face ks.

- in timpul ei cel care preia paraseste spotul sau ia disconnect.

- intrebarile tuturor caracterelor afk sunt pe o singura linie.

- toate pozele sunt pe aceleasi coordonate.

- nu se pune pointerul pe fiecare caracter intrebat de afk in momentul printului.

se pare ca u nu ai nici o treaba cu regulamentu "amice" :-j

Link to comment
Share on other sites

Jucatorul ala care mi-a facut preluarea nu poate fi "nou" din moment ce e holder...

Eu trageam, deci imi vedea numele nu tebuia sa omoare mobii

Daca spui tu ca "arata-mi in regulament unde scrie ca-i neaparat" inseamna ca, dupa cum am mai spus, pot pune toate intrebarile in 1 minut si poza cu F4 in minutu 5, iar preluarea e corecta.

si cu asta am sa inchei pe seara asta..

1- u nu poti sa faci 3 printuri intr-un min si poza cu f4 in min5 ptr ca este exemplul care-ti arata sa nu faci asta...automat nu va fi luat in considerare...

2- eu pot face printurile in min 1 2 3 si f4 in min 5 ptr ca acela este doar un ex care-mi arata ca trebuiesc poze in min diferite..deci nu e neaparata nevoie sa urmez acel ex pas cu pas,,,,ci doar sa fac pozele in min diferite...

3-daca vrei sa fi incapatanat...fi...dar sper ca pe viitor sa cititi regulamentul nu sa il interpretati....in felul acesta nu riscati suspend aiurea..

4-EX?MPLU, exemple, s.n. 1. Ceea ce servește drept model, ceea ce servește pentru a ilustra ceva;...

si ca sa nu fie interpretari...

.MOD?L, modele, s.n. 1. Ceea ce poate servi ca orientare pentru reproduceri sau imitații; tipar. ♦ Reprezentare în mic a unui obiect; machetă.

offtopic

oricum au fost printurile u ai fost afk deci suspendul il meritai daca e asa... ptr ca timp de 5 min nu ai raspuns.....

u acum incerci sa iti scoti supsendul...dar si eu ti-as acorda...omul a asteptat 5 min a facut printurile cerute...nu inteleg ce sari in sus atat...

Link to comment
Share on other sites

11. Modalitate preluare spot

Pentru a prelua un spot trebuie sa intrebati explicit "afk+nume destinatar" fiecare caracter aflat pe spot / in tarc, intr-un interval de 5 minute. Acestea sunt obligate sa raspunda in acest interval de timp. Preluarea necesita 4 poze, in minute diferite, printul 1 fiind in minutul 0 si al treilea print in minutul 4, urmat de printul cu F4 ridicat in minutul 5 pentru a incheia preluarea. Preluarea incepe din momentul cand ati adresat prima intrebare dar aceasta nu se va incheia cu o intrebare afisata de caracter in momentul printului F4. Daca totusi dupa printul cu F4, persoana ce urmeaza a fi preluata, raspunde, nu se mai ia in considerare, chiar daca este minutul 5. Minim 1 poza la coord diferite. Daca in interval de 5 minute nu se dovedeste ca minim 1 caracter de pe spot este on, acestia au pierdut spotul.

Exemplu:

minutul 00:00: x, afk? +print.

minutul 00:- -: x, afk? +print.

minutul 00:04: x, afk? +print.

minutul 00:05: F4 +print.

Preluarea este incorect facuta daca:

- nu este respectat exemplul de mai sus.

- in timpul ei, cel care preia face ks.

- in timpul ei cel care preia paraseste spotul sau ia disconnect.

- intrebarile tuturor caracterelor afk sunt pe o singura linie.

- toate pozele sunt pe aceleasi coordonate.

- nu se pune pointerul pe fiecare caracter intrebat de afk in momentul printului.

se pare ca u nu ai nici o treaba cu regulamentu "amice" :-j

exemplul de mai sus se referea ca intrebarile trebuiesc facute la minute diferite si nu in acelasi minut toate...

cum am spus terminati cu interpretarile...si cititi regulamentul asa cum este el...

cioby stiu u mereu interpretezi:D

offtopic..am specificat..nu am analizat plangerea ta..am raspuns pe baza la ceea ce ai intrebat cu diferenta de minute...diferenta de minute nu este importanta...si asta se stia de x vreme nu e prima plangere care se face la o alta diferenta de minute fata de cea din ex...dar e primul caruia nu ii convine asta..

ti-am spus degeaba incerci sa arati ca ai dreptate...cu cat incerci mai mult cu atat dai dreptate adminului care a dat suspendul:)

nu este obligatoriu sa fie urmata diferenta de minute ci doar sa fie facute la minute diferite...

intelege...daca nu vrei atunci e treaba ta..

eu ti-am raspuns la intrebarea topicului....

Link to comment
Share on other sites

Pai omule cum naiba nu e importanta diferenta de minute daca in regulament scrie clar:

Exemplu:

minutul 00:00: x, afk? +print.

minutul 00:- -: x, afk? +print.

minutul 00:04: x, afk? +print.

minutul 00:05: F4 +print.

Preluarea este incorect facuta daca:

- nu este respectat exemplul de mai sus.

- in timpul ei, cel care preia face ks.

- in timpul ei cel care preia paraseste spotul sau ia disconnect.

- intrebarile tuturor caracterelor afk sunt pe o singura linie.

- toate pozele sunt pe aceleasi coordonate.

- nu se pune pointerul pe fiecare caracter intrebat de afk in momentul printului.

Link to comment
Share on other sites

Pai omule cum naiba nu e importanta diferenta de minute daca in regulament scrie clar:

specifica cumva ca trebuie respectata diferenta de minute?

nop

daca tot interpretezi...atunci as putea interpreta ceea ce-mi arati u cum doresc eu in favoarea mea...si tot asa...

ti-am aratat pe indelete dar nu vrei sa intelegi...nu are rost sa ma lupt cu morile de vant:)

o seara placuta:)

exemplele sunt facute ca modele nu sunt facute ca sa fie copiate la indigo...

iti va raspunde un admin probabil ...daca tot vrei un raspuns oficial...

dar alt raspuns nusht care va fi:)

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

specifica cumva ca trebuie respectata diferenta de minute?

nop

daca tot interpretezi...atunci as putea interpreta ceea ce-mi arati u cum doresc eu in favoarea mea...si tot asa...

ti-am aratat pe indelete dar nu vrei sa intelegi...nu are rost sa ma lupt cu morile de vant:)

o seara placuta:)

exemplele sunt facute ca modele nu sunt facute ca sa fie copiate la indigo...

iti va raspunde un admin probabil ...daca tot vrei un raspuns oficial...

dar alt raspuns nusht care va fi:)

nare rost sa iti mai explic te las in lumea ta bft :-j

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...