Jump to content
Lancelot

Prostitutia

Recommended Posts

Considerata una din cele mai vechi si "nobile" meserii din lume, prostituţia a ajuns in our days o sursa de venit majora atat pentru interlopi cat si pentru statele cu vederi mai deschise decat noi ( vezi Olanda)

Daca la inceput era practicata doar de anumite femei care urmau o adevarata scoala in arta amorului..acum avem parte la gramada cam de orice fel de femeie pe care o dorim..aici incluzand desigur si minore de 14-15 ani... Motivatia lor...de cele mai multe ori lipsurile materiale..sau nevoia urgenta de bani...mai rar se gasesc dame care fac asta din placere...

Intrebarea e cum le priviti pe voi pe aceste..doamne?:) Cu sila? cu compasiune? Cu amuzament?Daca le-ati cunoaste povestile de viata le-ati judeca mai bland?ati fi de acord cu ceea ce fac? Sau vi se pare o chestie total imorala?

Link to comment
Share on other sites

eu sunt pentru legalizarea prostitutiei, dar sub un control strict. adica examene medicale periodice (cat mai des), tarife fixe, platirea taxelor si impozitelor, interdictia de a racola clienti de pe strada si alte norme de bun simt. aici e vorba si de barbati.

cat despre moralitate...prostitutia nu e un lucru moral intr-adevar, dar fiecare are dreptul de a face ce vrea cu corpul sau. nu privesc o prostituata nici cu sila, nici cu compasiune, nici cu amuzament, e o meserie si atat.

Link to comment
Share on other sites

Privită din perspectiva cui? A femeii care iubeşte şi care-şi "împarte" iubitul? N-aş vrea să ştiu... Din perspectiva moralistului sau a integralistului? Nici asta nu aş vrea să ştiu.

Din perspectiva mea? Sunt femei care duc poveşti şi istorii, iubiri şi mai ales dor de iubiri. Sunt femei care pot fi "reintegrate" social gândindu-ne la faptul că ceea ce fac ele e o "infracţiune", ceva indezirabil; ele din oameni devin "obiecte" umane de producere a plăcerii altora, o pierdere a identităţii spirituale (dacă aş putea spune aşa). Cred că odată ce ai pierdut asta, ai pierdut prea mult.

Link to comment
Share on other sites

Doar o alta meserie si atat! Cred ca la inceput e vorba de saracie, dar dupa o vreme cred ca cele care practica, o fac pt ca observa cati bani le ies. Hai sa fim sinceri ... daca poti sa iti vinzi corpul, nu mai ai probleme de moralitate, iar cand in cateva ore faci 150/200 de euro ( aici vb de cele de la colt de strada ) le convine ca pe munca "putina" sa faca atatia bani. Stiu destule studente care o fac ca pe un hobby, primesc bani de acasa, dar ele isi doresc sa aiba bani de haine si parfumuri scumpe ... sa nu mai zic de cluburi, asa ca racoleaza baieti care le plac si dupa ce ii "incalzesc bine" ii taxeaza, sau ii scot la cumparaturi ... Cum am zis la inceput, doar o alta meserie, nu le condamn nici pe cele care practica, nici pe cei care apeleaza la ele. Se zice ca cei care merg la ele sunt disperati, ei bine nu sunt ipocrit, nici disperat ( inca :D ) si am taria sa recunosc ca nu o data am fost alaturi de mai multi prieteni pt cate un "botic", e o chestie de moment cand vrei sa faci ceva amuzant alaturi de prieteni si doar ele accepta grupuri marite ( if you feel me ). Deci ar fi bine sa se legalizeze, ca statul are doar de pierdut si alaturi de el pierd si clientii si practicantele inconstiente care primesc/distribuie boli venerice pe banda rulanta.

Link to comment
Share on other sites

eu sunt pentru legalizarea prostitutiei, dar sub un control strict. adica examene medicale periodice (cat mai des), tarife fixe, platirea taxelor si impozitelor, interdictia de a racola clienti de pe strada si alte norme de bun simt. aici e vorba si de barbati.

cat despre moralitate...prostitutia nu e un lucru moral intr-adevar, dar fiecare are dreptul de a face ce vrea cu corpul sau. nu privesc o prostituata nici cu sila, nici cu compasiune, nici cu amuzament, e o meserie si atat.

Prostitutia este legalizata de mult timp ! :D

Uita-te in ziare, sa vezi cate anunturi vezi cu femei care ofera servicii sexuale.

Link to comment
Share on other sites

sincer , mi-e mila de ele , niciuna nu face asa ceva din placere ci doar de nevoie(vezi studente care se prostitueaza ca sa isi plateasca facultatea , caminele din buc sunt pline de "prostituate"/tarfe/curve si fiecare o face pentru a se putea intretine. )

Link to comment
Share on other sites

Guest FLMCbo$$$!

Daca tot le place sa se f*** de sa nu castige un ban din asta? :) sunt de acord cu prostitutia. ;)

Link to comment
Share on other sites

Doar o alta meserie si atat! Cred ca la inceput e vorba de saracie, dar dupa o vreme cred ca cele care practica, o fac pt ca observa cati bani le ies. Hai sa fim sinceri ... daca poti sa iti vinzi corpul, nu mai ai probleme de moralitate, iar cand in cateva ore faci 150/200 de euro ( aici vb de cele de la colt de strada ) le convine ca pe munca "putina" sa faca atatia bani. Stiu destule studente care o fac ca pe un hobby, primesc bani de acasa, dar ele isi doresc sa aiba bani de haine si parfumuri scumpe ... sa nu mai zic de cluburi, asa ca racoleaza baieti care le plac si dupa ce ii "incalzesc bine" ii taxeaza, sau ii scot la cumparaturi ... Cum am zis la inceput, doar o alta meserie, nu le condamn nici pe cele care practica, nici pe cei care apeleaza la ele. Se zice ca cei care merg la ele sunt disperati, ei bine nu sunt ipocrit, nici disperat ( inca :D ) si am taria sa recunosc ca nu o data am fost alaturi de mai multi prieteni pt cate un "botic", e o chestie de moment cand vrei sa faci ceva amuzant alaturi de prieteni si doar ele accepta grupuri marite ( if you feel me ). Deci ar fi bine sa se legalizeze, ca statul are doar de pierdut si alaturi de el pierd si clientii si practicantele inconstiente care primesc/distribuie boli venerice pe banda rulanta.

Urat din partea ta. Glumesc :P

On:

Si eu sunt pentru legalizarea prostitutiei. Este o meserie, nu o crima, nu un drog.

Ca sa`ti raspund la intrebare, nu le privesc nici cu sila, nici cu amuzament, poate cu putina compasiune.

Niciodata n`o sa judec o persoana care munceste, indiferent de munca pe care o depune. Atata timp cat nu fura, nu omoara pe nimeni, este un om cinstit.

Asa cum spune si Sensini trebuie sa existe un control asupra prostituatelor. Sa nu existe riscul ca dupa o "eliberare" sa pleci cu toate bolile venerice posibile.

@fanaticaldoll "Privită din perspectiva cui? A femeii care iubeşte şi care-şi "împarte" iubitul? " Eu sunt de parere ca barbatii casatoriti sau implicati intr`o relatie apeleaza la prostituate pentru ca nu au tot ceea ce le trebuie acasa. Daca femeile ar fi mai open minded probabil nu s`ar ajunge la asa ceva. Asta este probabil doar parerea mea :D.

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e vorba de prostitutie in adevaratul sens al cuvantului

banuiesc ca sunt niste limitari

Nu e nicio limitare. Suni, iti spune pretul, iti spune la cat sa vii, te duci, dai la buci si la mumu si asta-i treaba...

Nu ma intreba de unde stiu :-" :DDDD

Link to comment
Share on other sites

Hai sa numai facem pe bunicuta virgina care se roseste cand aude cuvantul sex.Un exemplu bun de urmat este Olanda.Uitati0va acolo,iar apoi aici.Vedeti vreo diferenta?Daca da atunci ciocul mic,toti palavragii care fac pe lupii moralisti pe la tv-uri,dupa ce si-o trag pe vreo margine de drum.Legalizati prostitutia si impozitati-o!Iar banii investiti-i in educatie.Povestim degeaba si nu vedem ca s-a terminat naufragiul,suntem deja pe fundul marii!

Link to comment
Share on other sites

Nu e nicio limitare. Suni, iti spune pretul, iti spune la cat sa vii, te duci, dai la buci si la mumu si asta-i treaba...

Nu ma intreba de unde stiu :-" :DDDD

iar ai fost ma la fufe ?:))

Hai sa numai facem pe bunicuta virgina care se roseste cand aude cuvantul sex.Un exemplu bun de urmat este Olanda.Uitati0va acolo,iar apoi aici.Vedeti vreo diferenta?Daca da atunci ciocul mic,toti palavragii care fac pe lupii moralisti pe la tv-uri,dupa ce si-o trag pe vreo margine de drum.Legalizati prostitutia si impozitati-o!Iar banii investiti-i in educatie.Povestim degeaba si nu vedem ca s-a terminat naufragiul,suntem deja pe fundul marii!

Perfect de acord cu tine.

Link to comment
Share on other sites

Aha, astia nu investesc banii impozitati din profituri si alte taxe in educatie sau in sanatate si o sa investeasca banii taxati din prostitutie in educatie =))

Ce titluri ar fi in ziare "Bani facuti cu fundul si gura se duc spre educatia copiilor "

Link to comment
Share on other sites

@fanaticaldoll "Privită din perspectiva cui? A femeii care iubeşte şi care-şi "împarte" iubitul? " Eu sunt de parere ca barbatii casatoriti sau implicati intr`o relatie apeleaza la prostituate pentru ca nu au tot ceea ce le trebuie acasa. Daca femeile ar fi mai open minded probabil nu s`ar ajunge la asa ceva. Asta este probabil doar parerea mea :D.

e opinie dureros de superficială, dacă am reuşi să facem diferenţe între gest din iubire şi gest din gelozie, nu am mai crede aşa uşor că reacţiile celor mai mulţi sunt stupide şi limitate. Nu toţi reacţionează instinctual, considerând că gelozia e mai degrabă instinctuală şi fără mari "încărcări" de raţiune.

Şi când m-am referit la "femeia care iubeşte", m-am gândit la ceea ce simte şi nu la "scandalul" cu farfurii sparte când vine senior acasă :)

dar discuţia e deja pe panta pragmatică, aşa că să o lăsăm acolo unde e....

Link to comment
Share on other sites

Romania introduce taxa pe sex premarital

Luata in considerare de cateva luni, de ministrii cabinetului Boc, la propunerea europarlamentarului pe probleme de Sanatate si familie, Mircea Pascu si a ministrului de finante Sebastian Vladescu, taxa pe sex premarital si relatii intraconjugale a trecut astazi fara probleme prin parlament, fiind adoptata cu 350 de voturi pentru, 70 de voturi impotriva si 6 abtineri.

Considerata alaturi de taxa pe fast-food una din viitoarele surse de venit la bugetul de stat si inspirata din modelul francez, taxa pe "relatii sexuale premaritale si relatii intime intraconjugale" presupune pereceperea unei sume modice de la ambii participanti la actul sexual de fiecare data cand acestia se intalnesc pentru a intretine relatii romantice si poate varia in functie de locatie, durata sau tehnicile folosite.

Din fericire pentru credinciosii cu frica de Dumnezeu, taxa se aplica doar cuplurilor care traiesc in concubinaj nu si cuplurilor casatorite, acestea fiind obligate sa contribuie doar daca intentioneaza sa aiba o relatie sexuala cu o persoana din afara cuplului.

Desi modalitatea efectiva de taxare nu a fost inca hotarata, potrivit ministrului Vladescu vor exista cel putin doua modalitati de plata: cartela pre-pay si abonamentul lunar, in ambele cazuri banii, in jur de 50 de lei pe sedinta, urmand sa fie colectati prin intermediul postei romane.

Potrivit statisticilor oficiale peste 75% dintre romani intretin relatii sexuale premaritale, desfraul atingand cote maxime mai ales in randul elevilor, studentilor si locuitorilor de la oras. ]

sursa : http://www.times.ro/national/romania-intro...-sex-premarital

mi s-a parut ca se potriveste cu subiectul :D

hahahahahaha, taxa pt sex :cool2:

Link to comment
Share on other sites

Romania introduce taxa pe sex premarital

Luata in considerare de cateva luni, de ministrii cabinetului Boc, la propunerea europarlamentarului pe probleme de Sanatate si familie, Mircea Pascu si a ministrului de finante Sebastian Vladescu, taxa pe sex premarital si relatii intraconjugale a trecut astazi fara probleme prin parlament, fiind adoptata cu 350 de voturi pentru, 70 de voturi impotriva si 6 abtineri.

Considerata alaturi de taxa pe fast-food una din viitoarele surse de venit la bugetul de stat si inspirata din modelul francez, taxa pe "relatii sexuale premaritale si relatii intime intraconjugale" presupune pereceperea unei sume modice de la ambii participanti la actul sexual de fiecare data cand acestia se intalnesc pentru a intretine relatii romantice si poate varia in functie de locatie, durata sau tehnicile folosite.

Din fericire pentru credinciosii cu frica de Dumnezeu, taxa se aplica doar cuplurilor care traiesc in concubinaj nu si cuplurilor casatorite, acestea fiind obligate sa contribuie doar daca intentioneaza sa aiba o relatie sexuala cu o persoana din afara cuplului.

Desi modalitatea efectiva de taxare nu a fost inca hotarata, potrivit ministrului Vladescu vor exista cel putin doua modalitati de plata: cartela pre-pay si abonamentul lunar, in ambele cazuri banii, in jur de 50 de lei pe sedinta, urmand sa fie colectati prin intermediul postei romane.

Potrivit statisticilor oficiale peste 75% dintre romani intretin relatii sexuale premaritale, desfraul atingand cote maxime mai ales in randul elevilor, studentilor si locuitorilor de la oras. ]

sursa : http://www.times.ro/national/romania-intro...-sex-premarital

mi s-a parut ca se potriveste cu subiectul :D

hahahahahaha, taxa pt sex :cool2:

Asta e o gluma proasta! E imposibil de aplicat asa ceva.

p.s Oana ;;):-*

Link to comment
Share on other sites

85% din prostituate sunt tiganci, o fac pt ca is platite bine .. ca au parte de ..asa.. si fiind tiganci (foarte probabil fara liceu/gimnaziu etc) nu au unde altundeva sa se angajeze, mai mult probabil la RER sau ceva care are de aface cu curatenia orasului.. unde primesc maxim 6-7 mil .. fata de 10-12 cat pot scoate pe zii by "having fun"

Link to comment
Share on other sites

Referitor la treaba cu legalizarea, poate statul garanta ca bordelurile nu vor deveni un focar de crima organizata? Va putea statul controla fenomenul pentru a preveni traficul de fiinte umane? Cu problemele astea se confruntau ai autoritatile din Amsterdam. O perioada pareau sa reuseasca sa le tina sub control, dar odata cu valurile de criminali din est (borfasi albanezi si rusi in special, dar parca nici cu romanasii nu mi-e rusine) fac fata tot mai greu, iar cand nu fac fata inchid bordeluri.

Romania este o tara in care nu poate fi tinuta sub control nesimtirea, furtul, escrocheria.Se legifereaza orice e in dezinteresul tarii si asta pentru bani in buzunarele unor grupuri de interese restranse.Suntem un popor intreg de prostituati si nu vad ce importanta mai are si legiferarea sexului (protejat)!

Link to comment
Share on other sites

85% din prostituate sunt tiganci, o fac pt ca is platite bine .. ca au parte de ..asa.. si fiind tiganci (foarte probabil fara liceu/gimnaziu etc) nu au unde altundeva sa se angajeze, mai mult probabil la RER sau ceva care are de aface cu curatenia orasului.. unde primesc maxim 6-7 mil .. fata de 10-12 cat pot scoate pe zii by "having fun"

STOP! Tu acum confunzi tigancile cu tarancile. Tigancile nu au voie sa se culce cu un barbat pana la casatorie.

Am vazut si eu destule prostituate, dar nu cred ca am vazut prea multe tiganci.

Prostituatele din tara noastra sunt relicve fata de prostituatele din strainatate.

Nu putem sa acuzam prostituatele pentru ceea ce fac.

Care este diferenta intre Mihaela Radulescu si prostituatele de pe strada? Mihaela Radulescu practica "sporturi extreme" doar cu barbati cu bani, pe cand prostituatele de pe "centura" o fac cu camionagii. Uite ca Mihaela Radulescu a ajuns unde a ajuns cu ajutorul acestei meserii.

@fanaticaldoll Scuza`ma dar eu de felul meu nu sunt asa de romantica... Prefer sa`i ofer partenerului de viata (daca il iubesc) tot ceea ce`i trebuie acasa, sa nu fie nevoit sa apeleze la alte servicii.

Nu o sa ma pretez niciodata la scandaluri cu oale`n cap, farfurii sparte si alte moduri de distrugere a unei casnicii.

Daca "barbatul" meu ma inseala inseamna ca nu`l mai atrag, deci sa ramana cu noua achizitie :).

Gata ca deviez de la subiect :P.

@money :-* pupacios mic

Link to comment
Share on other sites

Deși aparent prostituția e doar o altă meserie nevinovată, în fond nu e o meserie, ci o măsură disperată de a realiza venituri, în condiții degradante. Nicio femeie care practică așa ceva nu a ales să facă asta din proprie inițiativă, deci nu poți să vorbești despre idealuri, ci mai degrabă împrejurările nefavorabile le-a constrâns într-o oarecare măsura de a recurge la asta. Aici nu vorbim despre adolescentele materialiste care practică așa ceva din neștiință, amuzament sau pt. bănuți în plus. O femeie care se respectă nu-și vinde corpul. Ca dovadă, majoritatea prostituatelor sunt țigănci.

Din punct de vedere al legalizării, această măsură doar ar încuraja practicarea prostituției. Ca totul să devină legal, trebuie să se perceapă impozit pe venit, prostituatele să lucreze cu carte de muncă și să contribuie și în alte feluri la bugetul statului, altfel ar fi muncă la negru. Oare ce ar alege, să muncească la negru la fel ca și până acuma sau să lucreze legal unde se impun și alte condiții?

Ce mai implică o astfel de meserie, e calitatea de celibatar pe viață. Oare ce bărbat ar accepta ca prietena/iubita/soția să practice așa ceva? Oana pune-te în situația în care partenerul tău de viață (cu ficțiunea că-l iubești) ar practica o astfel de meserie și nu în aceea în care ar apela la astfel de servicii. ps. a fi cinstit nu înseamnă a nu fura și a nu omorî. Cel care vătămează o alta persoană, cel care o violează, instigă, tăinuiește etc. nu prea dă dovadă de om cinstit.

Iar la școala primară, de pildă, elevelor li se oferă posibilitatea ca la întrebarea învățătoarei "Ce vreți să ajungeți când o să fiți mari?" să raspundă "o prostituată" și nimeni să nu comenteze ceva în privința asta, iar în felul ăsta cu siguranță că-și fac părinții foarte mândri de alegerea lor. Cam aceeași întrebare: ce părinte ar accepta așa ceva pentru fiica sa?

Daca tot le place sa se f*** de sa nu castige un ban din asta? :) sunt de acord cu prostitutia. ;)

În momentul în care asociezi plăcerea cu afacerea, treptat dispare elementul voluptuos.

Link to comment
Share on other sites

Bai deci au maini si au picioare ,pot munci mai dale naiba de nesimtite ,le este lene si le convine sa faca bani din asta !

Urasc femeile astea josnice care cred ca totul li se cuvinte doar pentru ca sunt femei .

Pentru cei ce se duc la ele : Ce ma nu sunteti in stare sa va gasiti o femeie pentru nevoile astea ? Chiar asa disperati sunteti incat sa platiti cu bani grei nesimtitele astea ? Alte femei muncesc din greu sa faca intr-o luna banii pe care ii fac proastele astea intr-o zi ,in loc sa va uitati la cele care merita cu adevarat ceva frumos de banii astea pe care ii dati voi la prostituate voi va bateti joc de ele

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...