Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

necaz

Sugestie : Itemele noi de pe s2

Recommended Posts

Noi cei "mici" nu avem nici cea mai mica sansa sa procuram itemele exc noi de pe s2 si nu mi se pare corect sa pice doar la event-urile balgass/katuru. As dori sa puneti ca la inceputul s2-ului sa pice din mobi ca sa fie sansa egala pentru toata lumea nu doar pentru cei care sunt multi rr-iti si deja detin cc-ul/goldeni din ds/balgass-ul/eventul kanturu..

Stiu ca o sa spuneti aduna multe rr-uri si apoi vei avea o sansa si ca aceasta sugestie este inutila dar, cred ca este cam tarziu sa ii ajung din urma si sincer imi dau tot interesul sa fac asta. Eu sper totusi sa imi termin setul pana voi avea "puterea" sa castig aceste event-uri cu toate ca exista o sansa foarte mica.

Astept un reply de la voi cu mustrarile care mi se cuvin:)

Link to comment
Share on other sites

de ce crezi ca numai tyrexelu, gunit si inca 2-3 aduna toate itemele exc de la balgass? ti se pare normal ca ei sa ia totul si noi nimic? stiu ca ei au muncit mult ca sa ajunga acolo dar totusi, mai bine dadeai cate un set la fiecare ce are deja full decat sa fim noi cei care plangem pentru acele iteme..

PS. Eu ca elf ce fac? Stau la statuie ca sa se poata face eventul sau merg sa omor si eu 2-3 mobi in speranta ca voi castiga vre-odata eventul si sa imi pice un item nou de care sa am nevoie?

Link to comment
Share on other sites

de ce crezi ca numai tyrexelu, gunit si inca 2-3 aduna toate itemele exc de la balgass? ti se pare normal ca ei sa ia totul si noi nimic? stiu ca ei au muncit mult ca sa ajunga acolo dar totusi, mai bine dadeai cate un set la fiecare ce are deja full decat sa fim noi cei care plangem pentru acele iteme..

PS. Eu ca elf ce fac? Stau la statuie ca sa se poata face eventul sau merg sa omor si eu 2-3 mobi in speranta ca voi castiga vre-odata eventul sa imi pice un item nou de care sa am nevoie?

cine zice ca totusi nu poti lua iteme??dute si tu si fa balgasu la 2-4-6 ca atunci sigur nu e nimeni...daca te duci pe la 8 si 10 e full

ca elf ne ajuti spiritual ;))..nu glumeam..la event tot srv obtine ceva...1 exp ramane 100% daca pierdem eventu e la 80% 2. la goblin rata ramane tot normal daca nu facem eventu scade cu nu mai stiu cat

Link to comment
Share on other sites

de ce crezi ca numai tyrexelu, gunit si inca 2-3 aduna toate itemele exc de la balgass? ti se pare normal ca ei sa ia totul si noi nimic? stiu ca ei au muncit mult ca sa ajunga acolo dar totusi, mai bine dadeai cate un set la fiecare ce are deja full decat sa fim noi cei care plangem pentru acele iteme..

PS. Eu ca elf ce fac? Stau la statuie ca sa se poata face eventul sau merg sa omor si eu 2-3 mobi in speranta ca voi castiga vre-odata eventul si sa imi pice un item nou de care sa am nevoie?

daca tu crezi ca nu obti nimic, cine te pune sa stai la statuie ?

Link to comment
Share on other sites

daca tu crezi ca nu obti nimic, cine te pune sa stai la statuie ?

Cine sa ma puna, toata lumea, tinand cont ca eventul consta in cresterea exp cu 20% :|

Nu mai are rost sa dau reply, oricum nici o sugestie din cate am observat nu a fost realizata (probabil ca toate au fost proaste). Imi cer scuze ca am deschis acest thread, promit ca imi voi tine parerile pentru mine de acum inainte.

Link to comment
Share on other sites

de ce crezi ca numai tyrexelu, gunit si inca 2-3 aduna toate itemele exc de la balgass? ti se pare normal ca ei sa ia totul si noi nimic? stiu ca ei au muncit mult ca sa ajunga acolo dar totusi, mai bine dadeai cate un set la fiecare ce are deja full decat sa fim noi cei care plangem pentru acele iteme..

PS. Eu ca elf ce fac? Stau la statuie ca sa se poata face eventul sau merg sa omor si eu 2-3 mobi in speranta ca voi castiga vre-odata eventul si sa imi pice un item nou de care sa am nevoie?

Pana sa joc pe un server high xp ziceam si eu ca tine. Incearca un server 9999 xp si ai sa vezi :).

Link to comment
Share on other sites

Cine sa ma puna, toata lumea, tinand cont ca eventul consta in cresterea exp cu 20% :|

Nu mai are rost sa dau reply, oricum nici o sugestie din cate am observat nu a fost realizata (probabil ca toate au fost proaste). Imi cer scuze ca am deschis acest thread, promit ca imi voi tine parerile pentru mine de acum inainte.

deci ai gasit pana la urma raspunsul la intrebarea ta :D stai acolo ca sa nu pierzi acele 20% , nu stai degeaba :)

Ne cerem scuze pentru ca nu putem tine cont de toate sugestiile voastre ( majoritatea fiind de fapt cereri )

Ai observat gresit, sunt sugestii care au fost luate in considerare.

Cred ca este evident de ce "sugestiile" care NE CER sa facem acest server mai usor sau sa semene cu celelalte servere nu au fost puse in aplicare .

Link to comment
Share on other sites

de ce crezi ca numai tyrexelu, gunit si inca 2-3 aduna toate itemele exc de la balgass? ti se pare normal ca ei sa ia totul si noi nimic? stiu ca ei au muncit mult ca sa ajunga acolo dar totusi, mai bine dadeai cate un set la fiecare ce are deja full decat sa fim noi cei care plangem pentru acele iteme..

PS. Eu ca elf ce fac? Stau la statuie ca sa se poata face eventul sau merg sa omor si eu 2-3 mobi in speranta ca voi castiga vre-odata eventul si sa imi pice un item nou de care sa am nevoie?

S-au inventat trade-urile .

Link to comment
Share on other sites

Cred ca este evident de ce "sugestiile" care NE CER sa facem acest server mai usor sau care sa semene cu celelalte servere nu au fost puse in aplicare .

Nu am cerut sa faceti serverul mai usor, am cerut sa dati o mica sansa tuturor, sa nu faceti serverul chiar imposibil pentru unii si pentru restu sa fie floare la ureche. De la itemele de 380 mi-am luat gandul, de la cele noi urmeaza acum, oare de la ce-mi voi lua gandul pe viitor?

Si nu, nu stau degeaba la balgass, eu ma refeream la itemele noi nu la balgass-ul propriuzis. Puneti sa pice un item exc pe zi si pentru elfii care stau pe altar atunci :)

S-au inventat trade-urile .

Da, s-au inventat si trade-urile, doar ca aliantele nu vand itemele bune. Gandeste-te inainte sa postezi :|

Depinde de oferta .

Daca tu imi arati un trade de 380 exc facut de Honey & ally sau HH & ally, eu te pot crede, pana atunci ramane ca mine.

Link to comment
Share on other sites

Nu am cerut sa faceti serverul mai usor, am cerut sa dati o mica sansa tuturor, sa nu faceti serverul chiar imposibil pentru unii si pentru restu sa fie floare la ureche. De la itemele de 380 mi-am luat gandul, de la cele noi urmeaza acum, oare de la ce-mi voi lua gandul pe viitor?

Si nu, nu stau degeaba la balgass, eu ma refeream la itemele noi nu la balgass-ul propriuzis. Puneti sa pice un item exc pe zi si pentru elfii care stau pe altar atunci :)

Da, s-au inventat si trade-urile, doar ca aliantele nu vand itemele bune. Gandeste-te inainte sa postezi :|

Depinde de oferta .

Link to comment
Share on other sites

Nu am cerut sa faceti serverul mai usor, am cerut sa dati o mica sansa tuturor, sa nu faceti serverul chiar imposibil pentru unii si pentru restu sa fie floare la ureche. De la itemele de 380 mi-am luat gandul, de la cele noi urmeaza acum, oare de la ce-mi voi lua gandul pe viitor?

Si nu, nu stau degeaba la balgass, eu ma refeream la itemele noi nu la balgass-ul propriuzis. Puneti sa pice un item exc pe zi si pentru elfii care stau pe altar atunci :)

Da, s-au inventat si trade-urile, doar ca aliantele nu vand itemele bune. Gandeste-te inainte sa postezi :|

Daca tu imi arati un trade de 380 exc facut de Honey & ally sau HH & ally, eu te pot crede, pana atunci ramane ca mine.

Era vorba de itemele noi de s2 nu de cele de 380.

Link to comment
Share on other sites

Noi cei "mici" nu avem nici cea mai mica sansa sa procuram itemele exc noi de pe s2 si nu mi se pare corect sa pice doar la event-urile balgass/katuru. As dori sa puneti ca la inceputul s2-ului sa pice din mobi ca sa fie sansa egala pentru toata lumea nu doar pentru cei care sunt multi rr-iti si deja detin cc-ul/goldeni din ds/balgass-ul/eventul kanturu..

Stiu ca o sa spuneti aduna multe rr-uri si apoi vei avea o sansa si ca aceasta sugestie este inutila dar, cred ca este cam tarziu sa ii ajung din urma si sincer imi dau tot interesul sa fac asta. Eu sper totusi sa imi termin setul pana voi avea "puterea" sa castig aceste event-uri cu toate ca exista o sansa foarte mica.

Astept un reply de la voi cu mustrarile care mi se cuvin:)

contra !

Vrei iteme noi? dai 1 rr 2 si non rr rezisti Crywolf si dute cautati splinder bless of gardian ETC !

fa-ti cob`uri pohuri si vindele pe iteme noi spor ;)

asta nu e server fun,fa-ti server si puneti seturi full !

Link to comment
Share on other sites

Guest SorBonA

Ar fi bine sa cada itemele astea noi cum cadeau rarele inainte :)).. :D mai multa distractie era atunci :)) cu rarele pe 97 d

Link to comment
Share on other sites

Era vorba de itemele noi de s2 nu de cele de 380.

Aceeasi treaba o sa se intample si cu itemele noi de pe s2, tot aceeasi oameni vor detine si aceste iteme, in concluzie, vor vinde probabil doar rest-urile si isi vor face SUPER PRETURILE lor....

contra !

Vrei iteme noi? dai 1 rr 2 si non rr rezisti Crywolf si dute cautati splinder bless of gardian ETC !

fa-ti cob`uri pohuri si vindele pe iteme noi spor ;)

asta nu e server fun,fa-ti server si puneti seturi full !

Adica eu pierd acelasi timp facand balgassul si nu primesc niciodata nici un item ca sa il pot vinde si eu, la asta m`am referit cand am spus ca doar cei 3-5 oameni care merg la fiecare balgass procura acele iteme. De ce sa fiu eu tot timpu cel care cumpara si nu cel care vinde? Nu vi se pare putin anormal o mana de oameni sa vanda itemele noi catre tot serverul? Tot ceea ce se intampla pe server depinde de numarul de rr`uri si asta il face cel mai plictisitor joc pentru mai mult de 50% din jucatori (nu e de mirare ca ies certuri intr-una).

Referitor la "asta nu e server fun" nu prea te inteleg, nu asta e scopul unui joc (sa iti ocupe timpul liber intr-un mod placut)?

Link to comment
Share on other sites

Guest bretzelschnitzel

La un moment dat vor iesi toate itemele pe piata. Deocamdata eu unul nu mai am chef sa spanzur de nebun prin Crywolf pentru ca cei cu n RR-uri sa aiba si mai multe iteme.

Nu am nimic cu cei care omoara Balgassul, sa fie sanatosi, felicitari pentru ca pot, dar dropul e arbitrar si dezavantajeaza clar elfii, fara care ceilalti nu ar pupa iteme de Season 2.

Punctul de vedere al elfului: Culmea e ca tocmai cei care vad jocul ca pe o competitie pentru RR-uri si iteme au cel mai mult de pierdut daca nu se face Balgassul. Situatia este deci foarte simpla:

1. Avem niste elfi nemultumiti pentru ca sunt dezavantajati de un event care nu poate avea loc fara ei;

2. Avem alte caractere care, fara elfi, nu au acces la itemele de S2, dar care, cand sunt elfi, iau toate itemele respective fara a le pune apoi pe piata..

LE: Azi-noapte un imberb le ura celor care au caractere elf de dor si jale pentru ca nu s-a castigat eventul. Ii propun calduros ca, odata la 2 ore, sa lase orice face si sa spanzure 15 minute pentru un bless in Crywolf.

Link to comment
Share on other sites

Aceeasi treaba o sa se intample si cu itemele noi de pe s2, tot aceeasi oameni vor detine si aceste iteme, in concluzie, vor vinde probabil doar rest-urile si isi vor face SUPER PRETURILE lor....

Adica eu pierd acelasi timp facand balgassul si nu primesc niciodata nici un item ca sa il pot vinde si eu, la asta m`am referit cand am spus ca doar cei 3-5 oameni care merg la fiecare balgass procura acele iteme. De ce sa fiu eu tot timpu cel care cumpara si nu cel care vinde? Nu vi se pare putin anormal o mana de oameni sa vanda itemele noi catre tot serverul? Tot ceea ce se intampla pe server depinde de numarul de rr`uri si asta il face cel mai plictisitor joc pentru mai mult de 50% din jucatori (nu e de mirare ca ies certuri intr-una).

Referitor la "asta nu e server fun" nu prea te inteleg, nu asta e scopul unui joc (sa iti ocupe timpul liber intr-un mod placut)?

poti fi si tu cel care vinde, daca te;ai obosi sa mergi pe la invazii, nu numai din itemele noi se fac jwl/poh etc.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...