Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

CVladFZR

Guilda Zzzzbumi revine in forta !

Recommended Posts

Dupa o discutie mai amanuntita cu unii jucatori din MU S2, se pare ca guilda Zzzzbumi ar trebui sa renasca. Cu toate ca sunt mai intarziat am sa incerc sa creez aceasta guilda asa cum a fost candva odata. Regulamentul ramane acelasi, imi doresc foarte mult sa am in guilda jucatori care sa se defineasca prin regulile guildei. Am observat ca cineva a incercat sa copieze guilda numai ca a omis un "z" ceea ce m-a bucurat foarte tare ca am avut ocazia sa redeschid eu aceasta guilda. Am sa iau legatura si cu Ovidiu( Zbumi_MG) si sa reincepem sa jucam in forta.

Pentru recrutari luati legatura cu mine, adica: Violatoru

Precizez ca deocamdata nu pot sa ajut prea mult pentru ca nu am niciun rr, si eu sunt la inceput.

Pentru jucatorii noi, asa incepeam totul in versiunea 0.97d:

Se vede ca nu am mai intrat eu pe forum ... nimeni nu se ocupa de publicitatea guildei noastre ashea ca am sa incep in fortzza ... si ma voi ocupa de ea !

Pentru cei care nu stiu guilda Zzzzbumi a fost candva o guilda mare in acest joc chiar daca nu avea un scor mare,guilda era destul de renumita pentru ca membrii ei erau super de treaba,dar in fine astea au fost in trecut.

Eu sunt acuma aici sa va anunt ca guilda Zzzzbumi a revenit si este deschisa pentru recrutari,regulile le veti gasi mai jos,va rog sa nu insistati sa intrati in guilda daca nu va incadrati in reguli .

Guild Master este tot Zbumi_MG iar pentru recrutari da-tzi un PM la el ... daca nu este on-line pe nici unul din servere ... incercatzi pe KhronoS (adik eu) ... fiind cel mai bun prieten de pe MU al lui ... mai am si eu unele beneficii ! ;)

Acum ... REGULAMENTUL GUILDEI:

->Caractere cu minim 4 rr sunt acceptate pentru recrutare !

->Sa ajute pe cei din guild cand li se cere ajutorul.....(in limita posibilitatilor).

->Sa fie cat se poate de seriosi in guild..

->Nu se fac trade-uri in guild------->totul se da gratis(se ajuta).

-> Daca vreunul din membrii guild-ei este prins ca face trade cu alte persoane din afara acesteia fara a anunta membrii guildei daca au nevoie de acel item, va fi atentionat si eventual la urmatoarea abatere exclus din guilda.

->Nu stresati GM... acesta va va ajuta in limita timpului disponibil.

->Un component al guild nu are voie sa injure sau sa initieze glume vulgare pe seama altui jucator(player) sau sa folosesaca abrevieri ale unor injuraturi cu scopul de a cenzura o injuratura.

->Nu se face Ks sau Pk pe spot impotriva oricarui jucator---la o a 2-a abatere vinovatul paraseste guild neconditionat.

-> Cei care au vre-o nemultumire legata de un eveniment sau amanunt ce tine de guilda sau de un membru al ei sa isi exprime parerea numai in guild in speranta ca problemele se vor rezolva numai in guild.

AICI MAI ADAUGAM O REGULA-SPERAM NU ULTIMA

->Nu se accepta in guild caractere ale unor jucatori ce detin caractere si in alte guilde(nu se vede oportunitatea de a juca sau creste ambele odata).

-> Daca unul din membri clanului ajunge la o intzelegere sa faca war 1 vs 1 sau 1 vs 2 sau .... cu un alt clan sa anuntze membri clanului ca face doar el war(sa nu se creeze situatzii penibile care sa sifoneze imaginea guildei)...Toate acestea inainte de a cere lui Zbumi_MG sa accepte war.

Avantaje in a fi un Zzzzbumi :

->Veti primi exc. items atunci cand unul din noi va prinde cate un Bok in functie de level si vechime in guild .

->Veti primi ajutorul celor cu RR in a face lvl up ( in limita timpului si a regulilor de mai sus in cazul in care este nevoie de jucatori in party se va lua acel jucator care este mai aproape de rr cu conditzia sa nu fie party imperfect(2 mg 2 wiz si un bk de ex).

->La ocazii se vor face cadouri (asta depinde de atitudinea fiecarui component al echipei).

->Simplu fapt ca suntetzi in guilda [Zzzzbumi] constitue cel mai mare avantaj.

Obiective :

->Definitivarea unei guilde care sa fie in conformitate cu regulamentul MU si cu normele umane si morale ale societatii civilizate.

->Sa fim un grup unit si cu simtul umorului in spiritul unei experiente a jocului mai interesanta.

P.S. Nu vrem sa acuzam pe nimeni de nimic, dar vrem ca pe viitor ce-i care vor sa intre in acesta guilda sa inteleaga de la inceput cum sta treaba in cadrul ei.Valabil si pentru cei care sunt deja in guilda.

Acest regulament a fost conceput impreuna cu Zbumi_MG, Furion, BadDemon si DarkBlade.

Respect!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest n(n+3)stupizi

Nu a omis 1 z, a facut o voit.

Sincer nu te cunosc, nu stiu cand ai fost tu in Zzzzbumi dar oricum iti doresc sa ai succes cu guildul.

Tine cont ca totusi pe 0.97 db2 a fost 1 dintre cele mai tari guilde pe sv, daca nu cea mai tare.

Zbumi(ovi) nu cred ca se mai apuca, juca intr un timp pe global acum nu mai stiu

Edit. Sa inteleg ca ai jucat pe KronoS?

Link to comment
Share on other sites

Dupa o discutie mai amanuntita cu unii jucatori din MU S2, se pare ca guilda Zzzzbumi ar trebui sa renasca. Cu toate ca sunt mai intarziat am sa incerc sa creez aceasta guilda asa cum a fost candva odata. Regulamentul ramane acelasi, imi doresc foarte mult sa am in guilda jucatori care sa se defineasca prin regulile guildei. Am observat ca cineva a incercat sa copieze guilda numai ca a omis un "z" ceea ce m-a bucurat foarte tare ca am avut ocazia sa redeschid eu aceasta guilda. Am sa iau legatura si cu Ovidiu( Zbumi_MG) si sa reincepem sa jucam in forta.

Pentru recrutari luati legatura cu mine, adica: Violatoru

Precizez ca deocamdata nu pot sa ajut prea mult pentru ca nu am niciun rr, si eu sunt la inceput.

Pentru jucatorii noi, asa incepeam totul in versiunea 0.97d:

Guilda nu a fost copiata , am vrut noi sa o refacem dar din lipsa de personal si pentru ca old-players erau deja in alte guilde si nu vroiau sa iasa ne`am lasat pagubasi si a spart spart guilda . GM era Tibi (XX_L , Pufosul etc ) dak ai fost membru al guildei pe alte db`uri ai fi stiut cine este si nu ai mai face afirmatii de genul ca ''am observat ca cineva a incercat sa copieze guilda '' , Spor si H.F.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce ai creat un al 2-lea topic pe cand exista deja unu.Cat despre "Am observat ca cineva a incercat sa copieze guilda numai ca a omis un "z" ceea ce m-a bucurat foarte tare ca am avut ocazia sa redeschid eu aceasta guilda" nu stiu daca tu stii,dar in spatele acelui Z lipsa exista si o mica poveste.Well cealalta guilda o detin eu,anume Zzzbumi si nu o sparg pana nu vad cu adevarat ca proiectu tau i-a amploare.Mult succes

Link to comment
Share on other sites

Yoooohoooo!!!! :)) Sunetu meu de fericire :)

Mai e cineva din vechea guilda?

:> :> :> :>

toti???? :|

Depinde la ce persoane te referi tu mai exact.Dupa spusele lui Elite,daca pe forum eu am useru inregistrat in 06 pot sa spun ca am facut parte din generatia mentionata de el.Si ca old playeri Zzzbumi ar mai fii Myrelaky(inca activeaza),JetLi aka Mathayus(inca activeaza),Tori aka TORINO(intra cand isi aduce aminte ca are un elf lasat de izbeliste),ThoraBella(a activat pana acum,dar s-a lasat din cate am inteles eu),Tibi aka XX_L(stiu ca inca joaca)si ar mai fii Sarmmy si Cioaga,dar nu stiu sigur daca joaca sau nu...

Btw Neata Zzzbumilitici sau Zzzzbumilitici :P

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...