Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

andrei22

plangerile.

Recommended Posts

neata!

am o propunere pt threadul `plangeri` :

in cazul oricarui suspend sau pedeapsa sau verdict, sa se pronunte 2 admini si nu numai 1. am fost `victima` unei greseli a unui admin si am stat pe bara 2 zile din 5 pt. `nefondata` si mi s-a scos banul la reevaluare. acum va imaginati frustrarea mea, mai ales , cand motivele primului ban erau incredibil de :crazy: ....

eu sunt un `cititor` al sectiunii `plangeri` , si observ din ce in ce mai multi `parati` sau `paratori` ( :) ) carora li se modifica sanctiunea / verdictul la o cerere din partea lor.

acum , eu ma gandesc ca ar fi mult mai bine, sa fie evitata toata neplacerea asta (de ex. sa stai in ss chiar si cand tu postezi pe altu`) daca din prima instanta , 2 admini `si-ar da cu parerea`.

fac aceasta sugestie pt ca , threadul `banati` nu prea e vizitat de admini. am stat 48+ in ss pt nefondata (si nu mi s-a intamplat numai mie) si nu posta nimeni la `banati`. si termenul maxim de 72 ore pt un raspuns in acea sectiune , cat si cel minim de 48 ore... cam lasa de dorit.

Link to comment
Share on other sites

tu vrei sa zici ca daca stai in ss nefondat 2 zile , la urmatoru ss sa se taie din perioada ?

o.O

Searching iq... Iq not found.

Sugestia lui e urmatoarea: 2 admini sa dea verdictul la o plangere, pentru a evita ss-urile date gresit -_-

Sugestia nu e rea, pb e ca trb adminii sa fie mai activi pt asta

Link to comment
Share on other sites

In ultima vreme se pare ca sunt destul de activi, dar cred ca ar trebui acordata mai multa atentie sectiunii Banati, iar dupa aceea sa fie rezolvate plngerile noi. Adica sa acorde prioritate sectiuni Banati cand intra pe forum.

Sau o alta varianta ar fi cu sanctionarea lor. Un fel de contor al greselilor de moderare. Ajunsi la un X greseli sa fie eliminat din staff ( adica, nu e competent ).

:beer:

Link to comment
Share on other sites

Dak ar fi oamenii platiti pt ceea ce fac presupun ca ar depune mai mult efort dar asa nu prea ii vad rostul. Recunosc ca si eu dak as pati asa ceva nu as fi prea multumit. E o idee buna sa dea 2 admini verdictul dar slabe sanse sa se intample asta.

Link to comment
Share on other sites

Multe din plangeri sunt rezolvate de mai multi admini doar ca nu posteaza toti in acel topic. Se consulta si decid verdictul apoi unul din ei posteaza.

Multe din plangeri sunt interpretabile si daca unul din moderatori gresese atunci sigur un coleg ii va atrae atentia.

Spor la lvl.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...