Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

n4ughtyxxl

Status

Recommended Posts

propun sa nu se mai vada punctele bagate , doar numarul de reseturi si zen-ul sau macar optiunea de a nu aparea la status deloc (un fel de cerere ca si cum ai avea suspend),eu consider ca e alegerea mea daca vreau sa mi se vada statusul sau nu ...

:)

p.s. vreau doar pareri legate de status cu da(de ce?)/nu(de ce?) , nu vreau vreun admin sa intre sa`mi zica ca nu are timp sau ca nu e platit (iti cauti alt "loc de munca" sau lasi pe altul care o face din placere fara sa fie platit etc )... daca ai parere o lasi aici daca nu/nu(daca intra vreunu la caterinka ma pun si eu sa fac 60 de conturi de pe diferite ip-uri si va fac "glume" la topicul guildei pana se inchide ) ...

Link to comment
Share on other sites

normal ca pro :) nici mie nu imi convine sa se ia dupa mine cineva (sa-mi vada tactica mea de bagat puncte) si este foarte important asta, daca eu vreau sa imi bag 10 k vital , 1 k enr, 1 k str si 1 k agil sa nu stie guilda/alianta concurenta la ce sa se astepte......defapt e un joc tactic nu?

Link to comment
Share on other sites

chestia asta ar fi avut o oarecare logica la inceput de db dar acum dupa aproape 1 an cand a inceput lumea sa faca full chiar nu vad ce rost mai are

p.s. n-am inteles de cand si pana cand unii isi permit niste "amenintari" subtile pe aici ?!

p.s. II evident o sa vina toata guilda royal si o zica pro pe aici ....penibil

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca ati confundat serverul,voi astia din royal. uitati-va pe status sunt caractere full,ce sa copieze ??

P.S. vedeti ca s-au schimbat setarile serverului ,fiti voi destepti si bagati full agil si seturi ref hp ,la full primiti 30k in plus fatza de un set fara hp....

P.S.2 JUCATORILOR CARE VA CREDETI(exceptie superb :D )

Link to comment
Share on other sites

chestia asta ar fi avut o oarecare logica la inceput de db dar acum dupa aproape 1 an cand a inceput lumea sa faca full chiar nu vad ce rost mai are

p.s. n-am inteles de cand si pana cand unii isi permit niste "amenintari" subtile pe aici ?!

p.s. II evident o sa vina toata guilda royal si o zica pro pe aici ....penibil

Logic,e doar o chestie super pentru DB-ul ce urmeaza (cand o sa urmeze).

p.s. v-ati simtit repede?sau mai nou cand fac 1 gluma tre sa-ti cer tie voie?

p.s. II n-o sa vina toata guilda Royal si-o sa zica pro,poate o sa vina toti care au putin habar de mu,nu unii care copie caracterele altora.

Nu ma apuc sa-ti mai explic primul CS cu Knavish (1-2 rr) si Blader (0)...dupa saptamana aia vedeai pe post doar ''BUY REF+HP''...hai sa fim seriosi!

Link to comment
Share on other sites

chestia asta ar fi avut o oarecare logica la inceput de db dar acum dupa aproape 1 an cand a inceput lumea sa faca full chiar nu vad ce rost mai are

p.s. n-am inteles de cand si pana cand unii isi permit niste "amenintari" subtile pe aici ?!

p.s. II evident o sa vina toata guilda royal si o zica pro pe aici ....penibil

pe cine faci tu penibil ma? daca eu mi-am spus parerea inseamna ca sunt penibil in fatza ta? tu regele? si ce ar conta ca zice toata guilda royal pro? daca tu decizi ceva o sa zica toata alianta ta contra asai? eu m-am asteptat sa zica 95% din server pro.... toti suntem penibili in fatza ta? Bv

Link to comment
Share on other sites

De 6-7 ani de Mu LinkMania nu a fost nici o problema de genul asta precun X a copiat pe Y la puncte...

@Cotra... Va las sa ma copiati :P

:beer:

@Edit:

Ca si o adaugare, n-ai fi mai bine sa stergem si pargurile de agility si tot ce este postat in ajutorul nostru? Daca tot vorbim de jocat MU

Link to comment
Share on other sites

P.S.2 JUCATORILOR CARE VA CREDETI(exceptie superb :D )

Hai sa nu deviem de la subiect...ca am fost sef cu bk de 2 rr pana s-au schimbat setarile,in comparatie cu voi carora va numar noptile dormite in ultimile luni pe degetele la o mana...

p.s. De ce nu ati fi de acord ma rog?

@LiNU , cu ce te incurca ca vezi la status in loc de : ION 30 rr / 20k str / 20k agi / .... sau ION 30 rr ?

Link to comment
Share on other sites

hai sa nu deviem de la subiect si sa incepem sa dam lectii unii la altii

p.s. imi permit sa`mi exprim parerea din toate punctele de vedere

p.p.s. treaba cu Royal nu te priveste pe tine tyre , am discutat si am cazut toti de acord , aia nu inseamna ca daca sunt gm trebe sa`mi reprezint tot guildul intr`un reply fiecare membru are drept de vot aici .Cum zicea si sinister mai jos e un inceput pentru toate , serveru asta nu e doar Honey iar daca ei au facut full felicitari lor , eu nu vreau sa apar la status si gata ... e dreptul meu si decizia mea , daca voi vreti e treaba voastra .... (NU AM ZIS SA NU APAREM TOTI)

@linu mai citeste odata topicul , ca tu vrei sa apari nu intereseaza pe nimeni(cel putin pe mine) daca ai vreun motiv de ce EU sau altii care nu vor sa apara la status nu avem acest drept te rog sa ne aduci la cunostinta .

Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu deviem de la subiect...ca am fost sef cu bk de 2 rr pana s-au schimbat setarile,in comparatie cu voi carora va numar noptile dormite in ultimile luni pe degetele la o mana...

daca tie ti se parea normal sa rezisti cu bk 2-3 rr in fata la dl 30 rr atunci n-am ce zice #-o

Link to comment
Share on other sites

daca tie ti se parea normal sa rezisti cu bk 2-3 rr in fata la dl 30 rr atunci n-am ce zice #-o

Normal ca era setat aiurea serverul...ala era doar 1 replay la mistoul lui Garrone.

Dar acum ti se pare ca e setat bine?Cu mg full sa mori la 1 hit?

Link to comment
Share on other sites

daca tie ti se parea normal sa rezisti cu bk 2-3 rr in fata la dl 30 rr atunci n-am ce zice #-o

trebuie sa te rog frumos sa nu mai postezi aiureli aici ? incep sa cred ca nu esti tyrexel doar cel care joaca pe caracterul tyrexel , si ca sa iti explic frumos pe s1 1 bk de 2-3 rr rezista ALA E SEASON ONE SI ASA A FOST SETAT , nu e logic sa reziste DAR ASA ERA SETAT (setarile tin de administrator , care poate modifica orice lucru in jocul asta indiferent daca are logica sau nu , ai vazut vreun topic in care sa intrebe "vreti asa sau asa ? vreti aia sau aia ?" .. NU .. el modifica iar noi ne punem punctele si ne facem seturile dupa felul in care este setat serverul).

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa te rog frumos sa nu mai postezi aiureli aici ? incep sa cred ca nu esti tyrexel doar cel care joaca pe caracterul tyrexel , si ca sa iti explic frumos pe s1 1 bk de 2-3 rr rezista ALA E SEASON ONE SI ASA A FOST SETAT , nu e logic sa reziste DAR ASA ERA SETAT (setarile tin de administrator , care poate modifica orice lucru in jocul asta indiferent daca are logica sau nu , ai vazut vreun topic in care sa intrebe "vreti asa sau asa ? vreti aia sau aia ?" .. NU .. el modifica iar noi ne punem punctele si ne facem seturile dupa felul in care este setat serverul).

Ca sa te lamuresc cu setarile, pe S1 nu erau atatea setari cate sunt pe S2 acuma. Nu puteai seta ManaShild, Swell. De asta rezistai tu in camera

Cat de mine era acuma cu setarile de la inceputil bazie de date ? 100 de persoane in camera...

Link to comment
Share on other sites

Ca si o adaugare, n-ai fi mai bine sa stergem si pargurile de agility si tot ce este postat in ajutorul nostru? Daca tot vorbim de jocat MU

sunt cativa pe care nu i-ar deranja deloc pragurile de agility , dar pentru si mai multi te las pe tine sa te gandesti ce o sa fie , si mai mult ce o sa fie si pe forum .

Treaba cu statusu e ok :> .

# acuma nu mai conteaza bogdane statusul , tot ce conteaza e inceputu si continuitatea dupa ce faci full = 0 tot , doar skill iti trebuie

Link to comment
Share on other sites

Ca sa te lamuresc cu setarile, pe S1 nu erau atatea setari cate sunt pe S2 acuma. Nu puteai seta ManaShild, Swell. De asta rezistai tu in camera

Cat de mine era acuma cu setarile de la inceputil bazie de date ? 100 de persoane in camera...

tata stiu cum sta treaba cu setarile , daca citesti calumea iti dai seama ca nu era vorba doar de setarile administratorului acolo , setarile STANDARD dintre S1 si S2 nu se aseamana DELOC.

Cat de la tine probabil erau 200 puteau fi si 500 ALA E SEASON1 nu eu l`am ales si nu am zis ca`mi place. :)

L.e. de ce crezi ca bk`ii din Royal aveau 3-4 rr din care 2,5 la vitality si nici 1 nu mai facea LVL? pentru ca nu mai era ce juca pe serverul ala .

Link to comment
Share on other sites

Normal ca era setat aiurea serverul...ala era doar 1 replay la mistoul lui Garrone.

Dar acum ti se pare ca e setat bine?Cu mg full sa mori la 1 hit?

acum e setat super bine serverul. nu mai exista nici un "rege" la CS. toata lumea moare indiferent de numarul de rr-uri. si eu cu bk-ul mor de la un hit daca n-am buff si mana shield(de la alt bk cu buff-urile pe el). aici tine de organizare si de tactica de joc.

@sa nu exageram cu inceputul serverului. nu uita bladere ca o dadeam parte in parte cu tine chiar daca aveam hp muuuuult mai mic decat tine si tot nu muream. tu aveai hp mare si dmg mic, iar eu aveam hp mic si dmg mare. cine a fost mai avantajat la afacerea asta? uita-te pe status.

@OT: e buna sugestia. ar fi bine sa se vada doar numarul de rr-uri.

@Tyrexel nu comunitatea linkmania are de castigat, ci comunitatea MU linkmania. pur si simplu face jocul o competitie. fiecare joaca cum vrea, nu sta toata lumea cu punctele nebagate pana la CS-uri si inainte sa inceapa CS-ul cu 5 minute isi baga punctele, poate poate reuseste sa-si doboare adversarul mai usor. face adversarul mai de temut, jocul mai palpitant, etc. stii la ce ma refer :)

Link to comment
Share on other sites

Si cu ce anume jocul este imbunatatit datorita acestei sugestii ?

Ce are de castigat comunitatea Linkmania datorita acestei sugestii ?

Nu e o sugestie pentru modificarea/imbunatatirea serverului , exact cum este optiunea de suspend la cerere sau inchiderea unui topic la cerere exact asa ar putea exista si optiunea de a nu aparea la status , iar ca ai pus asa problema ... nu vad cum avantajaza statusul actual comunitatea linkmania atata timp cat pragurile sunt postate la informatii ... daca nu se poate/vrea modificarea statusului actual macar optiunea de a nu aparea la status ar trebui sa existe.

Boom@ stef vorbea de primul cs cand(daca bine tin minte nu avea nici1 restart) aveam 3k vit si omoream pe ORICINE si NIMENI nu era in stare sa ma omoare(ma rog Dragos :) ) , orice duel cu ORICE caracter era 10-(sub 5) ... tu vorbesti dupa ce ati avut castelu si ati avut seturi ancient .

Link to comment
Share on other sites

Si cu ce anume jocul este imbunatatit datorita acestei sugestii ?

Ce are de castigat comunitatea Linkmania datorita acestei sugestii ?

Nu are nimic de castigat,doar ca la CS o sa fie mult mai interesant cand nu o sa stii ce stats au restul.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...