Jump to content
TheodorescuS

Ce faci cand te enervezi ?

Recommended Posts

Ma pun in cap (pozitia mea preferata de yoga) si meditez pana ma calmez.

ON: Daca nervii imi sunt creati de o persoana anume, ma calmez enervand la randul meu acea persoana. Daca e un obiect, ii blestem creatorii si rudele de-al treilea neam. La calculator mai pocnesc tastatura, biroul sau monitorul. Dar nu mereu am iesiri "violente", se intampla sa raman foarte tacut si sa dau de inteles persoanei ca trebuie sa fiu lasat in pace, 5 minute, o ora, o zi, mai multe, depinde ce stare de spirit aveam in momentele de dinainte.

Asta fiind postul meu din topicul de acum ceva timp, ca sa fiu on-topic. http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=330658

' date='Feb 22 2010, 16:22' post='4799834']

nu .. dar mai veziti de drum si nu te mai baga aiurea in seama ..

ON topic:.. ma culc 1 ora :)

Imi vad foarte bine de drum, nu vad unde e problema ta. :-?

/kthxbye

Link to comment
Share on other sites

Dar nu a-ti fost niciodata enervati atat de tare incat sa nu va puteti controla?

Eu unul am cedat nervos cand m-am certat cu taica-miu' si cand am vrut sa ies pe poarta dar n-am mai apucat, pentru ca am smuls-o (la propriu) si am dat cu ea de pamant, si totusi este o poarta metalica destul de grea, pe moment mi s-a parut ca o poarta de lemn la cat de usor am trantit-o. Sa fi fost o criza de nervi sau ceva "dereglari" la cap?cu toate ca tind sa cred ca mai mult a fost o criza de nervi, la cat de tare m-a enervat

aah da, iar a doua zi am avut dureri groaznice de spate

In general nu prea ma enervez, ca nu prea dau atentie lucrurilor stresante, enervant, si daca ma enervez, ii intorc favorul

Link to comment
Share on other sites

Dar nu a-ti fost niciodata enervati atat de tare incat sa nu va puteti controla?

Eu unul am cedat nervos cand m-am certat cu taica-miu' si cand am vrut sa ies pe poarta dar n-am mai apucat, pentru ca am smuls-o (la propriu) si am dat cu ea de pamant, si totusi este o poarta metalica destul de grea, pe moment mi s-a parut ca o poarta de lemn la cat de usor am trantit-o. Sa fi fost o criza de nervi sau ceva "dereglari" la cap?cu toate ca tind sa cred ca mai mult a fost o criza de nervi, la cat de tare m-a enervat

aah da, iar a doua zi am avut dureri groaznice de spate

In general nu prea ma enervez, ca nu prea dau atentie lucrurilor stresante, enervant, si daca ma enervez, ii intorc favorul

De multe ori se intampla ca din cauza nervilor sa creasca adrenalina atat de tare incat ajungem sa ne depasim limitele. Asta se intampla si cu celelalte emotii, de exemplu cand ajungem sa fugim foarte repede atunci cand suntem alergati de caini (urasc! :crybaby: ) Cred ca asa ai reusit tu sa dobori porta metalica. :D

ON: Ma enervez foarte greu, iar cand se intampla asta nu reactionez violent, mai mult imi fac sange-rau... Astept momentul cand o sa lovesc pe cineva b-( :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Ma enervez foarte greu si cand ma enervez la maxim de incep sa tremur puteti sa o luati la fuga sau daca nu aveti norocul acesta o sa imi fie mila de persoana acestea, cel mai mult ma enervez cand sta cineva pe capul meu si imi face morala sau in diferite cazuri

Link to comment
Share on other sites

Cand ma enervez injur pe oricine vad.

Treaba asta e cam nasoala ... ca s-ar putea sa injuri pe cine nu trebuie si nu stiu daca ai suporta unele consecinte ... in fine ... postati si voi sa nu ziceti ca n-ati facut-o ...

@On : De cele mai multe ori telefonul meu sufera ...

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca in ultima vreme cand ma enervam pe cineva, imi venea sa il omor, si asta se intampla destul de des, ma enervam usor, in 3 luni de 2 ori m-am dat jos din masina in trafic ca m-o enervat unul sau altul si credeam ca ii scot prin parbriz, anul asta am zis ca nu ma mai enervez pe nimeni si pe nimic, de cate ori cineva ma enerveaza, imi spun in gand "anul asta nu e voie sa ma enervez, n-am voie sa omor pe nimeni" :)) Functioneaza foarte bine, au trecut aproape doua luni din an si inca nu m-am certat cu nimeni, pur si simplu ii ignoram, nu ii bagam in seama si imi ziceam sloganul in gand :P

Link to comment
Share on other sites

Treaba asta e cam nasoala ... ca s-ar putea sa injuri pe cine nu trebuie si nu stiu daca ai suporta unele consecinte ... in fine ... postati si voi sa nu ziceti ca n-ati facut-o ...

@On : De cele mai multe ori telefonul meu sufera ...

Crezi tu ca la nervi iti mai pasa ca este X sau Y ? :blink:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...