Jump to content
luk

NASA a pozat o... "gorila" extraterestra!

Recommended Posts

Ceea ce nu inteleg toti prostii astia oameni de stiinta este ca daca ar fi extraterestrii,n-ar fi oameni asa ca nu ar avea nevoie de apa si ploaie sau alte prostii ce zic oamenii de stiinta.Se poate sa fie un extraterestru care seamana ca o gorila,si voi nu mai ziceti ca nu are cu ce sa se hraneasca pt ca nu avem acelas compus organic,cum explica astia de ce pestii au branhii si oamenii plamani este acelas lucru,ala este extraterestru mai mult ca sigur,si daca nu ati auzit,Nu exista stanci pe marte,si este alb si negru pt ca astfel se vede mai clar,daca se vede totul color ar parea editata

Link to comment

Nu exista stanci pe marte,

-- =)) #-o -- In rest sunt de acord cu tine. Pot exista forme de viata sau chiar civilizatii in univers care sunt pe baza de metan in loc de carbon ca noi sau ar putea fi orice alt element iar "apa" pe care ei o beau ar putea fi azot lichid si temperatura in care traiesc ar putea fi -270 grade C. Nu tre sa fie o planeta exact ca Pamant ca viata sa existe si sa evolueze

Link to comment

-- =)) #-o -- In rest sunt de acord cu tine. Pot exista forme de viata sau chiar civilizatii in univers care sunt pe baza de metan in loc de carbon ca noi sau ar putea fi orice alt element iar "apa" pe care ei o beau ar putea fi azot lichid si temperatura in care traiesc ar putea fi -270 grade C. Nu tre sa fie o planeta exact ca Pamant ca viata sa existe si sa evolueze

ziceam asa pt ca niciunul nu a fost pe marte si robotii mai editeaza cv..macar esti de acord cu mine in privinta vietii

Link to comment

Vad ca esti cam sceptic in privinta cu stiinta/oamenii de stiinta. Si eu tot cam asa sunt, tind sa nu inghit toate tampeniile ce le zic ei cum face marea prostime care ia spusele alora drept cuvant sfant. Ii cred pe cuvant in tot ce zic avand incredere ca "stiu ei ce zic/fac". E ca si cu religia, oamenilor li se baga prostii pe gat si ei cred absolut tot ca fiind "realitate" odata ce a fost "descoperit"

Link to comment

Conform unor calcule pe care matematicienii le'au facut ar exista viata in Univers . Asa ne'a zis profa de biologie si eu cred ca mai exista viata pe undeva ca doar suntem la multi ani lumina departare de multe planete , pe care le vom ajunge peste multi ani ..zeci de mii sau chiar sute de mii..

Link to comment
Guest spanky

Conform unor calcule pe care matematicienii le'au facut ar exista viata in Univers . Asa ne'a zis profa de biologie si eu cred ca mai exista viata pe undeva ca doar suntem la multi ani lumina departare de multe planete , pe care le vom ajunge peste multi ani ..zeci de mii sau chiar sute de mii..

pana ca omul sa dezvolte o tehnologie sa ajunga pe planetele alea din restul Universului care sustin viata omenirea o sa dispara :D

in legatura cu asta , nu stiu ce sa cred ....nu cred ca e adevarat

Link to comment
Guest smiley_real92

Fiecare crede ce vrea..tind sa cred ca ceva exista..nu stiu daca e adevarata asta ..dar ceva este :) ca nu este un infinit gol si doar noi oamenii ne-am gasit sa existam.

Omul pana nu vede nu crede..daca va spune acum la stiri ca vine un meteorit..va alarmati?nu..daca e fals..stai sa-l vad si eu iar dupa ma panichez :))

Link to comment

ce gorila frate =)) e o stanca,m-am uitat foarte atent..

#-o Crezi ca ai studiat "gorila" din poza mai bine ca cei de la NASA? :))

In ultimul timp lumea discuta numai despre cum si de ce am aparut(noi,oamenii si chiar universul).Poate ca aceasta descoperire o sa ne faca sa ne indreptam privirea si spre altceva,spre acel ceva pe care noi ii numim extrateresti.Oricum,putin probabil ca aceasta "gorila" sa fie prima descoperire extraterestra a celor de la NASA.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...