Jump to content
2dor

Gaby de pe forumul Olcit

Recommended Posts

Langa blocul nostru se deschisese de curand un magazin italienesc de tehnico-sanitare, chiuvete, WC-uri, gresie, faianta, etc. Nu trece o saptamana si se duce grasu in ?recunoastere”. Si vine acasa cu un dus din ala super-meserias cu bila made in Italy, de vre-o 2 milioane si ceva. Si povesteste:

- Bai, sa vezi ce prosti sunt italienii aia? am intrat acolo si m-am uitat prin tot magazinul, aveau acolo expuse tot felul de chestii? m-am gandit io ce sa fur si am vazut niste gresie ? da era prea grea ca e ambalata in cutii prea mari. Asa ca m-am uitat io mai atent, am intrebat pe vanzator cat costa dusurile, ca nu aveau pret ? cand mi-a zis ca unul e de la 2 milioane in sus n-am mai stat pe ganduri? am asteptat sa fie aia ocupati cu un client care cumpara faianta si cand nu se uita nimeni am bagat mana in vitrina (vitrina dinspre strada!!!) si am luat dusul asta?am iesit repede-repede afara ca sa nu se prinda aia. Cand am ajuns la colt mi-am adus aminte ca am uitat suportul de dus in vitrina, asa ca m-am intors, si pt ca aia erau ocupati cu acelasi client fidel, am bagat mana in vitrina si am luat si suportul. Bai am fost prost ca puteam sa le fur la aia tot magazinul?. Hai ca iti vand tie dusul? cat dai pe el??? Dai o suta de mii??? Hai ca vreau sa imi iau tigari!

OMFG!MOR! =))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...