Jump to content
Bobby

Cine plateste el sau ea?

Recommended Posts

Guest mada_madalin5

Ma daca te consideri Gentelman platesti , ce sa faci sa o lasi pe fata sa plateasca ? :tiphat: E ceva de obraz , poate sutn si eu de moda veche da asa se face , daca exagereaza fata cu banii , ori i dai papucii , ori nu mai iesi . :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Daca ai chef de mistouri sau apropouri tineti-le pentru prietenii tai pe mine nu ma intereseaza astfel de replici . Eu ti-am dat un exemplu si mi-am exprimat parerea.

De ce ai sarit asa de fund in sus nu stiu cumva trebuie sa fac cum imi dictezi tu? Ti-am zis eu sa-mi urmezi exemplul? Nu inteleg , poate sunt mai incet de ce va simtiti asa de ofensati cand zic ceva de parca ne-am cunoaste . Daca esti temperamentala incearca sa te racoresti inainte sa intri pe un forum ca orice om are alta opinie iar IN DEMOCRATIE AM DREPTUL SA MI-O EXPRIM LIBER .

Un alt lucru care-l poti face cu prietenii tai cand iesiti un oras e ca acea consumatie sa fie platita in mod de egal de toti si sa nu ajungeti sa calculati si ultimul maruntis . Nu cred , sau cel putin eu cand ies cu niste amici in oras nu stau sa beau un suc iar altul sa umble cu sticla de Jack Daniels .

@SilenR o persoana cu bunul simt e un mare lucru in ziua de azi unde mitocania si nesimtirea sunt peste tot .Nu mai stie nimeni nici macar sa zica un multumesc sau buna ziua sau pardon, ce sa mai ceri de codul de conduita a unei persoane in societate .

in democratie mai ai si dreptul de a folosi mai mult de un semn de punctuatie intr-o propozitie.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...