Jump to content
BULETE

Cum v-ati ales nickul ?

Recommended Posts

Pe drumul intre cota 1400 si sinaia, un grup de ~ 10 persoane s-a pierdut pt ca in loc sa urmareasca serpentinele, au taiat-o drept (printre acestia eram si eu). La un moment dat, dandu-ne seama ca ne-am pierdut, s-o sunam pe diriga. Cine avea numarul? Eu, deci eu am cazut prostul. Pe atunci aveam un "bug" la connex, pe cartela reincarcabila (nu stiu de ce), deoarece cand sunam ma taxa 60 de centzi pe 1-2 sec or smth de genul. Oricum, mult. Si mi-au spus : "sun-o pe diriga sa ne zica unde e sa ne intalnim cu ea". Replica mea a fost : "nu sun, ca am TAXARE LA SECUNDA, si raman fara centzi instant". Urmatoarele zile mi-au spus taxare la secunda, ca intr-un final sa se limiteze doar la taxare. Apoi odata cu netul, nu stiam ce porecla sa-mi aleg, pana m-am reintalnit cu colegele care mi-au dat porecla si mi-a picat fisa. So that's it. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Iubesc tot ce e rau angry9.gifangry9.gif .....inainte jucam cu Dl Parvu (latinescul "parvus" - parvenit , asa zicea profa ca tot faceam misto de ea) .... pana acum 3-4 ani cand am visat ca e mai bine sa fii la smoala sa joci o tabla cu Hitler decat pe un norisor pufos sa canti la harpa....si nu puteam sa fiu tatal , asa ca am ales numele fiului smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Primu nick a fost andrew_nitza...lame nick stiu dar altul nu mi-a venit in cap atunci pe moment ,asta prin decembrie 2004 cand am inceput sa intru pe forum, apoi a urmat o perioada buna de timp in care nu am mai fost pe aici...cand am revenit am ales un alt nick unul care sa ma reprezinte....asa a aparut The Gruandian mie unul imi place nick-ul asta ideea mi-a venit pur si simplu ,cam atat de zis ...

Link to comment
Share on other sites

Intr-o zi ... mia venit o idee : sa pun numele de g_block.

... atat biggrin.gif

simplu si la obiect !

well ... asta e primul nick al meu dontknow.gif singura tentativa de a imi alege alt nick a fost un caracter la diablo, D_Man eusa_naughty.gifviolent1.gif

Link to comment
Share on other sites

Eu acum 1-2 ani jucand CS m-am inspirat din el, bullet si am mai pus un "e" sa fie putin funny tiphat.gif

nick anterior Kaball, acum multi ani cand eram fan Mortal Kombat 3 eusa_whistle.gif

back in favati ? sad.gif those were the days crybaby2.gif

Link to comment
Share on other sites

Well, am avut vreo 20 de nickuri, uneori schimbam cate 2-3 pe saptamana, p urma am vrut sa imi pun iepurashu` (dupa personajul din bancuri tongue.gif ), dar era luat, si am ramas la iepurash.. L-am tinut vreun an... Apoi, cand ma uitam intr-o zi pe MTV la JackAss l-am vazut pe Johnny Knoxville si mi-am zis ca e cam la fel de nebun ca si mine.. Si ca sa fiu mai original, am ramas la kNox.

Link to comment
Share on other sites

Filmul romanesc preferat : "Milionari de Weekend" cu Tudor Chirila (Vma Veche), sunt mort dupa acest film....in film era unu cu porecla zetu si fiind obsedat de acest film asa a ramas.......peste tot z3t.....ramane biggrin.gif .

Link to comment
Share on other sites

Acum un an jucam pe un server Star nu mai stiu cum aveam nickul NJ.Acolo era un admin cu nickul quicKsanD. Nu mi-a trecut imediat prin minte sa-l fac quicKsh00T.Dupa ce a cazut serveru am trebut pe mania si vroiam sa schimb nickul cu unu mai bun.Si uite asa hop hop top top am aparut quicKsh00T tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ai intrat pe naiba... crezi ca nu te-am vazut toti ca ai aparut a doua zi cu contul asta? Nu meritai ban pe IP ca altfel te linisteam de tot, acum stau degeaba conturile Asoka parca si renegadealive simplu, desi a expirat de mult suspendul ala...

Link to comment
Share on other sites

Ai intrat pe naiba... crezi ca nu te-am vazut toti ca ai aparut a doua zi cu contul asta? Nu meritai ban pe IP ca altfel te linisteam de tot, acum stau degeaba conturile Asoka parca si renegadealive simplu, desi a expirat de mult suspendul ala...

dontknow.gif dar le puteti sterge daca vreti

Link to comment
Share on other sites

Citisem intr-o carte despre niste vrajitori,asasini din lumea showbizzului care se dadeau drept clown cand de fapt ei se numeau harlequins,au fost alungati din lumea moderna si au ales lumea underground,au fost cei mai tari vrajitori si asasini pana in anul 1900,si de aici nickul meu harl3quin

Link to comment
Share on other sites

yo imi alesesem prima data nickul danny caLL 911 .. ala de la CS.. dar am vazut ca Danny (dintotdeauna am avut nicku danny la orice, si pe irc si id de mess si nick in toate jocurile pe care le`am jucat ) nu e liber si Dani da.. am zis ca e mai frumos asa simplu smile.gif

Link to comment
Share on other sites

My first nick was Radu .. pe mirc acu` vreo 5-6 ani ... siiii ... cum aveam atunci cam 11-12 ani .. eram si n00b ... am luat ban pe 1 canal .. si eu am crezut ca nu voi mai putea intra never cu acel nick. Asa ca l`am schimbat in cool_boy .. nick pe care l`am avut timp de vreo 2 ani .. dupa aceea am avut Emyn3m ... timp de vreo 1 an .. dupa care ultimul meu nick .. cel pe care il folosesc in MU si pe mIRC si forum : THuG-Radu. Doar pe CS intru cu THuG simplu.

Pe cs am mai avut numele Eminem si AcCeSs_D3n|eD ! biggrin.gif

Aici e ! smile.gif

Moama, acu 1 an eram tot aici ? tongue.gif

@on-topic

Ceea ce e scris in quote + ca mai nou incerc sa iau nick`u Radu pe IRC, ca in CS si MU il am ! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...