Jump to content
Dropkillerz

O zi din viata premierului Emil Boc

Recommended Posts

ORA 7:00 - Suna ceasul. Cobor pe scaunelul de linga pat, apoi de pe scaunel sar jos. Am uitat sa opresc alarma. Ma urca pe scaunel, de pe scaunel in pat, din pat pe noptiera si opresc ceasul. Vreau sa sar de pe noptiera dar cind ma uit in jos ametesc. Cobor exact cum am urcat.

ORA 7:15 - Ma duc la baie. Nu ma barbieresc nici azi ca nu ajung la oglinda.

ORA 7:30 - Ma urc pe calorifer si ma uit pe geam. Astazi nu ploua. Ma bucur enorm pentru ca nu ajungeam sa iau umbrela de pe cuier. Incep sa ma imbrac, imi pun bretelele la pantalonii de costum fiindca iar nu imi gasesc cureaua de la ceas. Nu mai port cravata fiindca ieri era sa cad pentru ca am calcat pe ea.

ORA 7:45 - Suna cineva la usa. Este SPP-istul. Nu i-am vazut fata pentru ca nu ma pot uita pe vizor, ma uit pe gaura cheii si il recunosc dupa ceas.

ORA 8:00 - Plec de acasa. Ajung din bratele SPP-istului in masina. Astazi stau in spate, ieri am stat in fata si mi-au ramas pe obraz urme de la centura de siguranta. SPP-istul conduce, eu nu conduc pentru ca nu pot sa apas pe pedale si sa ma uit peste volan in acelasi timp.

ORA 8:30 - Ajung in fata guvernului, sar din masina si trec strada. Cad intr-o groapa de pe sosea. Il sun pe Berceanu sa vina sa ma scoata, daca nu era el, nu era nici groapa asta. Daca ma mai enerveaza o data il demit; inca nu am uitat ca la inaugurarea autostrazii Turda - Gilau, cind a vrut sa taie panglica mi-a taiat motul.

ORA 8:45 - Intru in sediul guvernului. Astazi avem petrecerea de sfirsit de an. Cinta Cleopatra Stratan. Vreau sa dansez. Udrea nu mai danseaza cu mine fiindca e suparata ca la blues-uri, cind stau aprape de ea, pot vedea tot ce are pe sub fusta. Asa ca dansez cu Cleopatra. Apoi cinta Adrian Minune. Deja ma simt mai bine pentru ca pot privi si eu pe cineva "de sus".

ORA 13:00 - Mi se face sete. Ma duc la bar si vreau sa comand. Il sun pe barman pentru ca nu pot sa il vad fiind de partea cealalta a tejghelei. Beau 2 pahare si ma ametesc.

ORA 18:00 - Plec de la petrecere cu Basescu cu Loganul. Sunt deja 5 in masina asa ca ma ia in portbagaj.

ORA 19:00 - Ajung in fata blocului. Urc in lift si apas butonul etajului 3, apoi mai urc inca 3 etaje pe scari. Eu stau la etajul 6 dar in lift nu ajung sa apas decit pina la butonul etajului 3. E intuneric pe scara blocului si iar ma lovesc cu capul de clanta. Desi avem lumina cu senzori pe scara, nu inteleg de ce cind vin eu acasa nu se aprinde niciodata.

ORA 20:00 - Termin cina si ies putin sa plimb ciinele, am un bishon pe care l-am luat de curind. Ciobanescul l-am vindut dupa ce m-a luat in gura si a incercat sa ma ingroape in gradina din fata blocului.

ORA 21:30 - Ma pregatesc de culcare. Nepotelul se razbuna pentru ca i-am purtat pantofii si imi ascunde scaunelul de linga pat. Adorm pe covor.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...