Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Obi-Wan

[discutii] MU in real life

Recommended Posts

Ok, cred ca nu prea ati inteles despre ce e vorba. Ce trebuie sa faceti este sa faceti un print, oriunde in MU, pe orice harta, oriunde. Dupa care sa luati un apart foto, un telefon cu camera orice face o poza si sa faceti o poza care sa semene cat se poate de mult cu printul din MU.

Exemplu:

Va duceti in Devias in biserica si faceti un print. Dupa care va duceati in real life, intr-o catedrala asemanatoare cu cea din Devias si faceti acolo o poza cu aparatul foto care sa semene cat mai mult posibil cu printul pe care l-ati facut in MU.

Sau:

Va duceti in Kalima, prindeti un rac singur si ii faceti print. Dupa care va duceti, cumparati un rac de la magazin si ii faceti poza in cada (eventual mai aruncati un bolovan acolo ca sa semene cu Kalima)

Sau:

Va duceti in Tarkan intr-o zona cu mult desert si faceti print. Dupa care va duceti la cutia cu nisip a pisicii voastre/vecinului, puneti acolo un cactus de jucarie si faceti poza in asa fel incat sa semene cat mai mult cu printul din MU.

Sper ca acum e mai clar :) Improvizati! Fiti creativi! ;)

Link to comment
Share on other sites

ok ms :> k am deja ceva idei :)) incepant de maine ^^ :beer: 4fun

Si cum se castiga ? poza ce seamana cel mai bine in real life cu ce`a din joc ?

Hai sa te vad ce poze poti face in Baia Mare asemenatoare cu ceva din Mu:))

Daca vrei, cheama-ma si-ti fac pk :))

Link to comment
Share on other sites

Da, cea mai apropiata de realitate (si fun!) va castiga.

Dupa cum spuneam la inceput, in poze nu trebuie sa apara oameni! Deci nu va faceti PK, nu va imbracati in seturi ancient etc :)) si nu are cine sa rada de voi pentru ca faceti poze cu obiecte si "background".

Link to comment
Share on other sites

Daca nu e decat un singur participant atunci se va da un premiu de participare celui care totusi s-a obosit sa participe (evident daca nu cumva e o poza aruncata acolo la 3 pazeste). In functie de cat de reusite sunt pozele (poza) va fi un premiu mai mare sau mai mic.

Link to comment
Share on other sites

Guest smiley_real92

De ce sa nu apara oameni? :) ar fi mai misto :)) altfel nu am idee cum ar putea semana printul din joc cu poza din rl..

Link to comment
Share on other sites

pot aparea oameni hei dar nu e neaparat era vb de unu k ar fi cika o rusine :-@ :P sa apari intr`o poza si bla bla ! am sa postez eu 2 poze :P sa vezi aproximativ la fel nu are cum 4fun ori cum }{

Very nice pozele! Speram sa fii un exemplu si pentru ceilalti! ;)

Link to comment
Share on other sites

Mmmmmmmnu chiar 2 zile eu spun ca e de ajuns daca sunt lenesi si pe ntru items alea problema lor mai au timp inca 1 zi pentru a pune poze :dontknow:

ai dreptate e deajuns 2 zile totusi e un Event asta e faza :P si nici nu 2 zile k a inceput de 2 si mai e 1 deci de 3 :) nu :-?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...