Jump to content
Guest mada_madalin5

Ce parere aveti , Dumnezeu exista sau nu ?

Recommended Posts

Ti-am dat argumente concrete ,dar le ignori.Tu ai o logica circulara si aduci texte tampe de genul " le-ai numarat tu aseara" .Este un numar aproximativ ,care nu poate fi un numar exact,deoarece universul este in continua expansiune.Majoritatea vaselor de sange au dimensiuni microscopice si lungime decenta.Aici ai vrut sa pari prost si ai reusit.Bravo!Ignori toate argumentele care le aduc si zici ca nu sunt" concrete" ,adica dupa tine numere exact la celule si numarul de galaxii.Tu nu ai nici cunostinte de fizica si biologie de clasa a 6-a .Tu crezi ca oamenii au un numar fix de celule si universul e alcatuit dintr-un numar fix de galaxii.

Repet : Ignoranta nu este un argument si nestiinta nu este o dovada.

RELIGIA se bazeaza pe IMAGIANTIA altor oamenii,si studiile se bazeaza pe GANDIREA si DOVEZILE altor oameni.

1. e bine daca totusi am vrut sa par prost.. asta inseamna ca nu sunt :))

2. iar nu ai prins ideea la faza cu comparatiile, continui sa subliniezi ideea mea facuta despre tn.

3. adu-mi argumentele concrete.

4. acum cateva sute de ani oamenilor li se parea penibil ca pamantul este rotund iar asta a fost adevarat, asa cum si peste cateva sute de ani vor rade de ideeile noastre din prezent. ( asta a fost o comparatie, sper sa te prinzi de ea )

cat despre cunostiintele mele de fizica, nu esti u in stare sa le masori...

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdanzor

pai dovedeste :))

u nu vezi ca te bazezi pe spusele unor anumiti oameni, la fel cum si existenta lui Dumnezeu se bazeaza pe spusele altor oameni ?

Omule , tu gandesti ?

Lucrul acela a fost dovedit , e real in senseul in care il poti studia , poti vedea , poti intelege , e o chestie reala , nu fairy tails .

Ce faci tu acum se cheama strawman argument , daca nu stii ce e ala , google it .

Atunci zii tu , poti sa-mi dovedesti ca omul are 46 cromozoni ? normal ca nu poti , doar un om de stiinta iti poate dovedi , eu din pacate nu m-am impacat cu scoala .

Link to comment
Share on other sites

Guest Ignoranta_nu_este_un_argument

3. adu-mi argumentele concrete.

Recites-te ce am scris si nu mai cita numai ce vrei tu.Am dat si argumente.De ideile noastre?Crezi ca in viitor se va demonstra ca pamantul e cub?Nu cred?Sti de ce?Pentru ca cei care au facut afirmatia asta aveau ceva itnre urechi ...nu ca cei care au zis ca e plat si sta pe stalpi.

Cunostiinte in fizica?Nu ai asa ceva prietene.Demonstreaza ca ai.Hai!

Omule , tu gandesti ?

De ce pui intrebari retorice?

IN CAZ CA ESTI ORB SI NU VEZI CE ARGUMENT AM ADUS,APASA CTRL+F SI SCRIE "NOE",DUPA APSaA ENTER SI URMEAZA LINKUL DIN DREAPTA>

Link to comment
Share on other sites

Omule , tu gandesti ?

Lucrul acela a fost dovedit , e real in senseul in care il poti studia , poti vedea , poti intelege , e o chestie reala , nu fairy tails .

Ce faci tu acum se cheama strawman argument , daca nu stii ce e ala , google it .

Atunci zii tu , poti sa-mi dovedesti ca omul are 46 cromozoni ? normal ca nu poti , doar un om de stiinta iti poate dovedi , eu din pacate nu m-am impacat cu scoala .

pai nu imi poti dovedi.. dar totusi vrei sa ma faci sa cred.

nici eu nu iti pot dovedi existenta lui Dumnezeu.

3. adu-mi argumentele concrete.

Crezi ca in viitor se va demonstra ca pamantul e cub?Nu cred?Sti de ce?Pentru ca cei care au facut afirmatia asta aveau ceva itnre urechi ...nu ca cei care au zis ca e plat si sta pe stalpi.

Mai bine taceai.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ignoranta_nu_este_un_argument

Ce cromozomi?El este facut din tarana ca asa scrie in biblie.Nu poate sa demonstreze nici ca este compus din celule.EU in schimb pot sa demonstrez ca e facut din tarana.Asa scrie in biblie.

CE IDEI MA?ASTEA DIN BIBLIE?DA ASTEA SUNT PENIBILE

Nu crezi ca pot sa iti demonstrez ca omul are 46 de cromozomi?ca are celule?Recunosti ca esti prost daca te duc intr-un laborator de biologie si iti arat?

Ca un bou adevarat iar ignori argumentele si faci ce vrei.

Hai salut!Imi fac nervi aiurea.Cu un dobitoc ca tine care citeste ce vrea si nu intelege nimic nu am ce discuta.

Link to comment
Share on other sites

Ce cromozomi?El este facut din tarana ca asa scrie in biblie.Nu poate sa demonstreze nici ca este compus din celule.EU in schimb pot sa demonstrez ca e facut din tarana.Asa scrie in biblie.

CE IDEI MA?ASTEA DIN BIBLIE?DA ASTEA SUNT PENIBILE

Nu crezi ca pot sa iti demonstrez ca omul are 46 de cromozomi?Recunosti ca esti prost daca te duc intr-un laborator de biologie si iti arat?

abia astept :))

hai ca ma bag la somn. poate si eu sunt putin naiv deoarce cred in religie... dar si voi sunteti naivi pentru ca credeti prea mult in stiinta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ignoranta_nu_este_un_argument

OOO bine in ce oras stai?Iau trenul special.Pot sa si filmez da

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdanzor

pai nu imi poti dovedi.. dar totusi vrei sa ma faci sa cred.

nici eu nu iti pot dovedi existenta lui Dumnezeu.

Mai bine taceai.

Omule.. nu ai ce cauta pe threaduri de genul asta , pur si simplu nu ai inteligenta suficienta , nu o lua ca o ofensa .

E o diferenta intre FACT si POVESTE .

Cu fiecare post dovedesti cat de ignorant esti , close minded .

Tu stii cum ai sunat acum ?

Eu iti zic , ba lumina vine de la soare !! tu : dovedeste !! tu: ahh ! incerci sa ma faci sa cred?

Cum sa te fac sa cred ? lol , daca e real adica nu e o poveste ma intelectule ca sa te fac sa crezi , dovezile sunt in fata ta .

Nu e mos craciun , sa crezi in el sau sa nu crezi .

E stiinta.

Stiinta nu e un cult ca si religia , nu ii aduci capre ofranda .

Diferenta fiind simpla , una o poti dovedi , cealalta nu .

Oricum pun pariu , ca nu ai citit nici biblia in viata ta , si de asta sunt sigur .

oricum iti recomand seria why do people laugh at creationists care o gasesti pe youtube

/thunderf00t

alt canal interesant

/patcondell

Daca chiar te intereseaza subiectu asta , uita-te la toate filmuletele , si dupa asta revino cu o idee .

Link to comment
Share on other sites

Guest Ignoranta_nu_este_un_argument

El nu crede in stiinta lasa-l.Nimeni in toata viata mea nu m-a enervat mai mult decat astia din topicul asta.

Ei cred de mici ca 2+2=5.Daca le zici ca 2+2=4,ei zic demonstreaza.LE aduci 4 mere si le numeri,ei o sa zici ca nu ,numeri bine.LE arati cu mse numara iti zic ca ala care a zis asta era prost.LE aduci argumente,le ignora si schimba subiectul.

Ce ma enerveaza cel mai mult este prostia si nestiinta.Nu o suport.MA enervez cand vad ce specimene exista.Demonstreaza ca ce respiri este aer si contine oxigen.Este bine sa te intrebi diferite lucruri ,atata timp cat nu cazi in extreme cealalta,in care crezi ca nu stim defapt nimic.

A si baiatule TREBUIE DEMONSTRAT ce NU este inca DEMONSTRAT,NU CE ESTE DEJA DEMONSTRAT.TU VI AICI CA BOUL SI NEGI TOaTE PRINCIPIILE FIZICE,BIOLOGICE,ASTRONOMICE,ETC.Dar asa cu o nesimtire extraordinara,fara nici un argument.MA NIMIC MA DAR VI AICI CA VITA .

Disable 5 zile.

Edited by Mehico
Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdanzor

Frate.. asta e , asa au fost crescuti , daca nu ma interesam de subiectu asta , si nu descopeream internetul , si eu tot cu religia eram .

Oricum problema in sine e mai mare decat intrebarea pusa in topicu asta , daca si-ar vedea de treaba lor si ar practica religia in casa lor , ar fii bine.

Oricum , recomand cu tarie toate filmuletele facute de patcondell,

Chiar si http://www.youtube.com/zomgitscriss , care e romanca , si foarte de treaba face niste filmulete exceptionale .

Warn up

Edited by Mehico
Link to comment
Share on other sites

De la crestin la agnostic e doar un mic pas (ceea ce face spauny) in sensul ca amandoi sunt ignoranti si refuza sa inteleaga stiinta.

E cam acelasi lucru sa te certi cu oricare, o pierdere de timp.

Link to comment
Share on other sites

uite ba a venit dani, care crede ca daca a reusit in ce si-a propus tre sa fie fooooooooarte mandru de el. tu incerci sa vorbesti in 90% din posturile tale despre tine, dar indirect?

si cum sa zici ca nu exista oameni prosti? :| traiesti singur pe ceva insula?

@ discutia asta, dupa cum spun multi, nu prea isi are rostu, o sa dureze la nesfarsit si nu o sa se ajunga la un punct comun, unii cred, altii nu, si nu stiu ce rost are sa incerci sa convingi pe cineva ca exista sau nu..

Chiar nu cred ca exista oameni prosti, doar ignoranti, comozi, indiferenti, negativi samd. Chiar si handicapatii mintal sunt inteligenti in felul lor.

=)) =))Am crezut ca esti ironic,dar dupa ce am vazut nickul ...:))

Nu,faptul ca este nascut in 1995.

Glumesti nu?Asta e argument?=))Au dat n argumente?Unde au dat ma?Ignoranta nu e un argument ,nestiinta nu este o dovada.

In biblie scrie clar ce dimensiuni avea barca.Este imposibil din punct de vedere fizic sa incapa atatea animale cat si provizii pentru a le hranii cat si din punct de vedere biologica,ca sa se inmulteasca doar de la o pereche.Nu mai aberati si considerati fiecare cretinitate argument.

CASCA OCHI MA!

De unde stii ca Dumnezeu n-a pus alte animale pe Pamant dupa ce a trecut potopul? De unde stii ca n-a creat si alti oameni imediat dupa? De ce sa nu existe si o varianta care nu poate fi demonstrata? Te-ai gandit la asta? Cum sa va ganditi voi la asa ceva =)) .

Si pana la urma urmei, e treaba mea si a altora daca credem in Dumnezeu. Nu trebuie sa veniti cu argumente ca sa ne demonstrati ca nu exista.

Cu atitudinea asta n-o sa convingi niciodata pe nimeni. Dimpotriva, o sa-ti fie respins orice argument chiar daca e bun. Savantii au succes pentru ca multi dintre ei explica la un nivel ridicat si sunt calmi. Voi sunteti stresati.

Poate sa imi gaseasca toata arca intreaga si cu tot cu Noe viu, daca tu chiar crezi ca 3-5 tzarani antici au construit un Titanic si au adunat 2 animale din fiecare specie de pe TOT GLOBUL (care pentru ei era plat oricum, deci bye bye specile native americii) si le-au adus pe o corabie si au avut si destul spatiu sa depoziteze mancare pentru atata puhoi de animale timp de 40-50 zile atunci este clar ceva in neregula cu creierasul tau.

Ah si oricum ar fi trebuit sa ia vreo 300 ursi panda ca aia sunt pretentiosi ai dracu, nu se inmultesc asa una-doua.

La unele chestii ce are legatura cu genetica, genele recesive si dominante, sunt de acord cu voi in mare parte. Eu lucrez cu animalele si am vazut tot felul de imperecheri intre rude. Exista si nu exista riscul de a se naste "fatul" cu malformatii. Toate aceste probleme au la baza si factori chimici, biologici, fizici samd. Doar noi oamenii suntem de vina pentru aceste probleme. Noua ne place sa ne jucam cu vitile celor mai slabi si mie acest lucru nu-mi convine. De aceea cred in lucruri SF, cum le numiti voi.

Cum ziceam mai sus, de ce sa nu fie si varianta cu alte animale si alti oameni imediat dupa potop? V-ati intrebat vreodata daca "savantii" vostri va dau toate detaliile? Asa cum preotii mint de ingheata apele, asa pot si savantii. Voi credeti ca nu exista leacul pt cancer deja? Voi credeti ca nu exista leacul pt diabet, leucemie samd? Eu cred ca exista, dar nu au interesul sa ni-l spuna. Asa cum nu au interesul sa ne spuna multe lucruri, chiar si tot ce inseamna religie, Biblie samd. Daca ati auzit de G20 stiti despre ce vorbesc. Noi stam si discutam aici lucruri minore si in spatele cortinelor se intampla lucruri de 100 de ori mai importante.

Ba da tu esti cre(s)tin ma.Am zis eu ceva de genu "nu cred pana nu vad"?Ti-am dat argument iar tu vi ca cre(s)tinul aici incercand sa schimbi subiectul.Inca un argument:

Dumnezeu a creat Pamantul in 3 zile da?

Si stele si universul intr-o zi?

De ce a creat asa de repede universul si Pamantul asa de greu?A pai e normal stelele sunt doar niste punctulete pe cer,sunt mici si usor de creat.Chiar asa au gandit aia de au scris biblia.

A creat lumina intai si dupa a creat soarele?WOW.A creat Plantele si dupa a creat Soarele.WOW

Sunt in jur de 80 miliarde galaxii in univers.Fiecare galaxie are planete de n ori mai mari ca Pamantul.N reprezinta un numar foarte mare gen 100000000000000000000000000000000000000000000000.

suspend 7 zile ca sa nu-ti mai pierzi vremea cu noi, "cre(s)tinii"

Le-ai numarat tu? =)) Am cautat pe google si nu gasesc nici un link. Avem un savant printre noi si n-am stiut. Ce chestie.

Ti-am dat argumente concrete ,dar le ignori.Tu ai o logica circulara si aduci texte tampe de genul " le-ai numarat tu aseara" .Este un numar aproximativ ,care nu poate fi un numar exact,deoarece universul este in continua expansiune.Majoritatea vaselor de sange au dimensiuni microscopice si lungime decenta.Aici ai vrut sa pari prost si ai reusit.Bravo!Ignori toate argumentele care le aduc si zici ca nu sunt" concrete" ,adica dupa tine numere exact la celule si numarul de galaxii.Tu nu ai nici cunostinte de fizica si biologie de clasa a 6-a .Tu crezi ca oamenii au un numar fix de celule si universul e alcatuit dintr-un numar fix de galaxii.

Repet : Ignoranta nu este un argument si nestiinta nu este o dovada.

Acum o sa zici ceva de genul:Hai ma zi argumente.

Pai,cum am zis si mai sus,un argumente destul de bun este prostia cu Arca lui Noe.Daca te uiti la videoclipul postat de mine ,explica ala acolo ca pentru idioti.Daca bagi iara prostia cu " nu to ce zboare se mananca" el citeaza din cartea ta magica dimensiuni barcii.Si compara cu numarul de animale,numarul de provizii precum si greutatea lor si imposibilitatea supravietuirii lor din punct de vedere fizic si biologic.

Uite si linkul in caz in care iti este lene sa te uiti mai sus cu 3 randuri :

RELIGIA se bazeaza pe IMAGIANTIA altor oamenii,si studiile se bazeaza pe GANDIREA si DOVEZILE altor oameni.

Ce cromozomi?El este facut din tarana ca asa scrie in biblie.Nu poate sa demonstreze nici ca este compus din celule.EU in schimb pot sa demonstrez ca e facut din tarana.Asa scrie in biblie.

CE IDEI MA?ASTEA DIN BIBLIE?DA ASTEA SUNT PENIBILE

Nu crezi ca pot sa iti demonstrez ca omul are 46 de cromozomi?ca are celule?Recunosti ca esti prost daca te duc intr-un laborator de biologie si iti arat?

Ca un bou adevarat iar ignori argumentele si faci ce vrei.

Hai salut!Imi fac nervi aiurea.Cu un dobitoc ca tine care citeste ce vrea si nu intelege nimic nu am ce discuta.

Atitudinea ta spune totul. Nici daca imi aduci un negru in fata, eu nu te voi crede si-ti voi spune ca e alb. De ce? Pentru ca jignesti pe toata lumea. Degeaba vii cu argumente daca nu le stii prezenta. Poti sa faci ceva pe ele.

Omule.. nu ai ce cauta pe threaduri de genul asta , pur si simplu nu ai inteligenta suficienta , nu o lua ca o ofensa .

E o diferenta intre FACT si POVESTE .

Cu fiecare post dovedesti cat de ignorant esti , close minded .

Tu stii cum ai sunat acum ?

Eu iti zic , ba lumina vine de la soare !! tu : dovedeste !! tu: ahh ! incerci sa ma faci sa cred?

Cum sa te fac sa cred ? lol , daca e real adica nu e o poveste ma intelectule ca sa te fac sa crezi , dovezile sunt in fata ta .

Nu e mos craciun , sa crezi in el sau sa nu crezi .

E stiinta.

Stiinta nu e un cult ca si religia , nu ii aduci capre ofranda .

Diferenta fiind simpla , una o poti dovedi , cealalta nu .

Oricum pun pariu , ca nu ai citit nici biblia in viata ta , si de asta sunt sigur .

oricum iti recomand seria why do people laugh at creationists care o gasesti pe youtube

/thunderf00t

alt canal interesant

/patcondell

Daca chiar te intereseaza subiectu asta , uita-te la toate filmuletele , si dupa asta revino cu o idee .

Altu care s-a nascut mare savant.

El nu crede in stiinta lasa-l.Nimeni in toata viata mea nu m-a enervat mai mult decat astia din topicul asta.

Ei cred de mici ca 2+2=5.Daca le zici ca 2+2=4,ei zic demonstreaza.LE aduci 4 mere si le numeri,ei o sa zici ca nu ,numeri bine.LE arati cu mse numara iti zic ca ala care a zis asta era prost.LE aduci argumente,le ignora si schimba subiectul.

Ce ma enerveaza cel mai mult este prostia si nestiinta.Nu o suport.MA enervez cand vad ce specimene exista.Demonstreaza ca ce respiri este aer si contine oxigen.Este bine sa te intrebi diferite lucruri ,atata timp cat nu cazi in extreme cealalta,in care crezi ca nu stim defapt nimic.

A si baiatule TREBUIE DEMONSTRAT ce NU este inca DEMONSTRAT,NU CE ESTE DEJA DEMONSTRAT.TU VI AICI CA BOUL SI NEGI TOaTE PRINCIPIILE FIZICE,BIOLOGICE,ASTRONOMICE,ETC.Dar asa cu o nesimtire extraordinara,fara nici un argument.MA NIMIC MA DAR VI AICI CA VITA .

Disable 5 zile.

Marele savant a vorbit din nou. Disable again =))

Link to comment
Share on other sites

din perspectiva mea, Biserica e cea mai mare si longeviva mafie. Aici se comit cele mai mari abuzuri pe toate planurile. Toate astea acoperite de "martii prelati".

Cititi vechiul si noul testament , sunt niste date care se bat cap in cap, iar altele sunt ..... cititi numa :)

De ce exista mai multe religii ?

-raspunsul meu : fiecare are interpretarea lui asupra "cartilor biblice" , de aici diversitatea.

Unii zic hoiț, unii zic haiț.

---------------------------

Sa ai o parere, este una. Sa racolezi lumea pe strada sa vina la biserica si sa ma faci pe mine sa vin la religia ta e alta. De asemenea sa te legi de parerea mea ca eu nu am dreptate si tu ai ... trebuie sa iti dea la gandit, pentru ca nu procedezi corect. Fiecare parere trebuie respectata fie ca coincide cu pararea ta sau nu. In multe privinte omu vede ca si calu, numa in fata, nu exista si stanga dreapta -> daca tu crezi in dumnezeu .... ok crezi, dar nu te lega de omu care nu crede pentru ca el a ales o parere diferita de a ta.

Semnat Mort

ateu.

fan al Teoriei evolutioniste a lui Darwin

Link to comment
Share on other sites

Religia si stiinta sunt doua extremitati. Un om implinit gaseste echilibrul/mediana dintre cele doua

Cel mai bun comentariu din tot topicul :beer: ....Pacat ca unii nu`si dau seama , degeaba va tot bateti cap in cap ca tot nu o sa aflati adevarul ....Nu cred ca o sa`si faca Dumnezeu cont pe linkmania sa ne arate ca exista -_- .

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bun comentariu din tot topicul :beer: ....Pacat ca unii nu`si dau seama , degeaba va tot bateti cap in cap ca tot nu o sa aflati adevarul ....Nu cred ca o sa`si faca Dumnezeu cont pe linkmania sa ne arate ca exista -_- .

The problem of flight with a machine which weighs more than air can not be solved and it is only a chimera.

Raspunsul dat de catre Academia de Stiinte din Paris lui Vuia in legatura cu aparatul sau de zbor. Daca oamenii s-ar fi resemnat ca nu pot cunoaste niciodata nimic, inca am fi trait in pesteri.

Apatia si resemnarea vor reprezenta moartea omului mileniului 3 imo.

Link to comment
Share on other sites

Raspunsul dat de catre Academia de Stiinte din Paris lui Vuia in legatura cu aparatul sau de zbor. Daca oamenii s-ar fi resemnat ca nu pot cunoaste niciodata nimic, inca am fi trait in pesteri.

Apatia si resemnarea vor reprezenta moartea omului mileniului 3 imo.

Nu compara stiinta cu religia .

Link to comment
Share on other sites

Daca poti demonstra stiintific ca Isus nu a fost decat un magician ieftin care a fost transformat in mit si martir de catre biserica pentru a pune bazele unei minciuni monumentale.. atunci distrugi religia.

Stiinta este mereu in razboi cu religia. Imagineaza-ti cati oameni de geniu au fost pierduti pentru ca s-au nascut intr-o perioada in care religia le-a distrus mintea de mici, cati oameni s-au refugiat in manastiri sa vorbeasca cu mos craciun in loc sa isi rezolve problemele. Credinta este o boala.

Link to comment
Share on other sites

Nu compara stiinta cu religia .

Are cumva vreun statut special fata de stiinta? Sa stii ca multi traiesc cu ideea asta gresita. Ca exista fenomene religioase care ies de sub incidenta stiintei. Ca se pot intampla lucruri magice, inexplicabile, daca te rogi la Zana Maseluta.

Nu vad de ce ar trebui sa le amestecam pe cele doua, atata timp cat pana acum nu am vazut nicio dovada clara a unui dumnezeu interferent in vietile noastre(presupunand ca exista macar).

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Are cumva vreun statut special fata de stiinta? Sa stii ca multi traiesc cu ideea asta gresita. Ca exista fenomene religioase care ies de sub incidenta stiintei. Ca se pot intampla lucruri magice, inexplicabile, daca te rogi la Zana Maseluta.

Nu vad de ce ar trebui sa le amestecam pe cele doua, atata timp cat pana acum nu am vazut nicio dovada clara a unui dumnezeu interferent in vietile noastre(presupunand ca exista macar).

Man da sunt multe lucruri care nu se pot explica exemplu partea psihica a unui om nu se poate explica oricum o iei , asa ca nu ai ce sa spui , o forta divina tot a creat asta .... ex cine a creat fiintele fi ? din bacterii , si bacteriile ? Pamantul sa format prin "big bang" sa zicem dar fintele ? Sau gandirea omeneasca nu se poate explica ... Sau mai e o chestie am fost adusi toti de extraterestri :)) .

Link to comment
Share on other sites

Man da sunt multe lucruri care nu se pot explica exemplu partea psihica a unui om nu se poate explica oricum o iei , asa ca nu ai ce sa spui , o forta divina tot a creat asta .... ex cine a creat fiintele fi ? din bacterii , si bacteriile ? Pamantul sa format prin "big bang" sa zicem dar fintele ? Sau gandirea omeneasca nu se poate explica ... Sau mai e o chestie am fost adusi toti de extraterestri :)) .

Pentru toate intrebarile tale sunt raspunsuri destul de logice, chiar daca nu sunt dovedite 100%, exista argumente destul de solide pentru sustinerea lor, trebuie doar sa cauti.

Link to comment
Share on other sites

[...] daca te rogi la Zana Maseluta. [...]

Saraca zana maseluta, de cate ori i-ati invocat numele cred ca nu se mai opreste din sughitat. =))

ps: same cu mos craciun. :))

@andix, ba din contra, asta si facem aici, comparam cele 2 extremitati. Pacat ca unii au ramas la stadiul de "ma-ta jokes" si evident ca nu poti scoate nimic din ei.

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Pentru toate intrebarile tale sunt raspunsuri destul de logice, chiar daca nu sunt dovedite 100%, exista argumente destul de solide pentru sustinerea lor, trebuie doar sa cauti.

Si daca le-am stii pe toate am fi niste tampiti cu creierii capului full details. Lasa asa sa gandim, sa cercetam, toate la timpul lor, eu cred ca daca am avea habar de tot ce inseamna Univers ... ne-am plictisi maxim, viata n-ar mai avea farmec, atunci chiar ca te-ai naste doar ca sa respiri/hranesti/mori.

Evolutie si echilibru. That`s all we need.

Link to comment
Share on other sites

Si daca le-am stii pe toate am fi niste tampiti cu creierii capului full details. Lasa asa sa gandim, sa cercetam, toate la timpul lor, eu cred ca daca am avea habar de tot ce inseamna Univers ... ne-am plictisi maxim, viata n-ar mai avea farmec, atunci chiar ca te-ai naste doar ca sa respiri/hranesti/mori.

Cat se poate de adevarat (eu doar ii atrageam atentia lui mada, care pune niste intrebari ce au raspunsuri, doar ca nu vrea sa le afle si le lasa invaluite in mister). Mi se pare mult mai placut sa vrei sa cunosti, sa te informezi, sa cauti, sa citesti, decat sa ignori ceea ce se va dovedi mai tarziu adevarat si sa te culci pe-o ureche visand la magie. Generatiile noastre nu o sa afle totul, poate peste mii de ani o sa ajungem la un nivel de cunoastere apropiat de 100% (daca pana atunci nu o sa ne sfasiem ca niste animale din cauza unor razboaie, ce vor avea tente religioase sau nu).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...