Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bazaltu

mod de furt spot

Recommended Posts

Deci,

stau pe un spot in Kalima5 si dau singur fara sa fiu afk si stau on.

Vine un mg phono sau murder stage2 cu 26000 k agil si 32500 k energy

si normal daca am vazut ca stationeaza am pus mousul pe el sa vad cinei....precizez nu am atins tasta Ctrl

Intre timp eu mor din reflect el da pkclear se face alb si pierd spotul

Normal nu pot sa arat poza cu SelDefence

Intrebare, ce facem cu astfel de nesimtiti care procedeaza asa?

1. Se pot posta fara sa luam nefondata?

2. Sau se poate completa regulamentul, si cu aceste gen procedura prin care te fura de spot sa fie pedepsit????

Se poate face ceva? :sef: :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Deci,

stau pe un spot in Kalima5 si dau singur fara sa fiu afk si stau on.

Vine un mg phono sau murder stage2 cu 26000 k agil si 32500 k energy

si normal daca am vazut ca stationeaza am pus mousul pe el sa vad cinei....precizez nu am atins tasta Ctrl

Intre timp eu mor din reflect el da pkclear se face alb si pierd spotul

Normal nu pot sa arat poza cu SelDefence

Intrebare, ce facem cu astfel de nesimtiti care procedeaza asa?

1. Se pot posta fara sa luam nefondata?

2. Sau se poate completa regulamentul, si cu aceste gen procedura prin care te fura de spot sa fie pedepsit????

Se poate face ceva? :sef: :tiphat:

cred k se poate considera vanatoare, doar k ai nevoie de print knd ajunge el pe spotul tau, fono si se pune sub cursorul tau si da /pkclear

Link to comment
Share on other sites

parca nu puteai sa le dai dmg celor phono...doar celor outlaw lvl 1 si la aia nu se activeaza self si fara ctrl nu poti da in ei...deci nu ai cum sa mori din ref...decat daca au rezolvat bugul de phono

nu le faci dmg knd sunt fono, doar k se baga sub cursorul tau si dau /pkclear

Link to comment
Share on other sites

Deci,

stau pe un spot in Kalima5 si dau singur fara sa fiu afk si stau on.

Vine un mg phono sau murder stage2 cu 26000 k agil si 32500 k energy

si normal daca am vazut ca stationeaza am pus mousul pe el sa vad cinei....precizez nu am atins tasta Ctrl

Intre timp eu mor din reflect el da pkclear se face alb si pierd spotul

Normal nu pot sa arat poza cu SelDefence

Intrebare, ce facem cu astfel de nesimtiti care procedeaza asa?

1. Se pot posta fara sa luam nefondata?

2. Sau se poate completa regulamentul, si cu aceste gen procedura prin care te fura de spot sa fie pedepsit????

Se poate face ceva? :sef: :tiphat:

cum mori din ref daca pe cei phono nu merge sai ataci?

daca tot esti on te opresti din dat si te uiti cinei :)) doar nui obligatoriu sa ataci pe spotu tau.

Link to comment
Share on other sites

el de unde stie undei cursorul tau?

anumite clickere,aproape toate atunci cand te pui sub cursor ti se misca charul nitel

e usor sa-ti dai seama unde e clickul:)

de aceea este indicat sa pui clickul pe capul charului tau:) in felul acesta nu mai e nevoie de nici o schimbare sau 100 de poze

nu va putea folosi bugul:) cea mai simpla rezolvare....pana se va gasi alta:)

Link to comment
Share on other sites

Deci,

stau pe un spot in Kalima5 si dau singur fara sa fiu afk si stau on.

Vine un mg phono sau murder stage2 cu 26000 k agil si 32500 k energy

si normal daca am vazut ca stationeaza am pus mousul pe el sa vad cinei....precizez nu am atins tasta Ctrl

Intre timp eu mor din reflect el da pkclear se face alb si pierd spotul

Normal nu pot sa arat poza cu SelDefence

Intrebare, ce facem cu astfel de nesimtiti care procedeaza asa?

1. Se pot posta fara sa luam nefondata?

2. Sau se poate completa regulamentul, si cu aceste gen procedura prin care te fura de spot sa fie pedepsit????

Se poate face ceva? :sef: :tiphat:

Daca esti on si faci print cand mori se vede ca el a fost phono si a dat /pkclear,eu consider ca se poate posta pt nesimtiri

Link to comment
Share on other sites

Daca esti on si faci print cand mori se vede ca el a fost phono si a dat /pkclear,eu consider ca se poate posta pt nesimtiri

daca ar fi iesit si poza cu el cand a venit rosu, am doar cand mor si dupa pkclear mai multe

Da am vazut ca majoritatea au incercat sa vina cu ideii pro catre Staful Linkmania

Ma bucur

Sa auzim de lucruri mai bune

Have fun tuturor

:clap:

ti-am spus tine clickul pe tine si nimeni nu-ti fura spotul prin aceasta metoda

dar daca u esti curios sa vezi cine este e prbl ta...

curiozitatea se plateste....

Link to comment
Share on other sites

Da,este o modalitate de a fura spotul , pe beta mergea sa tragi si in cei phono . Erau niste punctiforme in Crywolf si venea un char mic ,phono set full ref pe el se baga in TS meu si hop muream din ref,murea si el dar mai era unul la panda sa ia spotul..Deci metoda e veche. Aici se practica pkclear , te vede cand esti indreptat cu charul spre el si atunci banuieste ca ai pus mouse-ul sa vezi cine e ,si hop pkclear . Ca sfat , atentie unde pui mouse-ul ,nu e suficient ca stai on trebuie sa te mai si belesti la mouse sa nu te arda vre-un bulangiu ca asta.

Link to comment
Share on other sites

Fac preluari cu duiumu seara ... daca gasesc pe cineva cu rr-uri mai putine ca mine am sa aplic aceeasi metoda daca observ ca respectivul are clickerul activat :> ! Vad ca se decurge la acest tip de vanatoare si nu se iau masuri impotriva ei ! Ca drept dovada uitati cum s-a furat ultimul spot din K5 (daca nu ma insel) de catre Low-G-maN : http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=353703 :violent:

Asa ca ... de ce sa nu fie folosita ?! :tiphat:

Edit Later: Nu ... clickerul are Self Defence automat si in momentul cand cineva da pk clear in zona si nu este cu tine in party ... ataca automat !

Sfatul meu este ca atunci cand vedeti un phono in zona sa opriti clickerul ca riscati sa pierdeti spotul(in situatia in care sunteti holder)!

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu este ca atunci cand vedeti un phono in zona sa opriti clickerul ca riscati sa pierdeti spotul(in situatia in care sunteti holder)!

deci daca se rataceste unu fono pe spot, noi sa numai atacam de teama k incearca sa ne "fure" spotul? :))

Link to comment
Share on other sites

Ca drept dovada uitati cum s-a furat ultimul spot din K5

Nu stiam ca sunt astfel de monstri pe ultimu din k5 :rofl1:

Uite 2 sugestii:

1. 300 de milioane zen la /pkclear, dar atunci iarasi nu ar fi bine.

2. ban celor care fac preluare fiind phono 15-20 de zile acolo, nici asa nu ar fi bine ca atunci saracu Violatoru nu ar mai face preluare nicaieri :))

Link to comment
Share on other sites

deci daca se rataceste unu fono pe spot, noi sa numai atacam de teama k incearca sa ne "fure" spotul? :))

Ce am zis eu si ce ai inteles tu ! #-o

Am zis doar sa opresti clickerul nu sa te opresti din dat ! Pfff ... :crazy:

Nu stiam ca sunt astfel de monstri pe ultimu din k5 :rofl1:

Uite 2 sugestii:

1. 300 de milioane zen la /pkclear, dar atunci iarasi nu ar fi bine.

2. ban celor care fac preluare fiind phono 15-20 de zile acolo, nici asa nu ar fi bine ca atunci saracu Violatoru nu ar mai face preluare nicaieri :))

Am specificat daca nu ma insel ... dar tu nu ai cum sa intelegi ... mai trebuie sa treaca cativa ani ca sa poti citi cum trebuie o fraza de la cap la coada ! :-j

Mi-am adus aminte .. era vorba de al 2-lea spot K7 ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ce am zis eu si ce ai inteles tu ! #-o

Am zis doar sa opresti clickerul nu sa te opresti din dat ! Pfff ... :crazy:

Cine te pune sa folosesti clickerul :-j vorba lui morf3u "clickerul se foloseste pe propria raspundere" asa ca nu mai plange.

Link to comment
Share on other sites

Guest BogdanSan

E cel mai nasol sa pierzi spotu asa si tot tu iei ss ca te enervezi si il injuri #-o

Link to comment
Share on other sites

Nu se va adauga nimic in regulament, eventual vom discuta optiuni legate de pk clear, pentru modificarea acestuia in game.

chiar daca puneti la guard tot nimic nu faceti:)))

pot veni 2 unul phono si cand a luat spotu sta celalalt pe el pana da ''phono'' move la guard:)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...