Jump to content
Guest maddie

Din iulie, Yahoo Mail și în limba română

Recommended Posts

Guest maddie

Internauţii români vor avea, din iulie, o pagină de internet Yahoo personalizată şi servicii de e-mail în limba română, potrivit declaraţiilor lui Mihai Fanache, directorul general al Mediacafe, regia care gestionează vânzările Yahoo pe plan local, citat de Wall-Street.ro.

Contactat de ziarul ?Adevărul‟, Mihai Fănache a confirmat acest lucru, iar din iulie, utilizatorii români care au cont pe portalul Yahoo vor beneficia de servicii de e-mail în limba română. Îniţial, aceste servicii trebuiau lansate anul trecut, însă criza economică a amânat planurile pe care gigantul american Yahoo le avea pentru piaţa autohontonă.

Primul semnal că România este o ţintă pentru compania americană a fost dat de numirea bloggerului Bobby Voicu în postura de manager al Yahoo România, în luna aprilie 2008, pe o perioadă determinată de un an. Însă, anul trecut, în februarie, Bobby Voicu a încheiat contractual cu Yahoo, cu două săptămâni înainte de termenul stabilit.

Sursa: Adevarul.ro

Link to comment

Ce daca unii nu stiu limba engleza? Tocmai, asa macar mai invatau cateva cuvinte si poate li se dezvolta "apetitul" pentru engleza. :D

exact

asa mai invatau putina engleza de nevoie.. daca de voie nu..

dar nah.. si ignoranta trebuie incurajata.. sa putem ajunge la standarde europene..

Link to comment

Foarte naspa, sa vedeti daca ni-l punem pe limba romana, cum o sa cautam noi ca disperatii Delete, cand de fapt e Stergeti.

poti sa ti-l setezi in ce limba vrei :)

Da nu m-am prins de ce criza a impiedicat chestia asta anul trecut. Cati bani sa trebuiasca sa traduci un site ?

Link to comment

poti sa ti-l setezi in ce limba vrei :)

Da nu m-am prins de ce criza a impiedicat chestia asta anul trecut. Cati bani sa trebuiasca sa traduci un site ?

intri cu google chrome pe yahoo mail si dai traduceti din engleza in romana,ce poate fi mai simplu?

Link to comment
Guest NightWishMaster

Cam tarziu, Google a fost mai perspicace.

@frankee - din pacate cei ce ne fac tara de ras si fac maneaua imn national n-au leac, sunt ca raia, de ce te scaripini, de ce te manaca mai tare.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...