Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mr.W

Why?

Recommended Posts

Bai...de ce a-ti scos Season 1 FAQ fara sa-l includeti in Season 2 FAQ ..era dragutz. Gaseai toate seturile la toate caracterele atat si armele si scuturile si ..tot. Era fain si util.. majoritatea timpului am jucat sau joc pe un singur caracter hai 2..si cand incerc si alte caractere imi era de folos sa vad seturile sa vad care e ierarhia seturilor/armelor/scuturilor etc.

Hai... poate aduceti inapoi posturile alea :cool2: .

A..si inca o intrebare ca sa nu stric alt topic :

In legatura cu : http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=336150

De ce pana acum s-a putut crea topicuri si naviga foarte bine cu IE si acum nu? De unde schimbarea asta? Si fiindca titlul acelui topic e pus cu vs. sa stiti ca IE 8 a depasit cu mult mozilla asta fiindca s-au "bagat pe felie" cativa programatori noi ce au pus cateva acceleratoare mai neortodoxe si a ajuns firefox sa ocupe mai multe resurse atat ram cat si cpu ca IE lucru ce nu este justificat de browser.

A-si dori o explicatie...nu stiu cat de rezonabila poate fi dar este un discomfort pentru mine sa-mi instalez alt web browser doar ca sa fac topicuri pe LinkMania; vreau sa stiu de ce ?

* Acum ca sa pot "creea topicuri" folosesc Google Chrome .. in mare parte l-am ales fiindca filmele de pe YouTube se descarca mult mai rapid dar cand "le dai play" browserul mananca CPU cam prea mult..

:closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca daca stergi cookies-urile ar trebui sa mearga bine IE.

Nu sunt sigur dar merita incercat .. si oricum tot mozilla ramane miezu , indiferent cate resurse ar ocupa.

Uneori imi arata la processes si 700-800 mb din ram ocupati numai de vulpe dar tot nu renuntz la ea :D

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca daca stergi cookies-urile ar trebui sa mearga bine IE.

Nu sunt sigur dar merita incercat .. si oricum tot mozilla ramane miezu , indiferent cate resurse ar ocupa.

Uneori imi arata la processes si 700-800 mb din ram ocupati numai de vulpe dar tot nu renuntz la ea :D

Nu..nu merge nimic. La resursele de care dispun e foarte important ca fiecare byte sa fie justicat, intr-o oarecare masura desigur ( sa nu uitam ca folosesc Windows :) ) . Si nah fiecare cu preferintele lui...pana la IE 8 Mozzila matura cu IE /..dar numai stiu ce versiune de Mozzila.. ; de la un moment dat s-a cam stricat treaba..stiu ca dadusem un update si apoi....WTF ? :blink: :)

Si cred ca si Google Chrome e bazat tot pe un motor Mozzila mai mult ca sigur.. :-?

Idea este ca toate site-urile care se respecta incluzandu-l si pe acesta bine-nteles are codul astfel incat sa fie compatibile cu toate Web browser-ele de baza. Desigur e mai greu sa faci sa mearga pe IE trebuie ceva in plus se stie ca mozzila e mai "easy-to-use for deloping" dar acest site a avut acest cod si acum...sters? :error:

:| hm...

:right:

Link to comment
Share on other sites

^_^ |)-->

CITAT(| ^_^ | @ Jan 22 2010, 08:21)

Eu zic ca mozzila isi merita toti rami pe care ii cere...mi se pare mai usor sa navighez cu mozila decat cu IE

Asa ti se pare tie..

^_^ |)-->

CITAT(| ^_^ | @ Jan 22 2010, 08:21)

Stiu unde e FAQ S2 .. n-ai inteles ce vreau eu...mai citeste o data primul post din topicul asta.

Link to comment
Share on other sites

^_^ |)-->

CITAT(| ^_^ | @ Jan 22 2010, 10:53)

De ce crezi ca mozila nu merita ?? Zimi un argument

Ce sa merite?

USE OPERA :D

Asta e cel mai praf dintre toate. Ultima oara am incercat Opera 10.00 si mergea ingrozitor , era de nedescris..numai zic ca nu puteai sa te uiti la un film pe YouTube cu el si cica mai avea si nu stiu ce tehnologie turbo.. #-o ( Opera era bun pe vremuri )

Bai...de ce a-ti scos Season 1 FAQ fara sa-l includeti in Season 2 FAQ ..era dragutz. Gaseai toate seturile la toate caracterele atat si armele si scuturile si ..tot. Era fain si util.. majoritatea timpului am jucat sau joc pe un singur caracter hai 2..si cand incerc si alte caractere imi era de folos sa vad seturile sa vad care e ierarhia seturilor/armelor/scuturilor etc.

Hai... poate aduceti inapoi posturile alea :cool2: .

A..si inca o intrebare ca sa nu stric alt topic :

In legatura cu : http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=336150

De ce pana acum s-a putut crea topicuri si naviga foarte bine cu IE si acum nu? De unde schimbarea asta? Si fiindca titlul acelui topic e pus cu vs. sa stiti ca IE 8 a depasit cu mult mozilla asta fiindca s-au "bagat pe felie" cativa programatori noi ce au pus cateva acceleratoare mai neortodoxe si a ajuns firefox sa ocupe mai multe resurse atat ram cat si cpu ca IE lucru ce nu este justificat de browser.

A-si dori o explicatie...nu stiu cat de rezonabila poate fi dar este un discomfort pentru mine sa-mi instalez alt web browser doar ca sa fac topicuri pe LinkMania; vreau sa stiu de ce ?

* Acum ca sa pot "creea topicuri" folosesc Google Chrome .. in mare parte l-am ales fiindca filmele de pe YouTube se descarca mult mai rapid dar cand "le dai play" browserul mananca CPU cam prea mult..

:closedeyes:

Vad ca se deviaza de la subiect...asta vreau eu sa aflu nu sa facem dezbatere pe web browsere.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...