Jump to content
Guest mada_madalin5

Ce parere aveti , Dumnezeu exista sau nu ?

Recommended Posts

Pai,inca o data - baiatul asta(Godless) are ceva impotriva bisericii(ortodoxe,catolice,orice religie se trage din iudei),parca Nazistii erau asa - esti nazist Godless?Ca numai aia persecutau evreii.

Cum Dumnezeu vine din religia evreiasca,va dati seama ca pentru el e usor si il amuza foarte tare sa-i zica raton magic etc,iar pe cei care cred in Dumnezeu ii considera idioti,ingusti la mine si mai nou cre(s)tini.De fapt la el nu exista niciun zeu.Noi am inteles ca nu exista niciun zeu,ca zeul ala ar interveni sa-si ia portia de adulare,s-ar face vizibil ca sa se dea mare si tare cu semne si fulgere din maini ca Zeus Olimpianul in Hercule.

Daca el le stie pe toate,bravo lui,sa fie sanatos.Dar copy-paste de pe gugal poate face oricine.Imi place de el,de incapatanarea de care da dovada-ca sa-i zic determinare - dar intr-o discutie sunt mai multe pareri,puncte de vedere,fiecare cu adevarul ei.Ca sa o demonstrez stiintific-matematic:

unu` zice ca 3+4=7

altu` zice - ba nu,2+5=7

altu` zice - ba nu bai,aman2 gresiti,6+1=7

Dar vine altul care zice - bai desteptilor,si 21-14=7.

Ce vreau sa demonstrez - godless poate avea dreptate - nu exista dumnezeu.Eu pot avea dreptate - exista "ceva" acolo.Altul poate avea dreptate zicand "exista cineva".Deci,in concluzie,"exista cineva","ceva" care "nu se numeste Dumnezeu"

Link to comment
Share on other sites

Nu are rost sa discutati despre asta.Tot ceea ce veti face va fi sa va contraziceti.Nimeni nu stie daca d-zeu exista sau nu.Multi cred in el,multi nu cred,e simplu!eu unu cred in mine si in ceea ce vad.O sa aflam cu totii intr-o buna zi,daca d-zeu exista cu adevarat.Sincer mi se pare amuzant cand vad 'n' persoane la biserica rugandu'se..si ma tot intreb la ce se roaga:).Pe degeaba te rogi tu la d-zeu sa te descurci maine la testarea natioanala la matematica,daca tu esti batut in cap.Pe degeaba te rogi sa ai banii lui becali,pe degeaba te rogi sa fii ca Messi.Viitorul ni-l facem singuri!D-zeu este doar un semn de intrebare.

Link to comment
Share on other sites

Cum zice hashish fiecare cu credinta lui, fizicienii , oamenii de stiinta astia normal ca nu cred, astia o duc pe ale lor cum ne`am fi tras din maimute etc.

PS:Eu cred in D-Zeu cum ca el este creatorul suprem , mai bine decat dintr`o maimuta sau altcv :P

Link to comment
Share on other sites

Exista nu exista , cu el tragem sperante . E acolo la locul lui sa de-a o speranta omului sarac , sarac cu duhul , sarac financiar si asa mai departe.

# daca il vedeti salutati-l din partea mea !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...