Jump to content
luk

NASA a pozat o... "gorila" extraterestra!

Recommended Posts

NASA a pozat o... "gorila" extraterestra!

Pe Marte, unde altundeva? Si, in plus, este uriasa si gri! Poza a fost surprinsa de un robot care colecta roca, in speranta de a gasi semne de viata pe Planeta Rosie.

Internautii sunt convinsi ca nu este vorba de o stanca de genul Sfinxului din Bucegi, cum ati fi tentati sa credeti.

De exemplu, Nigel Cooper, in varsta de 43 de ani, a declarat ca este sigur ca NASA a surprins o entitate vie si e absolut convins ca pe Marte exista deja forme de viata evoluate.

Imagine IPB

Sursa : http://stirileprotv.ro & http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/

Link to comment

Sursa completa

Seamana cu o primata, dar mi se pare greu de crezut ca viata ar evolua in alta parte la fel cum a facut-o si pe Pamant.

Aveti aici si linkul de la The Sun, in care vedeti fotografia la dimensiuni mai mari.

Merci , editat in primul post .

#2pac , mai bine te-ai abtine de la +1 si poate ai putea posta ceva ai interesant :) .

Link to comment
Stop-joc: am cautat putin si am gasit fotografia asta fiind implicata intr-o discutie pe un forum in 2005, unde se specifica faptul ca fotografia are 6 ani vechime. (Daca mi se permite o sa postez si linkul spre forum - din masuratori "gorila" are vreo 44cm). Ceva nu se leaga.
Link to comment

Stop-joc: am cautat putin si am gasit fotografia asta fiind implicata intr-o discutie pe un forum in 2005, unde se specifica faptul ca fotografia are 6 ani vechime. (Daca mi se permite o sa postez si linkul spre forum - din masuratori "gorila" are vreo 44cm). Ceva nu se leaga.

Eu cred ca e o piatra ceva sau e NASA "fake" .

Link to comment

gorila ? pe marte ? =)))

cea mai mare prostie pe care am auzit-o...

si de ce fotografiile sunt alb-negru ?

^Dar ce, la noi umbla cu vre-un rol anume ? -_-

@ Pare destul de real. In schimb, am o "nelamurire". De ce pozele intotdeauna sunt alb-negru ? :)

Au nevoie de camere de filmat rezistente la impact si de obicei acestea sunt alb-negru (aparate color ar ridica foarte mult costul unui rover). Misiunile lor sunt de examinare a rocilor sau de cautare a vietii, nu au nevoie de culori. Gasiti si alte raspunsuri pe Yahoo! Answers.

Link to comment
Guest LoLz0o0r

Am trait sa o aud si pe asta pe marte nu cred ca exista gorile.Cred ca este vreo piatra ceva prea mult au exagera si astia de la NASA.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...