Jump to content
Florin09

Concurs Foto

Recommended Posts

REGULAMENT

Postarea fotografiilor [sâmbătă - miercuri]

Vot [joi-vineri]

Concursul fiecărei săptămâni are o temă diferită

Câştigătorul alege tema pentru săptămâna următoare si participă doar cu o fotografie facută ulterior anunţării temei alese de către el.

Pentru evitarea situaţiei de tipul votăm persoana şi nu fotografia, fotografiile vor fi trimise prin email la organizatori (fanaticaldoll, florin sau sensini)

email: linkmania.concursfoto@gmail.com

Fotografiile TREBUIE să fie personale

Fotografiile se vor încadra în cerinţele temei săptămânale

Minimum de photoshop (mici ajustari la culori, filtre foto, rame etc)

Se interzic fotografiile luate de pe alte siteuri

Fotografia va fi postată pe un site de genul photobucket de către organizator;

dacă este posibil, expunerea fotografiei va fi însoţită şi de câteva detalii despre aparat, ajustări photoshop (detaliile de acest gen le trimiteţi tot pe email împreună cu fotografia în original şi fotografia care intră în concurs)

Intră în concurs o singură fotografie; daca o persoană postează o fotografie iar pe parcursul saptămânii se răzgândeşte, trimite o alta prin email; va intra în concurs ultima fotografie trimisă

Topicul de vot cuprinde expunerea fotografiilor şi posibilitatea participanţilor de a realiza un top 3 al fotografiilor preferate (votul este doar pentru participanţi)

În cazul în care pe primul loc se află două sau mai multe fotografii cu acelaşi număr de voturi, se va vota din nou şi se va alege un căştigător

Se interzic comentariile maliţioase la adresa celorlalţi forumişti / fotografiilor lor

În cazul încălcării regulamentului, participantul în cauza va fi descalificat.

La trei concursuri câştigate, warn down.

Aşteptăm şi ceva respect din partea celor care nu participă, respect pe care îl putem ?câştiga” prin avertismente dacă altfel nu se poate ;)

TEMA: FOTOGRAFIA Black şi AlB*

*am scris intenţionat aşa

Link to comment
Share on other sites

1. 1

2. 2

din pacate nu o sa votez si nr.3 ...din punctul meu de vedere nici pt nr. 2 nu prea,,scapa...am ales nr.1 pentru ca e cumva cea mai rasarita pt mine, desi minusul este faptul ca e facut ori cu telefon ori cu un point and shoot foarte prost.

edit: oh...my bad.scuze :). nu am citit noul regulament. ignorati post-ul meu si sper ca nu a fost luat in nume de rau :)

Link to comment
Share on other sites

1. 1

2. 2

din pacate nu o sa votez si nr.3 ...din punctul meu de vedere nici pt nr. 2 nu prea,,scapa...am ales nr.1 pentru ca e cumva cea mai rasarita pt mine, desi minusul este faptul ca e facut ori cu telefon ori cu un point and shoot foarte prost.

Din păcate nu ai drept de vot, citeşte regulamentul. Rog un moderator să şteargă şi reply-ul meu şi al lui ca să fie mai curat topicul.

LE: Nu a fost luat în nume de rău stai liniştit.

Link to comment
Share on other sites

Există egalitate pentru locul 1 între fotografiile cu nr. 4 şi nr.8 câştigătoare va fi fotografia care are cele mai multe locuri 1, în cazul acesta fotografia cu nr.4.

Cei care au trimis fotografii în concurs în ordinea în care au facut acest lucru şi in ordinea în care au apărut pe forum sunt:

1.Ioana

2.fanaticaldoll

3.TeddyBear

4.menthol

5.R_SuperStar

6.Raul

7.HoneyBFly

8.logs

9.IrinuKA

10.Florin09

11.The Doctor

Câştigător este menthol cu 9 puncte şi 3 locul 1, urmat de logs cu 9 puncte dar cu 3 locul 2 şi un loc 1, iar pe locul 3 este IrinuKa cu 2 Locul 1 şi 2 locul 3.

Hai menthol cu următoare temă :D.

Link to comment
Share on other sites

aoleo :)) multumesc frumos, chiar nu aveam timp sa mai intru, am si uitat sincer.. multumesc pt voturi :P eu plec cam peste 1 ora in Oradea, tema am sa i-o comunic la florin si el o sa posteze alegerea mea :beer:

apreciez enorm..e prima mea participare si vad ca a avut succes :P ms inca odata :-*

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...