Jump to content
The Wizard

Vanghelie: Dă-l în p... mea pe Geoană, că are o gramadă de defecte.

Recommended Posts

Preşedintele PSD Bucureşti îi critică, într-o înregistrare postată pe blogul jurnalistului Victor Ciutacu, pe cei care se dau acum de partea lui Mircea Geoană. “Ăştia îşi vând nevestele ca să le dai o funcţie”, spune Vanghelie.

“Nişte lepre nenorocite. Tu crezi că-s îndrăgostit de Geoană? Ce-i gagică. Dă-l în p...mea, că are o grămadă de defecte! Da' e vorba de cum te uiţi tu în oglindă dimineaţa, înţelegi? Cum, mă, zici una şi pe urmă "aoleo, voi sunteţi mai tari, sunt mâine cu voi!" Cum dracu, mă, frate, mă, io am fost vagabond pe bulevard, ăştia au fost la facultate şi nu au învăţat nimic, dă-i dracu'! Dă-i dracu' de idioţi, pe cuvântul meu că nu au învăţat nici principiile elementare ale bunului simţ! Nişte lepre! Ăştia îşi vând nevestele, ascultă-mă ce spun, ca să le dai o funcţie, îţi dă nevestele. De aia arată la Diaconescu, alea cu WC-urile", spune Vanghelie în înregistrarea postată de Ciutacu.

Marian Vanghelie a anunţat că îl va susţine pe Mircea Geoană la preşedinţia PSD.

sursa+inregistrarea

Link to comment

Romania ... PSd, nush ce vi se pare anormal in politica din romania ... asta sunt politicienii care ne conduc

sa stii ca peste tot sunt asa politicienii :) doar ca acele tari sunt mult mai bogate ca noi

ce sa te astepti de la vanghelie ..... ? :mellow:

Vanghelie asta ar trebui sa faca iar scoala 1-8 ... Gugal, gagal :error:

:rofl2: :rofl2:

Link to comment

Daca limbajul lui Vanghelie nu ma surprinde deloc (in definitiv, asta e omu') si nici demonstratiile sale pline de etica sau de intelepciune ... populara, nu pot sa nu remarc avalansa de inregistrari din 'sanul' PSD.

Ori au ales o varianta extrem de riscanta de circ mediatic, ori pana la urma doresc sa confirme cu varf si indesat declaratiile lui base: sunt in stare sa se vanda unii pe altii; se inregistreaza intre ei si apoi se dau pe post ...

A, sa nu uitam: Vanghelie candideaza pentru un post de vicepresedinte PSD. Stay tooned, cine stie ce surprize ne asteapta :))

Link to comment

Este trist faptul ca vorbele

Cum dracu, mă, frate, mă, io am fost vagabond pe bulevard, ăştia au fost la facultate şi nu au învăţat nimic, dă-i dracu'! Dă-i dracu' de idioţi, pe cuvântul meu că nu au învăţat nici principiile elementare ale bunului simţ!

sunt adevarate.

Ele spun ca (ceilalti) politicieni nu au pic de integritate morala, pe cand el o are pe cea "primitiva", de "baiat de cartier". In alta ordine de idei, Gioni nu a avut tupeu nici de data asta tupeu sa il ejecteze din partid (probabil) pentru ca are nevoie de voturile lui (parca e presedintele filialei Bucuresti, nu?). Sau pentru ca nu are asa ceva :)

Link to comment

Preşedintele PSD Bucureşti îi critică, într-o înregistrare postată pe blogul jurnalistului Victor Ciutacu, pe cei care se dau acum de partea lui Mircea Geoană. “Ăştia îşi vând nevestele ca să le dai o funcţie”, spune Vanghelie.

“Nişte lepre nenorocite. Tu crezi că-s îndrăgostit de Geoană? Ce-i gagică. Dă-l în p...mea, că are o grămadă de defecte! Da' e vorba de cum te uiţi tu în oglindă dimineaţa, înţelegi? Cum, mă, zici una şi pe urmă "aoleo, voi sunteţi mai tari, sunt mâine cu voi!" Cum dracu, mă, frate, mă, io am fost vagabond pe bulevard, ăştia au fost la facultate şi nu au învăţat nimic, dă-i dracu'! Dă-i dracu' de idioţi, pe cuvântul meu că nu au învăţat nici principiile elementare ale bunului simţ! Nişte lepre! Ăştia îşi vând nevestele, ascultă-mă ce spun, ca să le dai o funcţie, îţi dă nevestele. De aia arată la Diaconescu, alea cu WC-urile", spune Vanghelie în înregistrarea postată de Ciutacu.

Marian Vanghelie a anunţat că îl va susţine pe Mircea Geoană la preşedinţia PSD.

sursa+inregistrarea

Deci pe o parte in injura si pe o parte il sustine , urat Vanghi , urat :(

Link to comment

Lasa ma,au lovit altii copii =))

Pai nu se bateau toti cu capul de pereti ca a iesit Basescu presedinte si PSD e in opozitie? Chiar ai vrea sa ai la guvernare un astfel de partid? Care in urma unei infrangeri se mananca intre ei , nici hienele nu fac asa ceva .

Pe Vanghelie nu pot sa-l mai critic . Atat il duce mintea ce sa-i mai faci , el prost e insa are noroc ca e sustinut de o mare de prosti care l-au votat ca in Romania se voteaza pe cat de simpatic esti si nu cat de capabil .

Link to comment

doamne incredibil .. atata timp a fost pe langa geoana ca un caine .. si acuma ca nu mai e presedinte sare la gatu lui ..

si imbecilu asta e primar la sectoru nostru ... am fost cel mai inzapezit sector din romania iarna asta ... si tot continua sa fure....

Inregistrarea era de cand gioni era inca presedinte...

Link to comment

Ca si omul de rand cred ca si orice om politic are in vocabularul sau cuvinte triviale,unii exteriorizandu-le,altii nu.Pe mine unul nu m-ar deranja daca ar folosi astfel de cuvinte,daca ar face ceva pentru sector/judet/tara.Ba mai mult ma deranjeaza un om cult de fatada,care in fata isi alege cuvintele si pe la spate foloseste astfel de trivialitati fiind nemediatizate,sforaie prin parlament,"chiuleste" de la adunari si pe deasupra mai si fura/a furat tot ce s-a putut din Romania.In concluzie,nu-i tin partea lui Vanghelie,dar in opinia mea,alaturi de Mazare poate sunt cei mai buni primari din Romania, cu partile lor rele,iar roadele muncii lor spun mai multe decat roadele muncii lui Nastase,Geoana,Hrebenciuc,Mitrea si alti psd`isti ;)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...