Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Brotherhod

[New Event]

Recommended Posts

Deci sa incepem cu inceputul .

Ma voi gandi la un event cam mare sa zic, pentru non rr lvl minim 70 maxim 299

Sponsori Guildele:

GothiKa

Glamour

Royal

SeVeN

HHunterS

Si ca sa nu se intzeleaga gresit la primul set creat ma ajutat Guilda Ang3lik

Si cu ajutorul unor persoane.

Si binentzeles EU :tiphat:

Premii

Apolo set - SM

Warrior set - BK

Odin set - Elf

Eplete set - DL

Hyperion set - MG

V-as ruga sa va ganditi la un event prin mai multe probe fara proba cu PK-ul ca sunt si ce-i cu lvl mici.

O sa rog si un Moderator sa traga un ochii aici .

M-am gandit la un Event din 3 probe dar vreau sa aud si parelile voastre poate iese ceva :D

Eventul va fi filmat sper ca voi reusi sa fac asta si va fi pus in "Video Mania"

:tiphat: Astept pareri .

1. Ideea de event

Voi reveni cu un edit.

2. Data\ora la care doriti ca un gamemaster sa faca eventul.

Ramane sa stabilim cand anume.

3. Sponsorii (nick\guild).

Guildele:

GothiKa

Glamour

Royal

SeVeN

HHunterS

Si ca sa nu se intzeleaga gresit la primul set creat ma ajutat Guilda Ang3lik

Si cu ajutorul unor persoane.

Si binentzeles EU

4. Premiile (boks\iteme).

Apollo set - SM

Warrior set - BK

Odin set - Elf

Eplete set - DL

Hyperion set - MG

5. Game Master-ul dorit pentru a va ajuta cu eventul

Ramane sa se stabileasca 2 am nevoie :D

Link to comment
Share on other sites

Deci sa incepem cu inceputul .

Ma voi gandi la un event cam mare sa zic, pentru non rr lvl minim 70 maxim 299

Sponsori Guildele:

GothiKa

Glamour

Royal

SeVeN

HHunterS

Si ca sa nu se intzeleaga gresit la primul set creat ma ajutat Guilda Ang3lik

Si cu ajutorul unor persoane.

Si binentzeles EU :tiphat:

Premii

Apolo set - SM

Warrior set - BK

Odin set - Elf

Eplete set - DL

Hyperion set - MG

V-as ruga sa va ganditi la un event prin mai multe probe fara proba cu PK-ul ca sunt si ce-i cu lvl mici.

O sa rog si un Moderator sa traga un ochii aici .

M-am gandit la un Event din 3 probe dar vreau sa aud si parelile voastre poate iese ceva :D

Eventul va fi filmat sper ca voi reusi sa fac asta si va fi pus in "Video Mania"

:tiphat: Astept pareri .

1. Ideea de event

Voi reveni cu un edit.

2. Data\ora la care doriti ca un gamemaster sa faca eventul.

Ramane sa stabilim cand anume.

3. Sponsorii (nick\guild).

Guildele:

GothiKa

Glamour

Royal

SeVeN

HHunterS

Si ca sa nu se intzeleaga gresit la primul set creat ma ajutat Guilda Ang3lik

Si cu ajutorul unor persoane.

Si binentzeles EU

4. Premiile (boks\iteme).

Apollo set - SM

Warrior set - BK

Odin set - Elf

Eplete set - DL

Hyperion set - MG

5. Game Master-ul dorit pentru a va ajuta cu eventul

Ramane sa se stabileasca 2 am nevoie :D

1. Ideea de event

Deci. Sa aveti la voi 1 heart of love , 1 box of heaven si 1 dino.

Banuiesc ,datorita numarului mare de pers care vor participa la event ..cred ,am alcatuit mai multe probe.

Proba 1. Finde and trade PHONO cu 1 heart of love si 1 box of heaven

Traseul va fi urmatorul cu Dino: NORIA-LORENCIA-DAVIAS aici in Davias va fi un GAMEMASTER binentzeles primi 4 din fiecare rasa care il gasesc si ai ve-tzi da 1 Heart of love vor fugi repede tot phono si pe dino inapoi LORENCIA - NORIA- ATLANS ( aici sper sa fie un alt GAMEMASTER si sa-i dati 1 box of heaven, primi 3 din fiecare rasa care il gasesc se califica mai departe pentru proba 2)

LA sfarsitul primei probe trebuie sa ramana 15 persoane cate 3 din fiecare rasa

Proba 2. Cursa Contra Timp cu Dino (Aia din Lorencia). .Se vor aseza pe rand fiecare dintr-o rasa cate 1 la linia de start va fi doar o singura cursa si primi 2 care au timpul ce-l mai bun din aia 3 va merge mai departe pentru proba 3 , asa pt fiecare rasa

LA sfarsitul probei a doua trebuie sa mai ramana 10 persoane cate 2 din fiecare rasa

Proba 3 Finde ME(aici ma voi ascunde eu). Primi din fiecare rasa care ma gasesc au setul mentionat mai sus.

Spor, pentru cei interesati .

Eventul este pentru cei care sunt non rr si care nu au posibilitatea la Itemele Anciente , nu ma intereseaza daca ai timp si ati faci un character de lvl 200 intr-o zi sa participi ...pe mine ma intereseaza sa ai intre 70 si 299 inclusiv.

Link to comment
Share on other sites

O sa aiba loc cand 2 GM o sa fie deacord si cu mine in frunte :D sa derulam eventul

Eu ti-am oferit o solutie viabila. Daca vrei tu neaparat 2 GM atunci asteapta pana o sa iti raspunda 2 dintre colegii mei. :)

Daca te razgandesti si esti OK cu solutia pe care ti-am oferit-o, let me know ;)

Link to comment
Share on other sites

Ok, Obi hai sa stabilim o data cand poti participa la event

Ti-am pus programul meu ca sa te gandesti cand poti si tu .

Luni 22.02 lucrez , Marti23.02 liber, Miercuri 24.02 lucrez , Joi 25.02 liber, Vineri 26.02 lucrez (dublaj), Sambata 27.02 lucrez(dublaj), Duminica 28.02 lucrez.

Luni 01.03 liber, Marti 02.03 Lucrez, Miercuri 03.03 liber, Joi 04.02 lucrez,Vineri 04.02 lucrez (dublaj). Sambata 05.02 lucrez (dublaj), Duminica 06.03 liber.

Doar in timpul liber mentionat mai sus pot participa la event.

Link to comment
Share on other sites

1. Ideea de event

Deci. Sa aveti la voi 1 heart of love , 1 box of heaven si 1 dino.

Banuiesc ,datorita numarului mare de pers care vor participa la event ..cred ,am alcatuit mai multe probe.

Proba 1. Finde and trade PHONO cu 1 heart of love si 1 box of heaven

Traseul va fi urmatorul cu Dino: NORIA-LORENCIA-DAVIAS aici in Davias va fi O PERSOANA binentzeles primi 4 din fiecare rasa care o gasesc si ai ve-tzi da 1 Heart of love vor fugi repede tot phono si pe dino inapoi LORENCIA - NORIA- ATLANS ( aici va fi O A DOUA PERSOANA si sa-i dati 1 box of heaven, primi 3 din fiecare rasa care il gasesc se califica mai departe pentru proba 2)

LA sfarsitul primei probe trebuie sa ramana 15 persoane cate 3 din fiecare rasa

Proba 2. Cursa Contra Timp cu Dino (Aia din Lorencia). .Se vor aseza pe rand fiecare dintr-o rasa cate 1 la linia de start va fi doar o singura cursa si primi 2 care au timpul ce-l mai bun din aia 3 va merge mai departe pentru proba 3 , asa pt fiecare rasa

LA sfarsitul probei a doua trebuie sa mai ramana 10 persoane cate 2 din fiecare rasa

Proba 3 Finde ME(aici ma voi ascunde eu). Primi din fiecare rasa care ma gasesc au setul mentionat mai sus.

Spor, pentru cei interesati .

Eventul este pentru cei care sunt non rr si care nu au posibilitatea la Itemele Anciente , nu ma intereseaza daca ai timp si ati faci un character de lvl 200 intr-o zi sa participi ...pe mine ma intereseaza sa ai intre 70 si 299 inclusiv.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...