Jump to content
Alecswtzu

A cerut divortul, dupa ce a vazut ca mireasa lui avea barba si era sasie!

Recommended Posts

A cerut divortul, dupa ce a vazut ca mireasa lui avea barba si era sasie!

In perioada in care cei doi iubiti s-au intalnit, femeia a purtat tot timpul burka, acoperindu-si fata, astfel incat barbatul, de meserie diplomat, nu avea idee cum arata cea cu care urma sa se casatoreasca.

Imediat dupa semnarea actelor de casatorie, in Dubai, barbatul a vrut sa isi sarute viitoarea sotie, dar s-a trezit uitandu-se la o fata barboasa si la niste ochi sasii.

"A fost absolut ingrozit", a povestit un oaspete prezent la nunta, care a adaugat: "Mireasa avea o personalitate draguta, insa a existat un motiv foarte serios pentru care si-a ascuns fata in spatele valului".

"Divortul era inevitabil, iar mirele a mers direct la tribunal, lasandu-si mireasa plangand", mai spus nuntasul.

Diplomatul, al carui nume nu a fost dat publicitatii si care are 40 de ani, a lucrat in numeroase locuri din lume, inclusiv la Paris. In fata tribunalului islamic, el a povestit ca a fost pacalit sa se implice intr-o casatorie aranjata. El a sustinut ca parintii logodnicei i-au trimis fotografii cu sora acesteia, spunand ca viitoarea lui sotie este "in mod clar mai atractiva".

"De fiecare data cand cuplul se intalnea, ea facea tot posibilul pentru a-si ascunde fata integral. Femeia, care este medic, era extrem de dornica sa se casatoreasca cu el, mai ales pentru ca nu avea prea multi pretendenti, desi era trecuta de 30 de ani", a povestit un reprezentant al tribunalului.

Avocatii diplomatului au obtinut anularea casatoriei, insa nu au recuperat si banii pe care mirele i-a cheltuit pentru nunta.

Stirile Protv

Link to comment

Mi se pare ciudat ca s-a insurat cu ea fara sa stie cum arata. Nu cunosc prea multe despre traditia arabilor, insa stiu ca femeile nu au voie sa-si arate corpul/fata. Totusi mi s-ar parea normal ca femeile sa-si arate macar fata inainte sa se casatoreasca.

"Imediat dupa semnarea actelor de casatorie, in Dubai, barbatul a vrut sa isi sarute viitoarea sotie, dar s-a trezit uitandu-se la o fata barboasa si la niste ochi sasii." -> Si-a asumat riscul... Cine l-a pus sa se implice intr-o casatorie aranjata? :naughty: Poate parintii fetei l-au si platit pe mire, numai sa stie si ei ca le-a luat cineva fata.

Daca asa arata fata ei, cine stie ce surprize ascundea corpul :dooh:

Link to comment

mi se pare pur si simplu o prostie sa te casatoresti cu cineva pe care nu cunosti..cum sa nu ai idee cum arata persoana de langa tine si sa o iei de nevasta ? asta mi se pare cea mai mare tampenie posibil. ma rog fiecare cu legile si prostiile tarii si natiei din care se trage..dar mi se pare o absurditate sincer.

Link to comment

La arabi , femeile nu au voie sa isi arate fata . Pana si nevazatorii "ating" fata perechei , in schimb la arabi e interzis asa ceva :) . Se pedepseste cu inchisoara daca doar te uiti la o femeie

Nu numai fata ci intreg corpul. :)

Asta nu se mai cheama iubire daca nu-ti cunosti indeajuns partenera de viata .. ma mir cum de n-a putut observa barba sau ca-i sasie, oare unde se uita cand se intalnea cu ea/el sau ce-o fi ?

p.s. a zis bine cineva de pe PRO TV "Surprize, surprize" :))

Link to comment
Guest Wandering

putea sa isi rada barba dar ce inseamna sasie,oricum mise pare religie TAMPITA,mai bine nici nu teai casatori daca stii ca te-ai casatori cu un caine,oricum imi pare rau si pt mireasa dar e prost rau ala ca : 1.Nu i-a vazut fata(religia e chiar foarte stupida sa interzica asta)

Link to comment

putea sa isi rada barba dar ce inseamna sasie,oricum mise pare religie TAMPITA,mai bine nici nu teai casatori daca stii ca te-ai casatori cu un caine,oricum imi pare rau si pt mireasa dar e prost rau ala ca : 1.Nu i-a vazut fata(religia e chiar foarte stupida sa interzica asta)

A fi sasiu (n-am diacritice la indemana) inseamna a te uita crucis. Dar ala cum de nu i-a vazut nici ochii? Banuiesc ca vedea si el daca se uita cu unul la cer si cu unul la pamant :-? Din cate stiu alea nu au ochii acoperiti.

EDIT: @Lemonade - atunci ala e demn de FAIL!

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...