Jump to content
Florin09

Concurs Foto - Peisaje Urbane

Recommended Posts

REGULAMENT

Postarea fotografiilor [duminică - joi]

Vot [vineri-sâmbătă]

Concursul fiecărei săptămâni are o temă diferită

Câştigătorul alege tema pentru săptămâna următoare si participă doar cu o fotografie facută ulterior anunţării temei alese de către el.

Pentru evitarea situaţiei de tipul votăm persoana şi nu fotografia, fotografiile vor fi trimise prin email la organizatori (fanaticaldoll, florin sau sensini)

email: linkmania.concursfoto@gmail.com

Fotografiile TREBUIE să fie personale

Fotografiile se vor încadra în cerinţele temei săptămânale

Minimum de photoshop (mici ajustari la culori, filtre foto, rame etc)

Se interzic fotografiile luate de pe alte siteuri

Fotografia va fi postată pe un site de genul photobucket de către organizator;

dacă este posibil, expunerea fotografiei va fi însoţită şi de câteva detalii despre aparat, ajustări photoshop (detaliile de acest gen le trimiteţi tot pe email împreună cu fotografia în original şi fotografia care intră în concurs)

Intră în concurs o singură fotografie; daca o persoană postează o fotografie iar pe parcursul saptămânii se răzgândeşte, trimite o alta prin email; va intra în concurs ultima fotografie trimisă

Topicul de vot cuprinde expunerea fotografiilor şi posibilitatea participanţilor de a realiza un top 3 al fotografiilor preferate (votul este doar pentru participanţi)

În cazul în care pe primul loc se află două sau mai multe fotografii cu acelaşi număr de voturi, se va vota din nou şi se va alege un căştigător

Se interzic comentariile maliţioase la adresa celorlalţi forumişti / fotografiilor lor

În cazul încălcării regulamentului, participantul în cauza va fi descalificat.

La trei concursuri câştigate, warn down.

Aşteptăm şi ceva respect din partea celor care nu participă, respect pe care îl putem "câştiga” prin avertismente dacă altfel nu se poate.

Tema concursului: PEISAJE URBANE

Fotografiile pe mail-ul concursului: LINKMANIA.CONCURSFOTO@GMAIL.COM

Hai că aştept :)

Link to comment
Share on other sites

foarte buna fotografia nemo, pacat ca nu ai apucat sa o inscrii in concurs :)

te asteptam saptamana viitoare

Sincer nu am gasit pana acum aceasta sectiune cu fotografii, eu activand in special acolo unde am mod. Acuma insa am gasit-o si am sa particip si eu la concursurile voastre ( asta binenteles daca voi fi acceptat ).

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu am gasit pana acum aceasta sectiune cu fotografii, eu activand in special acolo unde am mod. Acuma insa am gasit-o si am sa particip si eu la concursurile voastre ( asta binenteles daca voi fi acceptat ).

Ce but eşti, nu ti-am zis să mi-o trimiţi pe mail??

Link to comment
Share on other sites

Se va schimba regulamentul putin dar doar la partea timpului in care se poate inscrie in concurs o fotografie si pe urma perioada voturilor astfel:

Luni - Joi va a fi perioada de inscriere a fotografiilor in concurs

Vineri - Duminica va fi perioada in care cei care au inscris fotografii in concurs pot sa voteze top3.

Regulamentul s-a modificat tocmai din cauza faptului ca multi care au inscris fotografii in concurs nu reusesc sa voteze.

Astfel perioada de votare al acestei editii a concursului se prelungeste pana duminica sau pana cand reusestc toti cei care au inscris fotografii in concurs sa voteze.

Pentru a reusi ca toti cei care inscriu fotografii in concurs sa voteze ii rog sa trimita fotografiile pe mail pentru a ne fi mai usor sa le comunicam faptul ca perioada de votare a fotografiilor inscrise in concurs a inceput. Comunicarea se va face printr-un reply trimis mail-ului, de catre organizatori.

Din editia viitoare a concursului toate acestea vor fi trecute in regulament

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...