Jump to content
Tybork

Coliziuni...

Recommended Posts

Nu stiu cati dintre voi ati avut ocazia sa vizionati filmele Crash sau Magnolia.

Pe scurt, cele doua filme prezinta niste personaje care la un moment dat intr-un mod ironic ajung sa depinda unul de celalalt. Fiecare persoana analizata in cele doua filme comite atat fapte bune, cat si rele, unul salveaza vieti, celalalt ia, judeca si sunt judecati la randul lor.

Voi ce credeti...exista probabilitatea, ca la un moment dat sa te certi cu cineva(total necunoscut pana atunci) in timp ce stai la coada la un hipermarket, ca peste cateva ore(sau cateva zile) intamplator aceeasi persoana sa-ti salveze viata?

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cati dintre voi ati avut ocazia sa vizionati filmele Crash sau Magnolia.

Pe scurt, cele doua filme prezinta niste personaje care la un moment dat intr-un mod ironic ajung sa depinda unul de celalalt. Fiecare persoana analizata in cele doua filme comite atat fapte bune, cat si rele, unul salveaza vieti, celalalt ia, judeca si sunt judecati la randul lor.

Voi ce credeti...exista probabilitatea, ca la un moment dat sa te certi cu cineva(total necunoscut pana atunci) in timp ce stai la coada la un hipermarket, ca peste cateva ore(sau cateva zile) intamplator aceeasi persoana sa-ti salveze viata?

Depinde si de cat de rau te certi cu acea persoana

Link to comment
Share on other sites

Voi ce credeti...exista probabilitatea, ca la un moment dat sa te certi cu cineva(total necunoscut pana atunci) in timp ce stai la coada la un hipermarket, ca peste cateva ore(sau cateva zile) intamplator aceeasi persoana sa-ti salveze viata?

Da...exista posibilitatea...

Sa va dau un exemplu ( nu a fost vorba de moarte): m-am certat cu varul meu ...era sa-l bat rau de tot...si peste 2 ore mi-am rupt mana...am fost la el...sperand ca ma va ajuta ( chiar daca m-am certat cu el) nu mi-a zis nimic ...si m-a ajutat...a sunat la salvare...m-a insotit pana la masina respectiva....si ii sunt foarte recunoscator ca m-a ajutat.....deci ..este posibil ( in cazul meu era o persoana cunoscuta)

Link to comment
Share on other sites

Guest LoLz0o0r

Depinde cat de rau te`ai certat si oricat de rau te`ai fi certat totusi faci o fapta buna :D.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...