Jump to content
Dropkillerz

Nou record! 7,55 la mie alcool in sange!

Recommended Posts

Medici socati, la Iasi. O femeie de 63 de ani a ajuns la spital cu 7,55 la mie alcool in sange. Aproape oricine ar fi fost rapus dupa atata bautura, spun doctorii.

Femeia a fost adusa la spital de un taximetrist care a vazut-o cand a cazut din picioare in fata unui bloc. Speriat, omul a urcat-o in masina si a dus-o direct la Spitalul de Urgente.

Izbiti de un puternic miros de alcool, medicii s-au gandit sa ii recolteze imediat o proba de sange . Rezultatul i-a luat prin surprindere. Pacienta cu greu si-a mai amintit cat si cand a baut. In putinele momente de luciditate a sustinut ca ar fi fost fortata sa bea, insa, medicii cred cu totul altceva.

Femeia a reactionat bine la tratament, dar va avea nevoie de ore bune pana sa isi revina complet. Va ajunge apoi si la o sectie de dezalcoolizare.

Ultimul caz care i-a lasat pe medici fara cuvinte a fost cel din luna august a anului trecut. Atunci, tot o femeie in varsta de 62 de ani a ajuns la spital cu o alcoolemie de 7,37.

protv.ro

Link to comment

Dupa un mesaj trimis catre initiatorul stirii, in care l-am rugat sa-mi trimita link-ul catre sursa stiri am primit urmatorul raspuns:

Sursa stirii e "protv.ro" si atat,daca vrei,caut-o tu :)

Mai studiaza putin sectiunea, poate o sa observi ca exista o regula care scoate in evidenta importanta link-ului catre sursa stirii.

[Closed]

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...