Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest ares_enjoy

Rata la reffine stone se poate marii?

Recommended Posts

Guest ares_enjoy

Deci ma refer la rata reffine stone`ului care il bagi in item e acum de 50% parca si nu la rata de la goblinii din aida.

Spre exemplu:

Option lvl0 lvl1 lvl2 lvl3 lvl4 lvl5 lvl6 lvl7 lvl8 lvl9 lvl10 lvl11 lvl12 lvl13

Incrase Defense 3 4 5 6 7 8 10 12 14 16 18 20 22 25

daca intelegeti ce vreau sa zic.. adica trebe sa bagi 12 reffine stone intr`o armura sa fac defense 25..si e cam SF sa`ti reuseasca toate cu 50% rate, iar daca pica e exact ca la JOL o iei de la capat. :(

Cred insa ca sa`r folosii mult mai mult harmony si reffine stone`urile...

Link to comment
Share on other sites

optiunea de la joh este un avantaj la duel

daca toti ar face imediat lvl max la optiune...

unde ar mai fi farmecul?

hight refined stone se face din iteme exe deci nu e mare lucru sa le creezi...

parerea mea e

cu cat mai mica cu atat mai interesant jocul...trebuie sa munciti ptr ceva...daca ar fi totul la indemana oricui

care ar mai fi farmecul lui? ati avea toti set bun rr-urile se dau pe banda rulanta..jwl am citit cad intr-o veselie...

deci poti cumpara destule iteme exe de pe forum cu optiune slaba ieftine la pret...si sa-ti faci cat mai multe H.RS.-uri si sa incerci sa urci optiunea...

Link to comment
Share on other sites

Guest ares_enjoy

optiunea de la joh este un avantaj la duel

daca toti ar face imediat lvl max la optiune...

unde ar mai fi farmecul?

hight refined stone se face din iteme exe deci nu e mare lucru sa le creezi...

parerea mea e

cu cat mai mica cu atat mai interesant jocul...trebuie sa munciti ptr ceva...daca ar fi totul la indemana oricui

care ar mai fi farmecul lui? ati avea toti set bun rr-urile se dau pe banda rulanta..jwl am citit cad intr-o veselie...

deci poti cumpara destule iteme exe de pe forum cu optiune slaba ieftine la pret...si sa-ti faci cat mai multe H.RS.-uri si sa incerci sa urci optiunea...

de curiozitate intreb ai incercat sa urci opitunea sa vezi cum e??

knd iti urca pana la 12 apoi o iei de la capat?? credema am stricat 600 mil numa pe goblinu din aida si nu am dus shieldu la 14 macar...

nu spun sa fie 100% dar macar sa se bage rata cum au si jol`urile

Link to comment
Share on other sites

Guest PixieDust

Desi toata lumea pe-aici e pro, presimt ca vom auzi un raspuns de genul: "vreti un server mai usor? lasati-va de linkmania!"... Sugestia e buna, dar slabe sanse sa se puna in practica...

Totusi, pro si de la mine.

Link to comment
Share on other sites

Guest ares_enjoy

Desi toata lumea pe-aici e pro, presimt ca vom auzi un raspuns de genul: "vreti un server mai usor? lasati-va de linkmania!"... Sugestia e buna, dar slabe sanse sa se puna in practica...

Totusi, pro si de la mine.

cunosc deja raspunsul..si sincer nici nu stiu de ce am mai postat... dar ma rog fie ce`o fi..

Link to comment
Share on other sites

Desi toata lumea pe-aici e pro, presimt ca vom auzi un raspuns de genul: "vreti un server mai usor? lasati-va de linkmania!"... Sugestia e buna, dar slabe sanse sa se puna in practica...

Totusi, pro si de la mine.

sincer asta asa este

care mai este farmecul?

daca rr il dai usor...macar seturile sa le faci mai greu...ca sa ai un motiv sa te chinui...

ares eu nu mai joc...

dar ... crede-ma am jucat pe un sv unde din 5 iteme puse la goblin erai fericit daca iti iesea 1 h.rs.si tot 50% sanse sa ridici optiunea era si acolo...

dar asta era farmecul cand faceam 1 item la maxim era sarbatoare...dar te simteai si mai bine:) putini reuseau...

unele lucruri sunt facute sa ramana asa cum sunt:)

Link to comment
Share on other sites

Guest ares_enjoy

sincer asta asa este

care mai este farmecul?

daca rr il dai usor...macar seturile sa le faci mai greu...ca sa ai un motiv sa te chinui...

ares eu nu mai joc...

dar ... crede-ma am jucat pe un sv unde din 5 iteme puse la goblin erai fericit daca iti iesea 1 h.rs.si tot 50% sanse sa ridici optiunea era si acolo...

dar asta era farmecul cand faceam 1 item la maxim era sarbatoare...dar te simteai si mai bine:) putini reuseau...

unele lucruri sunt facute sa ramana asa cum sunt:)

oki inteleg daca unde bati ..uite cum facem iti faci un cont iti dau shieldu meu..si vreo 200 de HRS daca tu treci de 14 iti las contul meu..asta ca sa vezi unde bat..

rata de 50% este exact ca la broken horn,exact ca si vorba aia "ori da ori ba"..nu ai nimic sigur

Tu spui ca nu mai joci... dar totusi esti de acord sa ne chinuim..pana la urma ce`ti pasa tie? omule ma chiunui cu shieldu de aproape 2 luni.. asa ca nu`mi zi mie de chinuiala si farmec si minuni...

sunt absolut sigur nu sunt doar eu in situatia de fata

Iar treaba cu rr mai usor..

RR`urile se dau exact ca inainte..exp nu a crescut din cate stiu eu..si un rr`il il dai cam la 3 zile asta cu conditia sa prinzi pt Kalima 5 ultimele spoturi apoi gigas,fire si rr. dar in rest cam toata lumea da rr 1 la o saptamana.. asa ca chiar nu te inteleg

Link to comment
Share on other sites

oki inteleg daca unde bati ..uite cum facem iti faci un cont iti dau shieldu meu..si vreo 200 de HRS daca tu treci de 14 iti las contul meu..asta ca sa vezi unde bat..

rata de 50% este exact ca la broken horn,exact ca si vorba aia "ori da ori ba"..nu ai nimic sigur

Tu spui ca nu mai joci... dar totusi esti de acord sa ne chinuim..pana la urma ce`ti pasa tie? omule ma chiunui cu shieldu de aproape 2 luni.. asa ca nu`mi zi mie de chinuiala si farmec si minuni...

sunt absolut sigur nu sunt doar eu in situatia de fata

Iar treaba cu rr mai usor..

RR`urile se dau exact ca inainte..exp nu a crescut din cate stiu eu..si un rr`il il dai cam la 3 zile asta cu conditia sa prinzi pt Kalima 5 ultimele spoturi apoi gigas,fire si rr. dar in rest cam toata lumea da rr 1 la o saptamana.. asa ca chiar nu te inteleg

la inceput 1 rr il dadeai la o saptamana si aia in pt non stop:)) u spui 3 zile:)

si cum am spus acea optiune este la pvp unde este mai important si merita chinuiala:) si la fel ca la jol totul tine de noroc...daca ai lipsit cand s-a impartit:) glumesc:P

eu nu am spus ca sunt contra sau pro doar mi-am spus punctul de vedere:)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...