Jump to content
BULETE

Cum v-ati ales nickul ?

Recommended Posts

my nick is sNaKey si mi l`am ales ca eram viclean adica mereu imi placea sa stau in spatele lor sa ma distrez cu ei si cand aveam alt nick multi mi`au zis ".... ce sarpe esti !" si de aici mi`am pus numele sNaKey

nick anterior YoMaaaN

tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

LOOL... am trecut prin multe nickname-uri... Primul meu nikname: Raven-Cloud. Au urmat: Sonic_Stranger (cam lame dar asta e), Acid Burn, KlausF117_Avenger, KriogeniK shi in final Manticore. Cred ca o sa ma opresc la asta, nush sigur inca.

O sa le explic doar pe primul shi pe ultimele 2:

Raven-Cloud: Era mai demult un serial cu unu Raven, shi mereu imi placea ideea de zburat printre nori => Raven-Cloud.

KriogeniK: Imi place foarte mult ideea de gheatza shi culoarea albastru=> KriogeniK.

Manticore: M-am inspirat din animalele din mitologie... Manticore e un leu cu coada de scorpion shi aripi de liliac. E presupus a fi cel mai agil dintre toate animalele (inclusiv Grifoni).

Bafta! icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

hehe kewl topic gg Bulete

Mie intotdeauna mi-a placut sa joc cu numele meu, Seby, in gp500 unde nu sunt alti Seby tongue.gif imi folosesc numele. Pe orice alt server, forum etc folosesc Spawn (de la filmul Spawn) si cum si pe aici sunt multi Spawni biggrin.gif am pus 19 care vine de la numarul de motocicleta din campionatu de gp500 (simulator cu motociclete) din 2004 cand mi-a purtat noroc si am ales sa ramana numarul meu.

Sp4wN`19 a ramas wink.gif

Link to comment
Share on other sites

mai e un topic pe tema asta http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=10589 dar asta-i mai nou si hai sa raspund aici : Raus - ascultam intr-o seara Rammstein si tot il auzeam pe ala ca zice raus raus raus in disperare (raus=afara sau carate in traducere) mi-a placut si l-am luat . nicul meu fiind deja ocupat (sarpe care de fapt este o porecla) trebuia sa ma gandesc rpd la altul si asa am devenit raus . smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Cum sunt un mare pasionat de WW2(Ward War II) pt cei care nu stiu... m-am inspirat de acolo!

Overlord este defapt numele celei mai mari ofensive aliate a razboiului(d-day 6 iunie 1944) care a avut k scop eliberarea Frantei de sub ocupatie germana! wink.gif

So....from Operation Overlord my nick Overlord! smile.gif

Link to comment
Share on other sites

A meu vine de la Jay-Z. Nu ca ash fi fan sau mi-ar placea, dar chiar in ziua cand mi-am bagat netul m-am grabit sa instalez DC++ shi fratemeu asculta Jay-Z - 99 Problems biggrin.gif .

Shi l-am modificat un pik din Jay-Z in Jayzzz

Da oricum in nici un joc nu joc cu nickul asta. In War3 joc cu WoadRaider iar in MoH Sgt.Bobby Urs biggrin.gif

Oricum cred ca o sa il schimb shi pe forum hello2.gif

Numai bine. 1224.gif

Link to comment
Share on other sites

lol .... unele povesti sunt amuzante 5.gif

Nu am vazut threadul la CoD, nu intru in acea sectiune.... poate trebuia mutat ala aici ?

Sincer nu cred ca e cazul. Dar o sugestie ar fi ca cei care posteaza aici sa specifice si ce anume joaca(daca nu e trecut la semnatura cumva).

Link to comment
Share on other sites

Sa nu radeti! tongue.gif Culoarea mea preferata e albastru... albastrul cerului... cand e o zi de vara si ma uit la cer culoarea respectiva mi se pare culoarea perfecta! Am fost mereu un tip plin de viata si tare agitat... multi prieteni imi ziceau ca am multa energie. smile.gif So... dupa ce la inceput am jucat counter strike cu Energy l-am schimbat in BlueEnergy si am jucat si counter si warcraft 3 cu el. Acum joc tot cu el insa doar in World of Warcraft joc cu Spartacus! Pare un nume mai destinat ptr role play!

Link to comment
Share on other sites

La inceput pe forum eram dacian1 ( asa ma cheama si 1 vine de la nr care l-am avut in echipa de volei a liceului si in cea de basket ) ... acum il am His Airness( inspira din basket deoarece sunt un dunker inrait si am o detenta destul de buna ) .

CS jucam la inceput cu Canibalu' ( porecla primita de la fostul meu antrenor de volei... avea el o vorba cand atacam: " Nu-l lasati pe CANIBALU ala mare sa atace ca nu aveti nici o sansa!!" smile.gif) ) iar acum joc CS cu 1/2 Man 1/2 Amazing ( inspirat de la un jucator mare de AND 1 )

Link to comment
Share on other sites

pai...inainte..Bv Bu||ete..cool topic, da era si la CoD, ma rog..

on topiiiiiic : dupa ce am suferit o gigantica transformaree prin nickuri de toate natiile...de ex. Slack( da Slick dupa tine m-am luat biggrin.gif), Slash and Sin (astia erau luptatori la Raw mi se pare), Silver-Saint( io am avut primu cu Saint asa ca nu va mai luati dupa mine sad.gif ) [saint]Slack, Beetle-Geuse, NoClip, si tot asa...pana cand am vazut alt nick (nu spun la cine biggrin.gif ) si era super, din el am derivat ( cu foarteeeeee mult ) si am ajuns la Kebba...asa ca am jucat de m-am spart, si cum toti ma cunosteau Kebba ( cu after dark, x-c|te) nu l-am mai schimbat biggrin.gif ...chiar dk gasesc mereu alte nickuri, mi-am zis ca o duc Kebba 4 ever...orice ar fi...hai norok baieti..

Counter-Strike nick : Kebba

Call of Duty nick : [LosCohones]Cohonez'Colector biggrin.gif

Unreal Tournament (toate) : ori Kebba ori Road-Kill-Grill

DK nu aveti inspiratie la nickuri Ym! me spring_heels@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Nickul meu e legat de aparitia CS-ului pe plaiurile romanesti. Printr-a 6 (sau ceva) am fost innebunit de aceasta stea (inca ne-cazatoare) si dupa vreo 2 luni de jucat q nikcuri la plesneala (mi-amintesc in special de unu lame de tot, "imprumutat" insa "Smenaru Numero Uno" smile.gif) )

Astfel, intr-o dimineata am facut o lista de nikcuri posibile (gen WaveMaster, SteyrMan si tot felul de prostii) printre care si Demonium.

6 ani mai tarziu pastrez inca acest nick...

Link to comment
Share on other sites

My first nick was Radu .. pe mirc acu` vreo 5-6 ani ... siiii ... cum aveam atunci cam 11-12 ani .. eram si n00b ... am luat ban pe 1 canal .. si eu am crezut ca nu voi mai putea intra never cu acel nick. Asa ca l`am schimbat in cool_boy .. nick pe care l`am avut timp de vreo 2 ani .. dupa aceea am avut Emyn3m ... timp de vreo 1 an .. dupa care ultimul meu nick .. cel pe care il folosesc in MU si pe mIRC si forum : THuG-Radu. Doar pe CS intru cu THuG simplu.

Pe cs am mai avut numele Eminem si AcCeSs_D3n|eD ! biggrin.gif

@Unknown Soldier

Am avut filmuletzu ... sincer e cam weird sa`ti alegi nick dintr`un asa film ! blink.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...