Jump to content
Guest mada_madalin5

Ce parere aveti , Dumnezeu exista sau nu ?

Recommended Posts

Guest mada_madalin5

Pe mine nimeni in viata asta nu ma poate convinge ca nu exista o forta suprema numita Dumnezeu , stiu ca nu e o chestie de forum da sunt asa de suparat pe unii care zic ca Dumnezeu (Iisus) a fost un smecher , care era mai inteligent decat ceilalti si i facea sa creada ceva gresit pe alti oameni. Nu sunt de parere ca toate povestile si traditiile sunt bune sau adevarate dar o forta suprema cum vrea sa o numea oricine Dumnezeu , God , Buda , sau cum o mai numesc altii , exista o singura forta divina pentru toti oamenii .

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Frumos din partea ta sa impartasesti cu noi asa informatii pretioase ...

Altceva ?!

Mda frumos si din partea ta , presupun ca esti un baiat de bani gata , cu fumuri in car , nu te intereseaza de nimeni si nimic , daca vezi o femeie batrana jefuita langa tine i mai dai si un sut in fund . Daca esti un asa baiat sper sa nu te intalnesc in viata , de baieti ca tine nu prea are nevoie pamantul . Sau poate esti un tocilar care crede 100 % in teoria lui Darwin si care este obsedat de fete , dar nu isi poate face prietena , sau nu esti nici unul de mai sus da nu tiai gasit menirea :-??

Link to comment
Share on other sites

Pe mine nimeni in viata asta nu ma poate convinge ca nu exista o forta suprema numita Dumnezeu , stiu ca nu e o chestie de forum da sunt asa de suparat pe unii care zic ca Dumnezeu (Iisus) a fost un smecher , care era mai inteligent decat ceilalti si i facea sa creada ceva gresit pe alti oameni. Nu sunt de parere ca toate povestile si traditiile sunt bune sau adevarate dar o forta suprema cum vrea sa o numea oricine Dumnezeu , God , Buda , sau cum o mai numesc altii , exista o singura forta divina pentru toti oamenii .

Crezi in ce vrei, eu zic ca dumnezeu nu exista, nu ca a fost un smecher.

Mda frumos si din partea ta , presupun ca esti un baiat de bani gata , cu fumuri in car , nu te intereseaza de nimeni si nimic , daca vezi o femeie batrana jefuita langa tine i mai dai si un sut in fund . Daca esti un asa baiat sper sa nu te intalnesc in viata , de baieti ca tine nu prea are nevoie pamantul . Sau poate esti un tocilar care crede 100 % in teoria lui Darwin si care este obsedat de fete , dar nu isi poate face prietena , sau nu esti nici unul de mai sus da nu tiai gasit menirea :-??

Crezi ca daca nu crede(m) in dumnezeu suntem de bani gata sau tocilari?

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Bine , nu mai postez , da ganditiva credeti intr-o forta care a creat tot indealungul miilor de ani ? Eu zic , ca voi ati inteles gresit de inseamna "Dumnezeu" . Si nu am zis ca daca nu vrezi in dumnezeu esti tocilar sau baiat de bani gata , esti putin superficial . Dumnezeu este un lucru simbolic , acel lucru care a creat tot universul si galaxiile , aceasta actiune numita de unii "Big Bang" aceasta forta este Dumnezeu .

Si pentru cei care zic "Nu cred pana nu vad" ce vrei sa vina un om in fata ta si sa iti zica "Eu sunt Dumnezeu" #-o . V-am zis nu ati inteles deloc ce inseamna Dumnezeu . Desi si eu poate ma insel . Dar doar miam spus opinia , deaia exista forumuri . :)

Link to comment
Share on other sites

Bine , nu mai postez , da ganditiva credeti intr-o forta care a creat tot indealungul miilor de ani ? Eu zic , ca voi ati inteles gresit de inseamna "Dumnezeu" . Si nu am zis ca daca nu vrezi in dumnezeu esti tocilar sau baiat de bani gata , esti putin superficial . Dumnezeu este un lucru simbolic , acel lucru care a creat tot universul si galaxiile , aceasta actiune numita de unii "Big Bang" aceasta forta este Dumnezeu .

Big Bang OWNS god. Incearca sa citesti niste articole scrise de oameni de stiinta, fara surse biblice si implicatii religioase. O sa iti mai largesti orizonturile.

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Uite , cum spui tu exista destin , da si destinul til faci tu , nu te nasti cu un destin si gata acel destin iti ghideaza viata cu totul . Aceasta este frumusetea vietii ca niciodata nu o sa stim totul , dar omul incearca , chiar daca niciodata nu o sa afle nici jumatate din potentialul pe care l-ar putea si , deaia omul isi foloseste doar 10-15 % din capacitatea creierului .

Link to comment
Share on other sites

Bine , nu mai postez , da ganditiva credeti intr-o forta care a creat tot indealungul miilor de ani ? Eu zic , ca voi ati inteles gresit de inseamna "Dumnezeu" . Si nu am zis ca daca nu vrezi in dumnezeu esti tocilar sau baiat de bani gata , esti putin superficial . Dumnezeu este un lucru simbolic , acel lucru care a creat tot universul si galaxiile , aceasta actiune numita de unii "Big Bang" aceasta forta este Dumnezeu .

Si pentru cei care zic "Nu cred pana nu vad" ce vrei sa vina un om in fata ta si sa iti zica "Eu sunt Dumnezeu" #-o . V-am zis nu ati inteles deloc ce inseamna Dumnezeu . Desi si eu poate ma insel . Dar doar miam spus opinia , deaia exista forumuri . :)

Sunt Chuck Norris. Ce, nu crezi ? Vrei sa vina un om in fata ta sa-ti spuna ca sunt Chuck Norris ?

:rofl2:

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Sunt Chuck Norris. Ce, nu crezi ? Vrei sa vina un om in fata ta sa-ti spuna ca sunt Chuck Norris ?

:rofl2:

Daca esti dreagut , te astept . Da vino si cu 2 fete . :)) :>

Link to comment
Share on other sites

Daca esti dreagut , te astept . Da vino si cu 2 fete . :)) :>

De ce sa fiu prost sa-ti dau tie una ? Mi le tin mie pe amandoua.

Cat despre Dumnezeu, tu esti atat de convins ca exista ? Ne poti aduce niste argumente (vrem si surse) care sa confirme ca Dumnezeu exista ? Aaa, si nu baga Biblia in toata povestea asta, ca si asa n-am citit-o si n-am de gand.

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

De ce sa fiu prost sa-ti dau tie una ? Mi le tin mie pe amandoua.

Cat despre Dumnezeu, tu esti atat de convins ca exista ? Ne poti aduce nise argumente (vrem si surse) care sa confirme ca Dumnezeu exista ? Aaa, si nu baga Biblia in toata povestea asta, ca si asa n-am citit-o si n-am de gand.

Uite eu cred ca dumnezeul este acea forta care a creat totul , nu imi poti spune tu ca acea forta nu exista . Stiu ca acei credinciosi practicanti cred ca Dumnezeu este un nene care ne vegheaza pe toti , iar dupa ce aceasta forta ca sa i zic asa sa te simti mai bine a creat totul , omul a evoluat din maimuta si maimuta din bacterie , am fost lasati singuri sa ne creem un destin . Si nu sunt sigur dupa moarte ce se intampla , acolo nu imi dau cu parerea .

P.S- Nu fi nebun dami si mie una :))

Link to comment
Share on other sites

ateilor :>

era un topic undeva pe forum parca cum ca a fost demonstrat ca dumnezeu exista...

ce, ba? inca mai credeti in Zeus, Atena si cine o mai fii p-acolo? Daca nu vreti sa credeti in d-zeu credeti in mine...in Gabrielsus :)):))

eu cred in dumenezeu si nu voi inceta sa cred prea curand

Atei -> :box: <- Zeul Gabrielsus

:DMAGE: <- eu cand o sa fiu mare :whistle:

acu serios: n-are rost sa ziceti ca nu credeti ca totusi acolo in sufletu vostru tot aveti putina credinta

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Daca e nevoie, ma repet.

ARGUMENTE ?

Argument : Iti voi raspunde cu intrebare : Exista acea forta care creeaza corpuri ceresti dintr-o aglomeratie de materie dezorganizata ? Aceasta forta o numesc eu Dumnezeu .Poate e o opinie gresita , poate nu , dar e opinia mea , care se poate schimba daca cineva are argumente foarte foarte bune .

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu cred in Dumnezeu si nu sunt de bani gata. Dc? pai cam din motivele care s-au enumerat mai sus. Acum na...fiecare crede sau nu dar Dumnezeu a fost creat de religie , iar dupa mine religia e cel e cea mai mare prostie care s-a inventat (no offence).

Link to comment
Share on other sites

Argument : Iti voi raspunde cu intrebare : Exista acea forta care creeaza corpuri ceresti dintr-o aglomeratie de materie dezorganizata ? Aceasta forta o numesc eu Dumnezeu .Poate e o opinie gresita , poate nu , dar e opinia mea , care se poate schimba daca cineva are argumente foarte foarte bune .

Argumente foarte bune? Uite unul: http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity. Nu vad vreun dumnezeu mentionat in articol.

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Argumente foarte bune? Uite unul: http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity. Nu vad vreun dumnezeu mentionat in articol.

Fiindca oamenii de stiinta nu se gandesc la acea forta de care vorbesc eu ca la Dumnezeu . Fiecare are o opinie despre Dumnezeu , crezi ca daca un ziarist a scris un articol inseamna ca asa e ? Si cei care ziceti ca nu credeti in Dumnezeu va referiti la Dumnezeul ca la un "nene" care ne supravecgeaza pe toti nu ? Eu nu la asta ma refer .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...