Jump to content
Komisaru

Oficial BERD: Guvernul român a risipit banii împrumutaţi de la UE şi FMI

Recommended Posts

Guvernul român a făcut risipă de bani europeni, pe cheltuiala FMI şi UE. Efectele împrumuturilor externe asupra creşterii economice a ţării noastre în ultimul an sunt "neglijabile". Este concluzia lui Peter Sanfey, economist principal în cadrul Băncii Europene pentru Reconstrucţie şi Dezvoltare.

Mai grav, deşi un credit de 13 miliarde de euro a fost contractat de la FMI, special pentru investiţiile, menite să pună pe picioare economia, tocmai acest capitol a fost neglijat de oficialii de la Palatul Victoria, susţine oficialul european.

Observaţiile sunt detaliate într-un document de lucru al Băncii Europene pentru Reconstrucţie şi Dezvoltare, care poate fi accesat pe site-ul oficial al instituţiei.

sursa

Basescu , se va dovedi peste ani ca a fost cel mai vinovat lider din istoria Romaniei. Vor trece 2 generatii pentru a plati raul facut de Basescu si tiganii adunati langa el. Vom blestema numele lui, vom arunca cu pietre in fiecare politician si vom ura in fiecare clipa amintirea acestor ani in care o mana de mizerii umane au distrus viitorul urmasilor nostri.

Cat despre noi? ce viitor mai avem? Nici puterea de a visa nu o mai avem. Si cand ma gandesc ca 5 milioane de oameni au votat acest ciclop , ?

Link to comment

Comunistii astia, vor o singura persoana sa dea vina, o singura persoana sa isi asume responsabilitatea.. si o singura persoana sa le asigure viitorul.

Komisare, ai TU fonduri europene nerambursabile. Ia bani si fa-ti o afacere. Stai ca fleţu si astepti sa-ti dea statul loc de munca?

Sa stii ca din cauza lu Basescu sunt atat de multi idioti in tara asta. Ceausescu si Iliescu v-au obisnuit pe toti sa stati degeaba si sa primiti ajutoare sociale / pensii la fel de mari ca ale salariatilor.

Hai sictir si duceti-va la munca.

Link to comment

Comunistii astia, vor o singura persoana sa dea vina, o singura persoana sa isi asume responsabilitatea.. si o singura persoana sa le asigure viitorul.

Komisare, ai TU fonduri europene nerambursabile. Ia bani si fa-ti o afacere. Stai ca fleţu si astepti sa-ti dea statul loc de munca?

Sa stii ca din cauza lu Basescu sunt atat de multi idioti in tara asta. Ceausescu si Iliescu v-au obisnuit pe toti sa stati degeaba si sa primiti ajutoare sociale / pensii la fel de mari ca ale salariatilor.

Hai sictir si duceti-va la munca.

BA, poate eu nu vreau sa-mi deschid o afacere, poate eu am urmat o scoala si vreau sa lucrez in domeniu meu SI GHICI CE? N-AM UNDE SA MUNCESC IN TARA MEA!

Daca au furat si altii trebuie sa fure si asta? Iliescu a fost calaul generatiei parintilor meu, Basescu este calaul generatiei mele!

Pe mine nu ma reprezinta un partid de homosexuali si tigani,asa cum este pdl sau psd!

De ce nu iese in public primul hot de vapoare al tarii, Traian Basescu, sa explice el berbecilor care l-au votat ce au facut cu banii?

Nu conteaza presedintele? Bai baiatule, Basescu are oamenii lui pusi de catre el in functii de conducere prin DNA si serviciile secrete .El este dictatorul! Boc si restul sunt doar niste sclavi!

Link to comment

Hai du-te si canta la OTV, vorbesti ca taica-meo. Oameni indragostiti de siguranta si limitarea comunistilor.

Speram sa dispara generatia aia dar din pacate vad ca mai sunt oameni care trag cu dintii spre mizeria aia.

Link to comment

Hai du-te si canta la OTV, vorbesti ca taica-meo. Oameni indragostiti de siguranta si limitarea comunistilor.

Speram sa dispara generatia aia dar din pacate vad ca mai sunt oameni care trag cu dintii spre mizeria aia.

Vad ca te-ai infierbantat, apleaca-te sa te ciuruiesc.

@One

blk Este un maimutoi portocaliu obsedat de faptul ca mai exista persoane care nu s-au inscris inca in PD-L! Nu-l lua in seama, e defect!

Link to comment

0ne habar nu ai in ce situatie sunt grecii, mai avem noi mult si bine pana sa ajungem in colaps cum au ajuns ei, aveau imprumuturi de 300% din PIB-ul lor, tu iti imaginezi ce inseamna aia ? , noi avem (sau aveam) imprumut de 42 sau 4,2 % chiar nu mai stiu exact, din PIB-ul nostru.

Link to comment

Basescu , se va dovedi peste ani ca a fost cel mai vinovat lider din istoria Romaniei. Vor trece 2 generatii pentru a plati raul facut de Basescu si tiganii adunati langa el. Vom blestema numele lui, vom arunca cu pietre in fiecare politician si vom ura in fiecare clipa amintirea acestor ani in care o mana de mizerii umane au distrus viitorul urmasilor nostri.

Cat despre noi? ce viitor mai avem? Nici puterea de a visa nu o mai avem. Si cand ma gandesc ca 5 milioane de oameni au votat acest ciclop , ?

:coffee: calm down ca pun flacara violet pe tine

Daca ti-e foame treci la munca nu fa politica pe forum de gaming.

Link to comment

Hahahahahha owned.

Misto replica. Incerc sa le explic asta de ceva vreme dar nu prea vor puii astia de comunisti sa munceasca.

Puii de comunisti esti tu impreuna cu dictatorul Traian cel Beat! In al doilea rand, komsiarul isi exprima nemultumirea fata de BANII CHELTUITI PE CARE O SA-I PLAETASCA PARINTII VOSTRII! Inseamna ca moare de foame?Nu ai voie sa critici sistemul sau?

Ati ramas cu aceeasi mentalitate de sclavi. O sa va f... astia in fund pana o sa va putrezeasca oasele!

Ma uit la tampitii care indeamna la munca o persoana pe care nu o cunosc. Pensionarii care au muncit si nu au bani de medicamente unde ii trimiteti? Ei,uite eu va trimit in pizda mamii voastre de pdlisti si neocomunisti infecti ! Hai noroc!

Vad ca ai avut suspend 14 zile pe acest cont, si tot nu te poti abtine sa nu insulti oamenii...

30 de zile suspend(nu dpa) din partea mea + data viitoare vei lua permanent!

Sedere placuta!

Edited by Tybork
Link to comment

Puii de comunisti esti tu impreuna cu dictatorul Traian cel Beat! In al doilea rand, komsiarul isi exprima nemultumirea fata de BANII CHELTUITI PE CARE O SA-I PLAETASCA PARINTII VOSTRII! Inseamna ca moare de foame?Nu ai voie sa critici sistemul sau?

Ati ramas cu aceeasi mentalitate de sclavi. O sa va f... astia in fund pana o sa va putrezeasca oasele!

Ma uit la tampitii care indeamna la munca o persoana pe care nu o cunosc. Pensionarii care au muncit si nu au bani de medicamente unde ii trimiteti? Ei,uite eu va trimit in pizda mamii voastre de pdlisti si neocomunisti infecti ! Hai noroc!

Hai in plm sa fim seriosi trecand peste toate astea tre sa fii constient ca tampitii astia din PSD comunisti ordinari au aceleasi idealuri cu voi, cei care aveti parintii crescuti in comunism si deja s-au format dupa omul universal comunist. Ok, am s-o zic... nu-mi pasa de voi atata timp cat eu si familia mea avem tot ce ne dorim, dar apoi si muncim pentru tot ce avem atat cat nici macar nu-ti poti imagina tu. CLAR !

Vrei BANI ?! MUNCESTE SI GARANTEZ CA O SA-I AI !

Ce poti sa ceri de la niste oameni care fac politica neonazista si comunista pe un forum cu pusti fara buletin..

Link to comment

Herrman si tu il pupi pe base in 3 litere?

Sunt multi pe aici. Doresc sa isi exprime ura fata de Iliescu si psd,umpland buzunarele altor securisti, comunisti,activist samd. Uite un exemplu destul de clar http://www.youtube.com/watch?v=sOc1w0cP2ak. Acesti mari muncitori o sa-l trimita la munca :)).

Am inima impacata ca nu am votat securistii (pdl) si nici comunistii (psd) N-am nimic cu cei care au votat aceste 2 partide, dar sa te umilesti in asa hal, sa ii pupi in cur pe un forum, sa le faci campanie .... =)) Sa trimiti lumea la munca pentru faptul ca il critica pe Basescu mi se pare o idiotenie

Link to comment

Ma uit la tampitii care indeamna la munca o persoana pe care nu o cunosc. Pensionarii care au muncit si nu au bani de medicamente unde ii trimiteti? Ei,uite eu va trimit in pizda mamii voastre de pdlisti si neocomunisti infecti ! Hai noroc!

Mai mai ce preocupat esti tu la 20 ani de soarta pensionarilor. Te-au dus parintii in germania si acum faci gura ca stii tu cum sa conduci o tara?

Pleaca ma de aici cu teoriile tale ale conspiratiei, se vede ca esti de la tara dupa cum injuri cand nu ai argumente. Chiar daca te-ai dus intr-o tara civilizata, tot asa ramai si-o sa se vada de la o posta.

Bine ca ai votat tu PSD-ul sau ce-ai votat. Stiu ca v-a fost bine pe perioada lu ceasca, oameni carora le-a dat sistemul totul fara sa ridice un deget, fara sa streseze un singur neuron. Unii din noi nu vrem sa ne intoarcem acolo. Hai du-te si vinde ziare sau ce faci tu pe-acolo. Sa vii dup-aia in romania cu mertzan si sa asculti manele la coltu blocului.

Link to comment

Hai in plm sa fim seriosi trecand peste toate astea tre sa fii constient ca tampitii astia din PSD comunisti ordinari au aceleasi idealuri cu voi, cei care aveti parintii crescuti in comunism si deja s-au format dupa omul universal comunist. Ok, am s-o zic... nu-mi pasa de voi atata timp cat eu si familia mea avem tot ce ne dorim, dar apoi si muncim pentru tot ce avem atat cat nici macar nu-ti poti imagina tu. CLAR !

Vrei BANI ?! MUNCESTE SI GARANTEZ CA O SA-I AI !

Ce poti sa ceri de la niste oameni care fac politica neonazista si comunista pe un forum cu pusti fara buletin..

Parintii tai au fost crescuti cumva in democratie?

Hai sa muncim in Romania. Unde? Nu prea ai unde,pentru un post bunicel trebuie sa ai pile, sa te bati pe locuri cu altii care au dat spaga pentru a trece examenele samd. TRIST!

Politica comunista pe forum?Unde?=))

@blk Amice,tu ce argumente ai adus ca te-a lasat comisaru cu gura casca... :))

Apropo,nu te mai lega de viata mea personala, am venit in Germania sa studiez, spre deosebire de romania care nu are nici o facultate in primele 500 ale lumii. In Romania o sa ma reintorc mai mult ca sigur!

Link to comment

CAM MULTI OBSEDATI PE ACEST FORUM!

Semn de frustrare mare de tot. FANII LUI BASE AR VREA CA MARELE CONDUCATOR SA FIE IUBIT DE 100%

DIN POPULATIE, EVENTUAL SI DE PRUNCII NENASCUTI, CARE ASTEAPTA SA VINA PE LUME PT A FI BOTEZATI DE NEAMUL BASESCU IN APA IMPUTITA CU BANCNOTELE TIGANILOR.

La munca bai astia care il criticati pe conducatorul nostru mult iubit! Il urasti pe base esti COMUNIST! CLAR! Chiar daca base a incercat o alianta cu acesti comunisti dupa alegeri nu conteaza!

Iar daca a furat voturi a fost spre binele tarii!

LA MUNCA BAAAAA!

Link to comment

.

Un rupt cu sechele de pe urma partidului comunist care la varsta lui se plictiseste teribil si isi continua activitatea de o viata si in anul lui 2010. Nu reneg faptul ca a fost un luptator anti-comunism inrait si il respect pentru asta, dar vremurile s-au schimbat iar principiile sale de cacat nu-si mai au locul.

NEXT GENERATION !

Komisarule hai da-ne frate o solutie tu daca basescu nu e bun. Pe cine sa alegem si cum trebuie sa facem asta ca sa nu ne mai plangem atat si totul sa fie bine.

Iti spun eu pe cine : Pe nimeni ... fiindca oricine ar conduce tara tot vor fi ca tine nemultumiti, pleca ma si tu in Noua Zeelenda si lasa-ne in pace..

Link to comment

Mai mai ce preocupat esti tu la 20 ani de soarta pensionarilor. Te-au dus parintii in germania si acum faci gura ca stii tu cum sa conduci o tara?

Pleaca ma de aici cu teoriile tale ale conspiratiei, se vede ca esti de la tara dupa cum injuri cand nu ai argumente. Chiar daca te-ai dus intr-o tara civilizata, tot asa ramai si-o sa se vada de la o posta.

Bine ca ai votat tu PSD-ul sau ce-ai votat. Stiu ca v-a fost bine pe perioada lu ceasca, oameni carora le-a dat sistemul totul fara sa ridice un deget, fara sa streseze un singur neuron. Unii din noi nu vrem sa ne intoarcem acolo. Hai du-te si vinde ziare sau ce faci tu pe-acolo. Sa vii dup-aia in romania cu mertzan si sa asculti manele la coltu blocului.

Traiasca rachierii ignoranti care dezbat politici la bodega din coltul strazii si care l-au votat pe retardatul care scapa pahare din mana pentru ca-i tremura

@Herrrrnam....... Nici unul nu merita,poate doar Crin Antonescu ar fi meritat o sansa. Ce ma freaca pe mine este inflacararea cu care il aparati pe betiv. Ok, l-ai votat, dar asta nu inseamna sa-l sustii si cand isi bate joc de tara!

Next generation? HAHAHHAHAHAH Next Generation o sterge din tara! =)) Raman astia destepti ca blk!

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...