Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tsu_Xing

Introducere a scriptul de limitare a punctelor

Recommended Posts

Ideea este simpla: asa cum la energie limita este de 32k, asa sa fie si la DL, 13.5k, adica limita pana unde-ti merge FS-ul. Eu 1 am vrut sa vad daca avantajul de a fi full agi la Dl este mai mare decat de a ramane cu 13k agilitate, dar sa-ti mearga FS-ul. Am observat ca diferenta de def este neglijabila, insa pierzi un atac important, deci... nu prea are sens sa bagi peste 13.5k agi la DL, de aici necesitatea introducerii acelui script.

Astept pareri pro/contra... constructive.

P.S. daca stie cineva care este limita maxima, pentru ce arma si manusi :P Eu cu sunlight gloves si soleil scepter, pe cal, parca pana la 13870 imi mergea FS-ul.

Link to comment
Share on other sites

Guest TsuEU

d c se scot cele 700 dw puncte? Pt ca nu mai poti sa ataci, pt ca se da peste cap "borcanul" cu mana. Aici ca sa poti sa dai cu FS, atatea puncte trb scoase

Link to comment
Share on other sites

poate e unu care nu vrea sa dea cu fs si vrea sa dea cu lantz...daca nu vrei nu bagi , nu poti obliga pe unu si pe altu sa bage maxim 14k agi...la sm scriptul iti taie 700+ puncte , nu 18k ...

Chiar nu stiu de unde le scoateti. Nu vreau sa par rau, dar aveti macar o baza la ce spuneti? sau o faceti doar de dragul de a posta?

Eu unu recunosc, nu am stiut prea mult despre acest script dar m-am interesat inainte sa postez, scriptul are limite dar nu de 700 de puncte sau nu maxim 14k. La fiecare rasa se face pe etape si pe anumite atribute.

Sugestia mi se pare buna si sunt de acord cu ea, deoarece permite jucatorilor sa observe si sa permita testul unui caracter, mai ales tinand cont ca FS e un atac vital la DL. Numai ca as recomanda 13.000 limita maxima, ca sa eliminam greselile in caz de sceptru cu speed, potiune de viteza, manusi etc.

Link to comment
Share on other sites

Nu ii vad rostul la sugestie , inteleg ca dl fara fs e cam degeaba , dar ti-ai asumat riscul tau ,eu daca ridic un mg pe str si vad ca nu e bun ce fac ,ii zic lui dragos sa i-mi scoata punctele , sau sa pune vreun script? , ps se puteau face teste pe alte sv gen 999999 xp ca sa vezi diferenta dintre unul care da cu fs si unul care e full agil.

Link to comment
Share on other sites

Deci trebuia eu sa joc pe un svr de 999xp sa vad care este mai avantajos: FS sau def? De ce nu este inclus in FAQ? In FAQ iti spune cum stai cu dmg rate la full agi la dl? In exemplul dat de tine, la mg trb sa mai dai cateva rr-uri si bagi energie si totul revine la normal, aici nu mai revine nimic la normal -_-

Link to comment
Share on other sites

Ai vrut tu sa fii zmeu ,ti-ai bagat Agil full si ai realizat ca ai DL degeaba .Suporta consecintele faptelor tale .Daca se vrea sa se faca ceva cu adevarat pentru DL ,ar treb sa i limiteze speedu sau sa i-l seteze sa primeasca mai putine puncte pe speed sa poate atinge full agi fara sa ii afecteze FS,dar atat .

Link to comment
Share on other sites

Da, sunt zemu, zmeul tau daca ma consideri zmeu ;) Eu am facut asta pt ca asa am considerat normal si atunci cand am bagat a fost miscarea potrivita ;) Acum situatia s-a schimbat, s-au facut cam multe caractere full -_-

Treaba cu viteza de mult am vb despre ea, dar cine vrei sa o faca, eu?

Link to comment
Share on other sites

Da, sunt zemu, zmeul tau daca ma consideri zmeu ;) Eu am facut asta pt ca asa am considerat normal si atunci cand am bagat a fost miscarea potrivita ;) Acum situatia s-a schimbat, s-au facut cam multe caractere full -_-

Treaba cu viteza de mult am vb despre ea, dar cine vrei sa o faca, eu?

Pai in tocmai ,de ce sa se faca dupa cum e miscarea potrivita pentru tine ?hai afk dorm .

Link to comment
Share on other sites

dar dc nu se face un script pt toate characterele?

cum era pe 97d..maxim 10-14k la toti.

doar cei care sunt full sa aiba peste.

Link to comment
Share on other sites

Ideea este simpla: asa cum la energie limita este de 32k, asa sa fie si la DL, 13.5k, adica limita pana unde-ti merge FS-ul. Eu 1 am vrut sa vad daca avantajul de a fi full agi la Dl este mai mare decat de a ramane cu 13k agilitate, dar sa-ti mearga FS-ul. Am observat ca diferenta de def este neglijabila, insa pierzi un atac important, deci... nu prea are sens sa bagi peste 13.5k agi la DL, de aici necesitatea introducerii acelui script.

Astept pareri pro/contra... constructive.

P.S. daca stie cineva care este limita maxima, pentru ce arma si manusi :P Eu cu sunlight gloves si soleil scepter, pe cal, parca pana la 13870 imi mergea FS-ul.

Nu-i o idee rea, dar acest lucru ar trebui facut pe baza a mai multor cereri de genul, nu doar a unei singure persoane, caci apoi lumea iti sare in cap ca indirect tu ceri sa ti se scoata agility, dupa cum ai vazut. Zic ca nu e o idee rea pentru ca acum punctele se pot baga usor, deci nu ar fi o mare problema daca la login spre exemplu te-ai trezi cu 0 stats si o gramada de puncte de bagat.

Mie spre exemplu, mi-ar fi placut sa ma joc putin cu un caracter la stats cand dau login. Gen bag str full, energy full, las vit si agi asa cum sunt cand dai new char, si testez te miri ce, dmg vs player, dmg vs mobs, praguri, s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

Pe alte servere merge FS la full agil numai aici nu merge.DL-ul de la inceput a avut o serie de piedici puse aici pe S2..gen....nu mai intra la lvl 200 in arena,nu poate da move pe harti conform warp....nu poate da cu cal,cioara,FS in tarc bk deoarece deranja pe cei care aveau bk si nu puteau sa creasca,acum nu merge FS la full agil....oare de ce?Cine stie sa citeasca printre randuri stie de ce.

P.S nu te necaji Tsu daca nu se scot puncte de la agil strangem fructe de agil si in viitorul cincinal faci 13500 la agil.Poate e prea greu sa se faca un script.Totul e sa ai rabdare. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TsuEU

Nu-i o idee rea, dar acest lucru ar trebui facut pe baza a mai multor cereri de genul, nu doar a unei singure persoane, caci apoi lumea iti sare in cap ca indirect tu ceri sa ti se scoata agility, dupa cum ai vazut. Zic ca nu e o idee rea pentru ca acum punctele se pot baga usor, deci nu ar fi o mare problema daca la login spre exemplu te-ai trezi cu 0 stats si o gramada de puncte de bagat.

Mie spre exemplu, mi-ar fi placut sa ma joc putin cu un caracter la stats cand dau login. Gen bag str full, energy full, las vit si agi asa cum sunt cand dai new char, si testez te miri ce, dmg vs player, dmg vs mobs, praguri, s.a.m.d.

Pai cine sa faca cererea cand doar eu am bagat punctele asa? :P

Eu cum am zis, in momentul cand am bagat full agi aveam motive bine intemeiate(Atunci nu erau multe charuri full), iar si acum, fata de restu dl-iilor, nu am pb, rezist putin mai bine, insa cand vine vb de mai multi jucatori intr-un areal restrans

dragos mi-a zis sa strang mai multe "voturi", insa daca se uita la status si vede ca toti dl-ii au ~14k la agi, nu este asta un "vot"?

@warlock, noi sa fim sanatosi :)

Link to comment
Share on other sites

Pai cine sa faca cererea cand doar eu am bagat punctele asa? :P

Eu cum am zis, in momentul cand am bagat full agi aveam motive bine intemeiate(Atunci nu erau multe charuri full), iar si acum, fata de restu dl-iilor, nu am pb, rezist putin mai bine, insa cand vine vb de mai multi jucatori intr-un areal restrans

dragos mi-a zis sa strang mai multe "voturi", insa daca se uita la status si vede ca toti dl-ii au ~14k la agi, nu este asta un "vot"?

@warlock, noi sa fim sanatosi :)

+1

ai un vot Tsu-le de la cioby :> :P

numai ca trebuie sa recunosti a fost greseala ta

te-ai grabit un pic

te-ai lacomit ca o sa ai def la dl mai mare

este?

eu sunt PRO

PS:pacat de DL ala merita o sansa

Link to comment
Share on other sites

+1

ai un vot Tsu-le de la cioby :> :P

numai ca trebuie sa recunosti a fost greseala ta

te-ai grabit un pic

te-ai lacomit ca o sa ai def la dl mai mare

este?

eu sunt PRO

PS:pacat de DL ala merita o sansa

Nu m-am lacomit, stiu cum are DL-ul def, asta fiind al 4 lea DL full care-l fac pe diverse svre :) Credeam totusi ca o sa fie un avantaj mai mare def rate/ atack rate + ca atunci nu erau bk-ii full, alte variabile :)

@dragos 13,5k :)

Link to comment
Share on other sites

la DL se vrea :

agi>32767 => agi=13000 ?

Eu nu sunt de acord. Daca cineva se hotaraste sa lase full si o sa fie mai multi care o sa bage, sta de fiecare data sa bage puncte? E alegerea fiecaruia daca baga full si mi se pare absurd sa se scoata mereu punctele. E ca si cum s-ar scoate si la sm/mg mereu punctele si toti cei full ar sta mereu sa le bage inapoi. Ce e full asa sa ramana. Una e sa bagi din greseala cateva puncte si una e sa bagi full si sa te razgandesti. Cei care fac full stiu dinainte ce inseamna asta si nu-i obliga nimeni sa bage toate punctele. Nu e vina nimanui ca e unu sucit si dupa 2 zile nu mai vrea punctele acolo. Sau te pomenesti ca vrei sa-ti scoata punctele si sa le bagi la command?

Link to comment
Share on other sites

Nu-i o idee rea, dar acest lucru ar trebui facut pe baza a mai multor cereri de genul, nu doar a unei singure persoane, caci apoi lumea iti sare in cap ca indirect tu ceri sa ti se scoata agility, dupa cum ai vazut. Zic ca nu e o idee rea pentru ca acum punctele se pot baga usor, deci nu ar fi o mare problema daca la login spre exemplu te-ai trezi cu 0 stats si o gramada de puncte de bagat.

de acord cu tine aici , toti dl-ii au stiut de la inceput ce si cum cu agil ... evident nu sunt mai multe cereri pentru ca doar el a bagat full pe pielea lui

eu unul nu mi-am permis sa bag pt ca stiam ca e posibil sa raman asa si nu vroiam sa risc si nici nu merita

Link to comment
Share on other sites

In plus cand eu te-am intrebat dak faci full si command ai zis ca nu, ca u esti deja full si atata ai vrut sa faci pe dl. Si ca nu te mai intereseaza command, dak ai bagat full agil. Acum vad ca insisti pt un script cu care nimeni care vrea sa bage full nu e de acord. Dc sa bage nuj cati insi mereu cate 20k puncte, doar pt unu care se suceste dupa cum bate vantul. P.s. mie pe *RAY* nu mi-ar conveni sa bag mereu acele puncte. Si app cioby u nici macar nu ai vreun dl mare, nuj de ce te bagi aiurea prin topicuri.

Link to comment
Share on other sites

Nu Dragos,scoate doar de la TsuXing pana la 13500 agil...si asa nu mai e cearta.

Crezi ca nu sunt mai multi pe server care vor sa-si bage altfel punctele. Daca se accepta pt unu, trebuie sa le scoata si la restul, ca la urma urmei se presupune ca suntem egali. Facem pariu ca o se umple forumul cu cereri de scoatere a puncteor, pt a le baga in alta parte?

Link to comment
Share on other sites

Crezi ca nu sunt mai multi pe server care vor sa-si bage altfel punctele. Daca se accepta pt unu, trebuie sa le scoata si la restul, ca la urma urmei se presupune ca suntem egali. Facem pariu ca o se umple forumul cu cereri de scoatere a puncteor, pt a le baga in alta parte?

BA DA,sunt mai multi,dar el are o scuza si e char full.

Egali?Egalitate era daca Adminii erau neutri,nu 80-90 % in HONEY.

Egali?Cand Garrone a dupat sute de mii de jwls si si v-a umplut tot HONEY de iteme?

Egali?Cand Dream ne-a dat d/c la CS pe Beta,ca nu ne puteati omori?

Egali?Cand Alexey va crestea cu adminul prin LOT?

Pai nu ti-ar fi rusine sa mananci atata kkt pe aici,pentru un favor cerut de alt player?

PS : Bine ai scris : ''la urma urmei se presupune ca suntem egali''.

Link to comment
Share on other sites

BA DA,sunt mai multi,dar el are o scuza si e char full.

Egali?Egalitate era daca Adminii erau neutri,nu 80-90 % in HONEY.

Egali?Cand Garrone a dupat sute de mii de jwls si si v-a umplut tot HONEY de iteme?

Egali?Cand Dream ne-a dat d/c la CS pe Beta,ca nu ne puteati omori?

Egali?Cand Alexey va crestea cu adminul prin LOT?

Pai nu ti-ar fi rusine sa mananci atata kkt pe aici,pentru un favor cerut de alt player?

PS : Bine ai scris : ''la urma urmei se presupune ca suntem egali''.

Egali? Cand Gunit a dat 30rr cu ajutorul unui BUG?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...