Jump to content
TenshiTNQ

O femeie a intrat in coma dupa ce s-a vaccinat

Recommended Posts

Pentru astia care is cu NU exista acum 10 ani porcina, pai ma fratilor nici SIDA si nic EBOLA nu existau acum 50-70 de ani cand draq au fost "descoperite".

eugen88 boc are in ultima faza.

Mi-am facut vaccinul si va pot spune doar atat, in momentul injectarii apare o durere ce coboare spre palma, dispare dupa aproximativ 5 minute, reactile adverse cele mai raspindite vor fi cele de oboseala si somnolenta la 24/48 de ore de la vaccinare, si am mai aflat ca vor aparea stari de voma si greata dupa aproximativ 2 sapt, dupa care evident stim cu totii : DECESUL ( :rofl2: )

Link to comment
Share on other sites

Mi-am facut vaccinul si va pot spune doar atat, in momentul injectarii apare o durere ce coboare spre palma, dispare dupa aproximativ 5 minute, reactile adverse cele mai raspindite vor fi cele de oboseala si somnolenta la 24/48 de ore de la vaccinare, si am mai aflat ca vor aparea stari de voma si greata dupa aproximativ 2 sapt, dupa care evident stim cu totii : DECESUL ( :rofl2: )

Nu am inteles ceva: de ce ai facut vaccinul? Ca ma gandesc ca nu ti-a impus nimeni :D

Am mai zis si in alt topic, vaccinul e o prostie, o mare prostie, parerea mea :) :D

Link to comment
Share on other sites

Guest mihalcea15

Nu are nici o legătura diabetul cu vaccinul. A recomandat ministrul sanatatii şi pentru diabetici.

A avut o boala sau era alergica la ou, nu stiu, dar din pricina diabetului in nici un caz.

Link to comment
Share on other sites

A facut vaccinul pentru a se proteja de noul virus.Daca spui ca vaccinul e o prostie adu si niste argumente.

PS:INCA SUNT IN VIATA!

Tu sti ce este acela un vaccin? Ce contine un vaccin? Contine insasi gripa. O doza mai mica, ce te fereste sa mai iei tu aceeasi gripa de la altii. Insa doza asta de ti-o baga ei poate fi mortala pentru unii oameni. Nu e de glumit !

Am gasit un clipulet pe youtube, foarte interesant ...

http://www.youtube.com/watch?v=ak7s0sBYzfA...feature=related

Eu unul, sigur nu fac vaccinul. :D

Am vazut si eu video-ul asta, nu de aceea am aceasta parere, insa a contat si clipul. Omul ala pare a avea dreptate, de ce ar minti? :-?

Link to comment
Share on other sites

Tu stii ce este acela un vaccin? Ce contine un vaccin? Contine insasi gripa. O doza mai mica, ce te fereste sa mai iei tu aceeasi gripa de la altii. Insa doza asta de ti-o baga ei poate fi mortala pentru unii oameni. Nu e de glumit !

Un vaccin contine o tulpina moarta a virusului X.

Link to comment
Share on other sites

Tu sti ce este acela un vaccin? Ce contine un vaccin? Contine insasi gripa. O doza mai mica, ce te fereste sa mai iei tu aceeasi gripa de la altii. Insa doza asta de ti-o baga ei poate fi mortala pentru unii oameni. Nu e de glumit !

Am vazut si eu video-ul asta, nu de aceea am aceasta parere, insa a contat si clipul. Omul ala pare a avea dreptate, de ce ar minti? :-?

Esti un geniu... m'ai lasat fara cuvinte :huh:

Link to comment
Share on other sites

Un prieten a intrebat un doctor daca e indicat sa-si faca vaccinul...i s-a spus ca e indicat.Apoi il intreaba daca el (doctorul) si-a facut vaccinul sau daca il face?A spus nu...ca nu stie ce urmari poate avea :)

Ce doctor a intrebat? virusolog sau dentist? (de ex: daca te doare picioru nu mergi la ginecolog, mergi la un doctor specializat in ce probleme ai tu)

Link to comment
Share on other sites

A facut vaccinul pentru a se proteja de noul virus.Daca spui ca vaccinul e o prostie adu si niste argumente.

PS:INCA SUNT IN VIATA!

se vaccineaza mii de oameni la noi in tara, dar sa nu mai pomenim de alte tari + ca doar eu cunosc in jur de 10-15 persoane care au plecat in Ungaria sa se vacineze iar acolo vaccinul era contra cost, am si eu o nelamurire si as dori sa te intreb, asta in caz ca sti despre ce vorbesti si aici nu ma refer din auzite de la unu de al altu sau de la televizor, cate persoane decedate pot dovedi cu certificatul lor de deces ca au murit de acest virus la noi in tara? si dupa aceea te intreb cati mor zilnic din cauza accidentelor, drogurilor etc. etc. majoritatea ne dam prea tarziu seama ca "efectul mass-media click" ne inluenteaza din ce in ce mai mult viata noastra de zi cu zi si ne distrage atentia cu tot felul de virusuri si mai stiu eu ce, trebuie sa deschidem ochii sa sa vedem adevaratele probleme.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca stiti de un alt caz de la cluj, unde medicul comunei Aluniş a fost gasit mort in curea casei sale a doua zi. Toata lumea o sarit sa zica, nu e adevarat... ca cien stie din ce cauza o murit.. azi insa, o educatoare din ac comuna a decedat o educatoare dupa ce a facut acel vaccin.. un satean din localitate a zis: "„De când a murit medicul Mihai, nici un sătean nu a mai dorit să se vaccineze, deşi au venit special doctori de la Iclod pentru asta. Lumea este speriată. Ieri a decedat şi educatoarea grădiniţei, tânără de 36 de ani, care a fost vaccinată acum o săptămână de medicul Mihai. La noi în sat un copil are gripă porcină, iar alţi patru copii nu se simt bine şi sunt foarte bolnavi după ce s-au vaccinat cu educatoarea la şcoală, acum o săptămână. Au fost vaccinaţi de medicul Mihai Constantin. Toţi sătenii refuză să se mai vaccineze. Au venit şi de la Cluj de la Direcţia Sanitară şi ne-au spus că nu e nimic grav şi că trebuie să mergem la Iclod să ne vaccinăm în continuare”

Pe langa asta.. un caz ciudat si la Gorj, Silvia Todea, soţia primarului din Novaci, s-a îmbolnăvit la câteva zile după ce şi-a făcut vaccinul împotriva gripei porcine. Medicii susţin însă că nu vaccinul ar fi cauza îmbolnăvirii.

Soţia primarului oraşului Novaci se află bolnavă la pat, după ce şi-a făcut vaccinul împotriva gripei noi. Silvia Todea, profesoară la Şcoala Generală “Constantin Săvoiu”, din Târgu-Jiu, şi-a făcut vaccinul la mijlocul săptămânii trecute. Potrivit soţului său, primarul oraşului Novaci, Pantelimon Todea, femeia a început să se simtă rău la două zile după vaccin: “Şi-a făcut vaccinul săptămâna trecută, miercuri sau joi şi sâmbătă a început să se simtă rău. Nu se putea ridica din pat. A făcut nişte analize, aşteptăm rezultatul lor. Nu ştim exact ce i-a cauzat starea de rău. Acum este mai bine. Să-l ia dracu de vaccin! Eu nu mă vaccinez”, a declarat Pantelimon Todea.

Medicii bineitneles ca spun ca nu din cauza vaccinului.

Si in Franta a aparut prima persoana care dupa vaccin a facut forme medii ale acelei boli rare care afecteaza sistemul nervos.. si cand ma gandesc ca mare parte din francezi au respins vaccinul si atunci francezii s'or pus sa'l vanda in Europa de Est.. inclusiv Romania, bineinteles.

Link to comment
Share on other sites

Tu sti ce este acela un vaccin? Ce contine un vaccin? Contine insasi gripa. O doza mai mica, ce te fereste sa mai iei tu aceeasi gripa de la altii. Insa doza asta de ti-o baga ei poate fi mortala pentru unii oameni. Nu e de glumit !

Am vazut si eu video-ul asta, nu de aceea am aceasta parere, insa a contat si clipul. Omul ala pare a avea dreptate, de ce ar minti? :-?

:)) spune tu daca te crezi "mai geniu" ca mine.

pf, saracutu de tn . Argumenteaza prietene ce ai scris mai sus, te rog frumos ^.

Link to comment
Share on other sites

:))

Voi credeti ca aia a murit chiar asa .

Doar se stie ca acest vacin iti scade imunitatea .

Voi astia care spuneti ca nu dauneaza de ce nu va vacinati?

El nu are efecte acuma va avea mai incolo

Cu gripa aviara cum a fost , au omorat miiiiii de gaini de casa ca sa cumpere oua de stat , si sa numai aiba ce manca uni mai saraci .

Cunosc un medic veterinar care a spus ca mergea la oameni ca sa le omoare fara sa faca vreun control , erau pusi doar ca sa numai aiba de unde sa faca oua sau sa manance , ci sa cumpere de la stat

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt programat pe miercuri la vaccinare ... but guess what? Nu o sa il fac! :). Din moment ce foarte multi medici il refuza, iar de la minister li se zice medicilor de familie sa nu le mai sugereze pacientilor sa nu isi faca vaccinul pt ca risca cu licenta ( mie imi suna a santaj ), am mari dubii.

p.s Click me

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt programat pe miercuri la vaccinare ... but guess what? Nu o sa il fac! :). Din moment ce foarte multi medici il refuza, iar de la minister li se zice medicilor de familie sa nu le mai sugereze pacientilor sa nu isi faca vaccinul pt ca risca cu licenta ( mie imi suna a santaj ), am mari dubii.

p.s Click me

Bravo ai dreptate , de ce parlamentari astia nu il fac sau medici superiori

Basescu nu a spus nimica deoarece stie ce se afla in acel ser

Daca te duci sa le faci o vizita impingele o doza pe gat :)) sa vezi cum :help:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...