Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Havvy

Eroare

Recommended Posts

Cred ca u ar trebui sa cauti ;)

BA DE CE TE BAGI IN SEAMA DACA NU STII CUM TE CHEAMA? EU AM O PROBLEMA, AM POSTAT SI TU IMI ZICI MIE SA CAUT "SPAM"?

COPIL *****.

NU MAI POSTA CA NU ITI VREAU PAREREA .. ORICUM NU STII PE CE LUME ESTI.

Link to comment
Share on other sites

ciudat o.O ai dld si patch? si de cand iti face figuri ?

normal eroarea asta apare cand dai pe srv de teste :|

Am luat clientul acum 2-3 zile. Am pus si patch si tot. Nu stiu ce sa zic. Poate o fii de la windows 7... N-am idee. :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

posibil.. cand ai bagat windows 7? ai incercat atunci sa rulezi mu si nu ti-a mers? inainte pe windowsu ce lai avut presupun ca ai avut wind xp ti-a mers atunci da ?

Am jucat pe xp atunci cand s-a deschis S2. Dupa aia am facut o pauza si am pus si win 7. Pe win 7 nu mi-a mers deloc. Dar s-au modificat multe patch-uri de atunci nu sunt sigur ca e de la win7 poate si de la client. Chiar nu stiu ce sa zic.

PS : Imi merge oricare alt client de mu orice Sezon, 1, 2, 3, 4, 5...Doar Linkmania imi da eroarea asta.

Link to comment
Share on other sites

mda nu ii place la windows 7 sa joci mu-link :)) nasoala treaba atunci.. nuj ce sa spun .. asteapta un raspuns de la mod.. da de are el idee dc apare asa

Astept... de Ieri, de la 13:12 :-j

Si cred ca o sa mai astept ceva timp...

Cum este exp asa si help-ul pe forum =))

Link to comment
Share on other sites

incearca asa ..click dreapta pe muS2 Proprietis ..Run this program in compatibylity for: alegi> Windows xp sp2 si la Privilege level bifezi Run this program as an administrator ..si eu am WIndows 7 x64 imi merge MU cu setarile de mai sus bafta !

Link to comment
Share on other sites

incearca asa ..click dreapta pe muS2 Proprietis ..Run this program in compatibylity for: alegi> Windows xp sp2 si la Privilege level bifezi Run this program as an administrator ..si eu am WIndows 7 x64 imi merge MU cu setarile de mai sus bafta !

Nici o treaba frate, dupa ce se incarca :

http://img385.imageshack.us/i/printo.jpg/

Imi apare eroarea asta :

http://img708.imageshack.us/i/eroarez.png/

Si se inchide jocul :)

Am incercat tot ce ati spus voi pana acum si la fel.

Am mai incercat sa copiez launcher si main.exe si main.dll in alt client Season2 si mi-a dat aceeasi eroare.

PSS : Nu inteleg ce ar avea windows 7 cu el, am mai jucat dupa cum am spus multe servere diferite versiuni si sezoane si nu am avut nici o problema cu niciunul dintre ele.

Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei ce nu le merg clickerele pe Windows 7 sau Vista.

Intrati Control Panel -> User Accounts ->Turn User Account Control On/Off

Debifati unde scrie "Use user account control (UAC) to help protect your computer", dupa care dati restart la calculator.

? Ivi.

Teai uitat , ai facut procedura?

Probabil multi dau de greu in rularea mu-ului pe windows 7 ( fara necesitatile instalate ) .

Voi explica tot in cativa pasi !

1.Click START - in locul Search programs and files scrieti UAC si dati bara in JOS pana la never notify .

2.Restart calculator

3.Instalare .NET Framework ( deoarece mu-ul este criptat si in framework daca nu ma insel )

4.Instalarea primului .NET Framework :

Download - http://msdn.microsoft.com/en-us/netframework/aa731542.aspx

Instalare - Next next finish ( cel clasic )

ATENTIE daca instalarea da eroare da-ti run as administrator pe executor !

5.Instalere a 2 a :

Download - http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en

Instalere - Next next finish

ATENTIE daca instalarea da eroare da-ti run as administrator pe executor !

Cam asta e.

Si mie mi-a fost greu la inceput pana sa-mi bat capul putin .

De intampinati vreo eroare nu ezitati sa mi-o postati !

Aia de sus era pt. clicker srry, uita-te la asta !

Ozi buna .

Link to comment
Share on other sites

Salut Havvy. :)

Ai o problema la ip, daca o pot numi asa.

Tu intri cu ip-ul 127.0.0.1 - 81.196.104.157.

Eu spre exemplu intru cu 81.196.104.158 - 81.196.104.157.

E ceva de la tine, ce conexiune ai? dial-up? Te conectezi ciudat, cumva cu ip-ul default. Folosesti proxy?

Fa-mi ruta: start>run>cmd>tracert linkmania.ro imi faci un print si-l pui aici.

Link to comment
Share on other sites

Salut Havvy. :)

Ai o problema la ip, daca o pot numi asa.

Tu intri cu ip-ul 127.0.0.1 - 81.196.104.157.

Eu spre exemplu intru cu 81.196.104.158 - 81.196.104.157.

E ceva de la tine, ce conexiune ai? dial-up? Te conectezi ciudat, cumva cu ip-ul default. Folosesti proxy?

Fa-mi ruta: start>run>cmd>tracert linkmania.ro imi faci un print si-l pui aici.

@-=BUBU=- : Am toate Microsoft .NET Framework instalate de la 1.1 in sus, adica:

1.1

2.0

3.0

3.5

4.0

@bunny : Salut, bunny :)

- Romtelecom, modem speedtouch.

- IP-ul automatic.

- Nu folosesc proxy.

Ruta: start>run>cmd>tracert linkmania.ro :

http://img14.imageshack.us/i/tracertvr.jpg/

Link to comment
Share on other sites

E o chestie ce deranjeaza la ruta, acele stelute, nu stiu ce reprezinta, dar cred ca nu e de bine. Ar trebui sa-ti specifice milisecundele la toate. :-?

E ceva totusi cu ip-ul ala. Cand vrei sa te conectezi nu o faci ca si cum te-ai conecta online ci "single player", pe calculator. Nu-mi explic care e motivul. Ai jucat pe windows XP cu acelasi net? Trebuie sa modifici acel ip cumva, dar nu stiu cum si unde.

Te conectezi prin 127.0.0.1 in loc de 81.196.104.158.

Ce ai la gateway? E blank? Sau e pus ip-ul asta 127.0.0.1?

le: ai mysql prin pc?

Link to comment
Share on other sites

E o chestie ce deranjeaza la ruta, acele stelute, nu stiu ce reprezinta, dar cred ca nu e de bine. Ar trebui sa-ti specifice milisecundele la toate. :-?

E ceva totusi cu ip-ul ala. Cand vrei sa te conectezi nu o faci ca si cum te-ai conecta online ci "single player", pe calculator. Nu-mi explic care e motivul. Ai jucat pe windows XP cu acelasi net? Trebuie sa modifici acel ip cumva, dar nu stiu cum si unde.

Te conectezi prin 127.0.0.1 in loc de 81.196.104.158.

Ce ai la gateway? E blank? Sau e pus ip-ul asta 127.0.0.1?

le: ai mysql prin pc?

Cred ca e mai complicat decat pare :))

- Am si server de mu pe compul asta cu MySql si xampp (instalat doar apache).

- La intrebarea daca am jucat cu netul asta pe winxp, Da ! am jucat si joc si acum pe orice server in afara de link.

- Ip-ul nu pot sa il modific, si-l ia automat.

- La gateway am ip-ul modem-ului (192.168.1.254 asta il bag si in browser si pot face setari la modem)

- Mai e o chestie, am 2 placi de retea. La niciuna nu am nici un ip/gateway 127.0.0.1. Am dat disable la MySql, xampp, placa de retea (nu cea de net) si tot nu imi merge.

PF : Ce jmecher e filmuletul "Luv Deluxe" :D si am dat click sa iti iei un iphone ba :D ;)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...