Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

omida553

am o nelamurire

Recommended Posts

4.Stationare langa party (langa spot ocupat)

Nu aveti voie sa stationati FARA MOTIV in Arena langa un party (sau langa un spot ocupat).

Exemple posibile:

- sta chiar daca i s-a zis ca nu mai e loc in party (nu vrea sa plece)

- sta de vorba (normal sau cu pm) cu alt membru din party (sta langa party)

- sta si nu zice nimic (nu cere party, nu zice nimic etc)

Aceste situatii sunt date ca exemple. Nu incercati sa gasiti scuze noi pe principiul "dar situatia asta nu apare in regulament".

Pedeapsa minima pt stationare : 2 zile suspend-caracter

Stationarea se pedepseste daca depaseste 5 minute.

Trebuie sa existe minim 3 cereri explicite din partea unui membru al party-ului de a parasi spotul. (cerere explicita =destinatar "nu stationa" ; "pleaca" ; "go away" etc)

regula aceasta se aplica la stationare langa tarc in arena?

am poze cu 4 atentionari in 6 minute (am vrut sa fiu sigur) cu cineva care nu vroia sa plece de langa party, cu toate ca l-am atentionat ca incalca regulile. am citit regulamentul si nu zice ca tarcurile ar reprezenta o exceptie, dar vreau sa fiu sigur. multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Guest bretzelschnitzel

Tarcul este clar delimitat. Nu cred ca, daca cineva sta pe trotuar in fata curtii mele, am vreun motiv sa chem politia. Prin "stationare langa party" banuiesc ca se intelege pe spot sau in tarc.

Link to comment
Share on other sites

Daca s-a adresat prin aceste 3 insulte, eu zic sa-l postezi, nu stii de unde sare iepurele. :) Cat despre stationarea ta, atata timp cat se afla in afara tarcului, nu se ia in considerare, doar daca se afla in incinta lui.

Link to comment
Share on other sites

daca a repeteat jignirea de cel putin 3 ori posteaza-l , in rest mi se pare absurda chestia cu stationatu , daca nu iti face nimic .. doar sa fie prea urat si sa iti sperie mobii..

:crazy:

:rofl2:

Am raspuns mai sus, am lasat topicul deschis cu gandul ca poate raspunde si respectivul, dar nuuuuuuuuuuuuuuu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...