Jump to content
TheodorescuS

Ce faci cand te enervezi ?

Recommended Posts

Acum depinde de situatie , am mai multe feluri de nervi.

1) Nu suport cand cineva arunca vorbe in vant despre o anumita persoana , adica vorbeste dar nu cunoaste. In cazu asta imi sar dracii imediat iar ca sa ma calmez trebuie sa fie cineva langa mine , o persoana mai apropiata.

2) Cand ma joc counter si cineva ma omoara incep sa injur ca disperatu (e mostenire de familie) , injurand reusesc sa ma calmez foarte repede si revin cu zambetu pe buze cand citesc ce am scris.

As putea sa stau si sa scriu la acest reply in prostie dar ma abtin. Sunt 2 variante , injur sau te bat.

Link to comment
Share on other sites

Daca ma enerveaza o persoana fata in fata ma prefac ca nu sunt nervos (sunt bun la asta ) si injur de tot ce imi vine in minte.daca ma enerveaza ceva si sunt singur zic decat o injuratura si imi trece.

Si da am lovit o fata , tiganca , neintelegand cu frumosu sa plece i-am dat o palma:( .

Link to comment
Share on other sites

HooHoo :)). Ma enervez extrem de usor, dar la fel de usor imi trece.

De obicei ma enervez la calculator, la counter, fifa.. Atunci e de rau. Sar butoanele de pe tastatura, iar calculatorul este putin ofensat.

Ma enervez pe maicamea si pe taicamiu cand avem discutii aprinse, dar acolo n-am ce face decat sa injur in gand si sa tip. :D

Link to comment
Share on other sites

Mda ciudata intrebare " ce faci cand te enervezi" depinde cum se unde te enerveaza daca te enerveaza pe mess nu poti sa bagi cutitu in monitor ( parerea mea), si inca ceva depidne cine te enerveaza :)) daca te enreveaza unu gen " mare smardoi" nu cred ca poti face mare lucru :nanana: fiecare persoana reactioneaza diferit . Eu unul ma iau la injuraturi sau discut civilizat :violent: depinde e persoana care ma enerveaza

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Pai :-? devin isterica. Da' imi trece repede..cred :-??

La fete chestia asta cu isteria cred ca e ca sexu` ... va nasteti cu. :))

Cand crap de nervi ma calmez pt 2 secunde dupa care fac mai urat :X

Link to comment
Share on other sites

Da!

O singura data, prin clasa a 7a - a8-a, i-am dat unei colege o palma - ma scotea din minti. Stiti voi, genu ala de femeie cu fatza tampa care nu pricepe cand ii spui: "LASA-MA DRACU IN PACE!"

(mi-a parut rau dupa ...)

De enervat, ma enervez destul de repede ...

Cel mai comod imi e sa ma descarc injurad (asta se intampla de multe ori cand ma joc pe pc), dar mai sunt si alte variante:

- dau drumu la muzica, am arunc in pat si meditez

- las totul balta pt 5 minute ca sa-mi revin

- fumez o tigara

- ma duc sa ma plimb

- rad

- enervez si eu la randul meu pe cel care ma necajeste

... depinde de situatie.

ps; si ar mai fi ceva, dar nu am pus inca in aplicare ... fight club :">

mai taci in plm bai shaure, jet la furat, nu te lasa controlat de emotii ca-ti tremura mana pe clanta

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...