Jump to content
Zeal

Locatie pentru dat de baut - Bucuresti

Recommended Posts

Am nevoie rapida de o recomandare pt o locatie unde pot sa aduc vreo 10-12 persoane pentru a da de baut :D. Ma gandesc la ceva mai mult de tip bar (nu veniti cu recomandari de cluburi), cu preturi decente.

Share your knowledge :D

Mersi anticipat

Link to comment
Share on other sites

Uhm, pirahna? Insa o sa va serveasca din joi in pasti. Si daca intr-adevar alegi locatia asta, sa aveti grija la nota, caci o umfla rau de tot. :/ Tin minte ca la un gather au pus de la ei cateva milioane si cand am pus pixul pe nota, doar 3 sferturi din ea comandasem.

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Uhm, pirahna? Insa o sa va serveasca din joi in pasti. Si daca intr-adevar alegi locatia asta, sa aveti grija la nota, caci o umfla rau de tot. :/ Tin minte ca la un gather au pus de la ei cateva milioane, si cand am pus pixul pe nota, doar 3 sferturi din ea comandasem.

Si ce-au zis apoi ?

Link to comment
Share on other sites

Si ce-au zis apoi ?

Nu mai tin minte, ceva de genul ca "ne pare rau, ca am incurcat comandele etc" Sunt nesimtiti oricum, deoarece stiu ca vin persoane care nu se uita la intreaga nota, decat la cat e de plata si atat dau + cateva sute bacsis.

Sillent, in oktoberfest mai mult de 6-8 persoane nu incap la o masa, el are nevoie de mai multe locuri. ^^

Link to comment
Share on other sites

am sunat azi sa fac rezervare la piranha, mi-au cerut 60 lei pt rezervare masa ca suntem destul de multi :|. acum tre sa ma hotarasc sa fac rezervare.

ma gandesc la curtea berarilor, cre ca ar fi cea mai optima solutie, dar deja am mai fost la o serbare recent acolo si nu-mi place ca se repeta lucrurile :(

oktoberfest imi place, dar mi se pare inghesuita locatia si mi-e ca n-o sa incapem atatia

Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa fiu tampit sa merg cu 12-13 oameni dupa mine si sa sper ca o sa gasesc loc pe undeva.

am facut rezervare la curtea berarilor pana la urma, nu mi-au cerut nici un ban.

mersi de replies

Link to comment
Share on other sites

Curtea berarilor e oricum cea mai buna alegere. Ca te-ai mai dus acolo nu poate fi decat bine. Daca datile trecute ai lasat si tu acolo un banutz pentru chelner data viitoare te vor tine minte.

Eu mereu prefer curtea berarilor. Chelneri foarte de treaba, bere buna, preturi ok (la alcool) mancar foartee buna dar scumpa. btw, era un topic sticky cu ceva de genul asta.

Link to comment
Share on other sites

Curtea berarilor e oricum cea mai buna alegere. Ca te-ai mai dus acolo nu poate fi decat bine. Daca datile trecute ai lasat si tu acolo un banutz pentru chelner data viitoare te vor tine minte.

Eu mereu prefer curtea berarilor. Chelneri foarte de treaba, bere buna, preturi ok (la alcool) mancar foartee buna dar scumpa. btw, era un topic sticky cu ceva de genul asta.

sustin, au bere la halba de un litru si e atmosfera faina :D aici tre sa faci rezervare daca mergi in weekend, dar banii pe care ti-i cere (daca-ti cere) se scad din nota.

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu Twice,aici ma duc mereu cu tovarasii cand vrem sa bem (adica sa bem...gen pana numai putem ,cum zicea un tovaras "De toti banii baa"=)) ).Este club defapt dar au si mese si bautura e foarte ok la pret muzica buna animatoare adica depinde ce vrei....dar asta e sfatul meu:).Ai zis ca de baut sper sa nu te ia si foamea ca nu iti da de mancare=)).

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu Twice,aici ma duc mereu cu tovarasii cand vrem sa bem (adica sa bem...gen pana numai putem ,cum zicea un tovaras "De toti banii baa"=)) ).Este club defapt dar au si mese si bautura e foarte ok la pret muzica buna animatoare adica depinde ce vrei....dar asta e sfatul meu:).Ai zis ca de baut sper sa nu te ia si foamea ca nu iti da de mancare=)).

Bai tu asta cu K german :)) n-ai auzit ca nu vrea club? :D

Link to comment
Share on other sites

sa stii ca pe la piata romana chiar nu prea-s baruri. e unu in spate pe la coloane, Frame ii zice, da e foarte chill out si scump, mai e jack pe grivitei, la 2 statii cu 133 de la romana si HH, tot la 2 statii, dar cu troleibuzele 79 sau 86 inspre gara. astea ultimele doua sunt de rock.

Link to comment
Share on other sites

Ceva recomandari in zona pietii Romane ?

mai e si silence, pe caderea bastiliei mai spre capatul strazii, locul e ok, preturi destul de ieftine, singura problema e ca nu prea baga caldura in local ... so daca nu e aglomeratie sa se faca cald de la fum 'n stuff, e bine sa iti tii geaca pe tine cat timp esti acolo :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...