Jump to content
Greeny

Probleme cu politia

Recommended Posts

Salut :), am intrat intr-o mica problema azi,eram cu niste prieteni si ne-am gandit sa facem graffiti,toate bune si frumoase,pana cand apare o masina de politie,nu am vrut sa fug am stat ne-a luat la rost,date,scoala,cati ani avem,unde locuim etc. a spus ca ne face dosar penal si ca pana vineri trebuie sa stergem prostia de pe perete....si maine trebuie sa ma prezint la politie

acum eu am 2 intrebari : 1.Cum sterg graffiti de pe perete?

2.Se poate avea dosar penal de la asta ?

Link to comment
Share on other sites

Guest erifeek

Salut :), am intrat intr-o mica problema azi,eram cu niste prieteni si ne-am gandit sa facem graffiti,toate bune si frumoase,pana cand apare o masina de politie,nu am vrut sa fug am stat ne-a luat la rost,date,scoala,cati ani avem,unde locuim etc. a spus ca ne face dosar penal si ca pana vineri trebuie sa stergem prostia de pe perete....si maine trebuie sa ma prezint la politie

acum eu am 2 intrebari : 1.Cum sterg graffiti de pe perete?

2.Se poate avea dosar penal de la asta ?

Asta e Gaby97 ala , ti-a fost sters topicu' vechi ? :(

Link to comment
Share on other sites

ba frate zici ca nu aveti destule foi pe care puteti desena :) , si eu cand eram in liceu obisnuiam sa fac graf'uri pe foaie etc, dar pe perete nu ca un fost coleg o patise nasol, asemanator cu tine .. problema era ca peretele era din caramida rosiatica .. , a stat saracu si a zgarmat peretii de vopsea pana ia sarit ochii din cap :))

anyways .. nu stiu cum e legea acu exact .. dar cu mana curata nu cred ca scapi .. sa-ti fie invatatura de minte l8er .. , nu o lua in nume de rau.

Link to comment
Share on other sites

Guest erifeek

Faza asta cu vopsitu' inapoi nu e ceva din lege or something like that , e doar ceva ca sa scapi mai "ieftin" .Daca refuzi sa il vopsesti iti vor gasii nspe mii de cacaturi , doar ca sa te infunde mai tare la amenda . Eu unul nu l-as vopsii inapoi , defapt nici nu as da "graffity" pe el , parca infrumusetezi orasu cu desenele tale de tot rahatu . Ma rog asta e alta treaba , cum ziceam , nu sunt sclavu nimanui sa ma puna sa il vopsesc la loc , prefer o amenda mai mare , decat sa fiu sclavul unui mancator de gogosi care se plimba cu masina 24/24

Link to comment
Share on other sites

Cauta-ti si tu alta un loc mai liber si necirculat de politie , cum ar fi niste blocuri abandonate sau picioare de pod . Cel putin in Galati cine stie de Viaduct la fiecare picior al lui sunt cate 2 sau 3 astfel de "picturi" .

asa faceam inainte,deobicei faceam seara dupa blocuri sau in zone abandonate :),doar acu am facut in mijlocul strazii..si trec destule masini deorece strada aceea strabate orasul

Link to comment
Share on other sites

Salut :), am intrat intr-o mica problema azi,eram cu niste prieteni si ne-am gandit sa facem graffiti,toate bune si frumoase,pana cand apare o masina de politie,nu am vrut sa fug am stat ne-a luat la rost,date,scoala,cati ani avem,unde locuim etc. a spus ca ne face dosar penal si ca pana vineri trebuie sa stergem prostia de pe perete....si maine trebuie sa ma prezint la politie

acum eu am 2 intrebari : 1.Cum sterg graffiti de pe perete?

2.Se poate avea dosar penal de la asta ?

Asta trebuia sa te intereseze inainte sa te apuci sa faci grafiti. Daca era pedeapsa cu moartea ? [abstract vorbind]
Link to comment
Share on other sites

Guest erifeek

asa faceam inainte,deobicei faceam seara dupa blocuri sau in zone abandonate :),doar acu am facut in mijlocul strazii..si trec destule masini deorece strada aceea strabate orasul

Vrei sa facem o cheta aici pe LM sa-ti cumparam un toc de hartie sa desenezi dracu' pe hartie acasa ? Ce placere vezi tu ca dai pe pereti cu d-alea , nu inteleg. Faci orasu mai urat decat e

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa facem o cheta aici pe LM sa-ti cumparam un toc de hartie sa desenezi dracu' pe hartie acasa ? Ce placere vezi tu ca dai pe pereti cu d-alea , nu inteleg. Faci orasu mai urat decat e
Pun pariu ca locuiesti intr-un bloc gri , pe o strada de beton cu trotuare de beton intr-o camera alba unde lumina blocata partial de geam o face gri.

E adevarat ca unii indivizi care practica grafitti-ul nu au habar de ce inseamna arta , pictura etc. dar sa nu ii bagam pe toti in aceiasi oala.

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa facem o cheta aici pe LM sa-ti cumparam un toc de hartie sa desenezi dracu' pe hartie acasa ? Ce placere vezi tu ca dai pe pereti cu d-alea , nu inteleg. Faci orasu mai urat decat e

pai mai ne facem si noi de lucru,oricum orasul e praf,strazi nu avem, toate straziile sunt cu gropi,graffiti-urile sunt aproape pe orice bloc,asta e am facut o greseala,de acum stiu sa nu o mai fac in mijlocul orasului,am sa vad ce se va intampla maine la politie, multumesc de pareri si de ajutor la toti

Link to comment
Share on other sites

pai mai ne facem si noi de lucru,oricum orasul e praf,strazi nu avem, toate straziile sunt cu gropi,graffiti-urile sunt aproape pe orice bloc,asta e am facut o greseala,de acum stiu sa nu o mai fac in mijlocul orasului,am sa vad ce se va intampla maine la politie, multumesc de pareri si de ajutor la toti

De curiozitate sa ne faci o poza la "opera ta" :)

Cu placere.

Link to comment
Share on other sites

pai mai ne facem si noi de lucru,oricum orasul e praf,strazi nu avem, toate straziile sunt cu gropi,graffiti-urile sunt aproape pe orice bloc,asta e am facut o greseala,de acum stiu sa nu o mai fac in mijlocul orasului,am sa vad ce se va intampla maine la politie, multumesc de pareri si de ajutor la toti

fetele nu va mai plac ? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...