Jump to content
stayalive

La 90 secunde de catastrofa din 22 septembrie 2012 ? furtuna violenta

Recommended Posts

Dupa numarul mare de articole despre 2012, reiese ca acesta va fi un an foarte lung. Recent am aflat despre o posibila catastrofa ce se va petrece in anul 2012.

Miezul noptii ? 22 septembrie 2012. Germanii pot observa pe cer o cortina scanteietoare de lumini colorate. O astfel de aurora boleara nu dureaza mult, iar in cateva secunde becurile de pe strazi si incaperi incep sa palpaie, devin foarte stralucitoare iar apoi toata Germania se intuneca. Dupa 90 de secunde, Europa ramane fara electricitate.

Dupa un an de la acest fenomen, milioane de europeni sunt morti, iar continentul zace in ruine. Marile tari ca S.U.A., Japonia sau China, incearca sa isi revina in urma catastrofei.

O furtuna violenta, petrecuta la 150 de milioane de kilometri distanta de Terra ? pe suprafata Soarelui.

Stiu ca suna putin cam ciudat, dar un astfel de fenomen este posibil. Cauza? Chiar daca nu va v-a veni sa credeti, noi oamenii suntem cauza acestui posibil fenomen. De ce? Pe zi ce trece, lumea se schimba. Oamenii de stiinta descopera noi informatii iar altii inventeaza lucruri ce cred ca ar ajuta omenirea, dar intr-un sfarsit observa ca fac rau naturii. Stilul modern de viata, in intregime dependent de tehnologie, ne expune astazi unor pericole majore.

Nu este primul fenomen de acest gen

Furtuna de pe soare, nu ar putea fi primul fenomen de acest gen. Au mai fost multe alte fenomene, printre care cel mai dezastruos a fost in anul 1859 care este stiut drept “evenimenul Carrington” dupa astronomul britanic Richard Carrington, primul care i-a inteles cauza: “doua formatiuni de lumina alba intens stralucitoare“.

Acest eveniment a constat in opt zile de conditii meteo spatiale severe. Foarte multe aurore boleare, chiar si la Ecuator.

Eu cred ca SFARSITUL LUMII e aproape? dar totodata sper sa nu fie.

Link to comment
Share on other sites

O furtuna solara ce va cuprinde toata planeta reprezinta sfarsitul lumii asa cum o stim. Cele mai dezvoltate tari vor avea nevoie de minim 2-3 ani pentru a construi transformatoare de energie electrica. Vom fi aruncati in epoca de piatra (sau alta, de parca ar conta) pentru ca depindem de energie electrica in toate domeniile. Adio mancare, adio transport, adio comunicatii, adio sisteme medicale si tot ce mai vreti voi. Va incepe o lupta pentru supravietuire printre ruinele lumii.

Stiu ca suna putin cam ciudat, dar un astfel de fenomen este posibil. Cauza? Chiar daca nu va v-a veni sa credeti, noi oamenii suntem cauza acestui posibil fenomen. De ce? Pe zi ce trece, lumea se schimba. Oamenii de stiinta descopera noi informatii iar altii inventeaza lucruri ce cred ca ar ajuta omenirea, dar intr-un sfarsit observa ca fac rau naturii. Stilul modern de viata, in intregime dependent de tehnologie, ne expune astazi unor pericole majore.

Nu cred ca noi suntem cauza unui asemenea fenomen. O furtuna solara este imprevizibila, nu suntem in stare sa o oprim.

Link to comment
Share on other sites

Soarele emite EMP . Fiind o stea uriasa , lucruri ca asta au mai fost . Dar nu cred ca o sa fie asa grav . Daca te vei uita la soare intr-o zi , pui un cerc aka o farfurie . in dreptul sau pt ai vedea doar partea marginita . Si ai sa vezi furtunile solare :) ... care sunt zi de zi . Nu e o noutate si lumea e tampita , ca baga tot felul de chestii negative .. si omu de rand le citeste .

PS: Chill :-j

Link to comment
Share on other sites

Chiar era necesar alt topic? Bai fratilor sunt vreo 12491432409422 topicuri cu prostiile astea cu 2012, chiar nu puteti posta toti intr-unul singur? Ca sa va faceti auziti trebuie sa dati new topic?

Link to comment
Share on other sites

Chiar era necesar alt topic? Bai fratilor sunt vreo 12491432409422 topicuri cu prostiile astea cu 2012, chiar nu puteti posta toti intr-unul singur? Ca sa va faceti auziti trebuie sa dati new topic?

Aici e 22 septembrie. Ne rascoleste putin natura asta pana pe 21 decembrie, ca sa nu mai stim ce e cu noi.

C'mon dude, 9999 and stopped? <_<

Link to comment
Share on other sites

O furtuna solara ce va cuprinde toata planeta reprezinta sfarsitul lumii asa cum o stim. Cele mai dezvoltate tari vor avea nevoie de minim 2-3 ani pentru a construi transformatoare de energie electrica. Vom fi aruncati in epoca de piatra (sau alta, de parca ar conta) pentru ca depindem de energie electrica in toate domeniile. Adio mancare, adio transport, adio comunicatii, adio sisteme medicale si tot ce mai vreti voi. Va incepe o lupta pentru supravietuire printre ruinele lumii.

Nu cred ca noi suntem cauza unui asemenea fenomen. O furtuna solara este imprevizibila, nu suntem in stare sa o oprim.

Furtunile solare au un ciclu, iar savantii sustin ca in 2012 va avea loc una puternica, la fel cum Mayasii au prezis cu enorm de mult timp in urma.

Desii sunt atatea semne .., cutremure cu grad mare, furtuni violente, temperaturi ciudate pentru anumite anotimpuri, tornade si alte fenomene meteo de genul in locatii unde nu ar avea teoretic cum sa se formeze.. , eu prefer sa cred ca nu va fii nimic

@bny vezi ca sunt destui moderatori, multi is chiar degeaba .. deci nu te stresa tu in locul lor

Link to comment
Share on other sites

Aici e 22 septembrie. Ne rascoleste putin natura asta pana pe 21 decembrie, ca sa nu mai stim ce e cu noi.

C'mon dude, 9999 and stopped? <_<

Tot despre end of the world and shit thingie, chiar devine enervant. Sectiunea asta a ajuns sa fie numai despre d-zeu si sf lumii. :| And that makes the wabbit mad. >.<

off: ja. xD

@bny vezi ca sunt destui moderatori, multi is chiar degeaba .. deci nu te stresa tu in locul lor

Fiule, ingerii mi-au vorbit, must do this!

Sunt mai mare ca tine cu 4 zile, respect me. -_-

Link to comment
Share on other sites

Tot despre end of the world and shit thingie, chiar devine enervant. Sectiunea asta a ajuns sa fie numai despre d-zeu si sf lumii. :| And that makes the wabbit mad. >.<

off: ja. xD

Fiule, ingerii mi-au vorbit, must do this!

Mai sunt si topicuri despre dragoste.

Use the force, Luke, and watch out for that naughty sun.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...