Jump to content
TheodorescuS

Ce faci cand te enervezi ?

Recommended Posts

Ma pun in cap (pozitia mea preferata de yoga) si meditez pana ma calmez.

ON: Daca nervii imi sunt creati de o persoana anume, ma calmez enervand la randul meu acea persoana. Daca e un obiect, ii blestem creatorii si rudele de-al treilea neam. La calculator mai pocnesc tastatura, biroul sau monitorul. Dar nu mereu am iesiri "violente", se intampla sa raman foarte tacut si sa dau de inteles persoanei ca trebuie sa fiu lasat in pace, 5 minute, o ora, o zi, mai multe, depinde ce stare de spirit aveam in momentele de dinainte.

Link to comment
Share on other sites

Deobicei incerc sa tin enervarea inauntrul meu si apoi sa fac ravagii in CS/Halo/AA orice joc pe care nimeresc sa dau click.

Foarte rar 1-2 ori pe an mai si jignesc (exceptie fratimi-o, pe care il jignesc toata ziua) si de injurat, n-am mai injurat de cand am intrat in clasa 1. De asemenea nu am obiceiul sa ditrug obiecte la furie ...

Link to comment
Share on other sites

Deobicei incerc sa tin enervarea inauntrul meu si apoi sa fac ravagii in CS orice joc pe care nimeresc sa dau click.

Foarte rar 1-2 ori pe an mai si jignesc (exceptie fratimi-o, pe care il jignesc toata ziua) [...]

Same here, dar imi descarc nervii pe frate-meu doar cand e acasa :D (cam rar)

In rest, nu prea ma enervez si daca ma enervez, ma calmez imediat.

Link to comment
Share on other sites

Guest hyppa'reneGade

Depinde , daca ma enerveaza cineva si e langa mine , il iau la cafteala si il injur . Chiar nu ma pot abtine

Daca nu , injur.

Link to comment
Share on other sites

Da, depinde de intesitatea nerviilor, dar o iau pe cea maxima si cam cum reactionez : zic inapoi, nu injura dar jignesc apoi cand realizez ca zic lucruri care mai tarziu am sa le regret ma retrag foarte repede si vreau sa fiu eu cu mine, liniste..imi trec nervii foarte repede in felul asta.

Link to comment
Share on other sites

Inca ceva,ati injurat/lovit o femeie? Cred ca e o prostie colosala...

Da!

O singura data, prin clasa a 7a - a8-a, i-am dat unei colege o palma - ma scotea din minti. Stiti voi, genu ala de femeie cu fatza tampa care nu pricepe cand ii spui: "LASA-MA DRACU IN PACE!"

(mi-a parut rau dupa ...)

De enervat, ma enervez destul de repede ...

Cel mai comod imi e sa ma descarc injurad (asta se intampla de multe ori cand ma joc pe pc), dar mai sunt si alte variante:

- dau drumu la muzica, am arunc in pat si meditez

- las totul balta pt 5 minute ca sa-mi revin

- fumez o tigara

- ma duc sa ma plimb

- rad

- enervez si eu la randul meu pe cel care ma necajeste

... depinde de situatie.

ps; si ar mai fi ceva, dar nu am pus inca in aplicare ... fight club :">

Link to comment
Share on other sites

Cand ma enervez pentru ca nu-mi iese ceva incep sa plang :)) si sa dau cu pumnii prin ce apuc.Cand ma enerveaza o persoana ma abtin cat pot sa nu-l lovesc pentru ca mi-e frica ce s-ar putea intamplat dupa (am facut box 1 an)

:)

L.E.:+injuraturi in orice situatie :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...