Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tsu_Xing

2 intrebari

Recommended Posts

Daca tot ai asa multe intrebari, de ce nu le formulezi pe toate in acelasi post? Mai ales ca toate sunt pe aceeasi tema: ce asuprit e saracu DL si de ce nu se baga optiunile noi ale s2. :|

1. vdragosh lucreaza la server oricand are timp. Asa cum au aparut goblinii in aida, vor aparea si restul. Toate la timpul lor, ai rabdare. ;)

2. Din acelasi motiv pentru care nu au voie nici cu firescream: raza prea mare. In plus, cu skillul de cal poti muta pe cei de langa tine and that is a no no :)

Link to comment
Share on other sites

Daca tot ai asa multe intrebari, de ce nu le formulezi pe toate in acelasi post? Mai ales ca toate sunt pe aceeasi tema: ce asuprit e saracu DL si de ce nu se baga optiunile noi ale s2. :|

1. vdragosh lucreaza la server oricand are timp. Asa cum au aparut goblinii in aida, vor aparea si restul. Toate la timpul lor, ai rabdare. ;)

2. Din acelasi motiv pentru care nu au voie nici cu firescream: raza prea mare. In plus, cu skillul de cal poti muta pe cei de langa tine and that is a no no :)

Asa cum vdragos lucreaza la svr cand poate el, asa fac si eu topicuri cand am timp si cand imi vin ideile o.O si nu cred ca toate intrebarile mele sunt legate de DL sau cel putin, nu pe tema: "vai dl-ul meu" doar vreau sa stiu rationamentul. Fa o plangere daca te deranjeaza si trimite-o la Mos Craciun

1 Ar fi trebuit facute pana acum, avand in vedere ca acestea sunt pana la urma, trasaturile S2-ului -_-

2 Raza prea mare zici :-" dar cat de des da? Adica da cat un twist de rpde? Nu?... stiam eu. Muta jucatorii zici? Asta daca apesi ctrl. Ca un mic pont: bk-ul are un skill la arma cu care muta jucatorii, sti tu care e, nu trb sa-ti zic, dar nu vad ca ati scris sa nu atace cu acel skill in tarcul de bk :>

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce da DL-ul a ajuns cel mai tare caracter...sa dea si cu calu in tarcu de BK

Da de fapt,sa nu mai aibe cooldown la cal...nu e mai bine?

sa dea si cu calu si cu ES in acelasi timp pe o raza de 2 tarcuri si jumatate.

DL-ul sa fie singur in party si sa aiba PP,sa ia 2x experienta fata de cea care o iei solo pe spot.

Cred ca asa toti DL-i or sa fie multumiti

Link to comment
Share on other sites

1 Gemston pica doarte bine in devias 2 si 3... pentru 5-6 gemston cat iti trebe este destul de buna rata.

2 Un DL poate creste si pe spot normal, ar putea sa`l scoata de tot in tark de BK

Nu e normal ca gemstone sa pice in devias, nu stiu ce 5-6 gemstone ai nevoie tu, dar eu momentan am bagat 10 gemstone doar in boots si nu a iesit ce doream ;)

2 Un "BK" poate creste si pe spot normal, ar putea sa`l scoata de tot in tark de BK

Ti-am modificat putin ultima parte, vezi vreo diferenta?

@justanotherplayer, daca calutzu nu ar avea acest cooldown, poate era ok sa nu dea cu skilul de cal in tarcul de bk, dar cum are acest timp, interzicerea folosiriil ui este o aberatie.

Vorbind de aberatii, nu mai abera atata si tine-te de topicul meu. Lasa visurile umede pe care le-ai avut aseara ;)

Link to comment
Share on other sites

Si totusi cam cate gemston vrei sa strangi intr-o ora ? 50 - 100

Un BK are range 2, maxim 3. Ca sa stai pe un spot normal trebe sa te misti dupa mobi, pe cand cu restu catacterelor lasi linistit AFK si iti vezi de treaba ta...

@Edit: Tine cont ca un cal de DL are range 10

Link to comment
Share on other sites

Tsu,eu sunt curios cat dmg dai cu calu?

Faci 1HK pe un omega?

Daca da ,deasta nu e ok sa dai cu calu,ca omori cu el tot ce e pe langa tine in momentu ala,chiar daca mobi sunt departe,langa alt jucator

Un bk oare face 1hk pe un omega? Daca nu face, oare prinde sa-i dea 2-3 hituri pana da iar dl-ul cu calul?

@Linu, stai calm, ca am cateva zeci de rr-uri pe bk sa stiu cat de lejer tine un spot (lasa tarcurile unde acolo da, e destul de greu, dar nu imposibil)

Cat despre gemstone, nu vreau 50-100 intr-o ora, dar nici 5-6 in devias. Vreau 5-6 in kanturu2 sau 3, pe spoturi bine organizate si facute. Sa stau sa dau 30 de J pe 10 gemstone si sa nu iasa nimic, am experienta sa fi bagat 2 stashuri intr-o armura sa iasa optiunea dorita. Ce fac? Ma apuc sa dupez J ca altii ? :-"

Link to comment
Share on other sites

1 Dece Gunit trebuia sa foloseasca acel bug de TS ca sa omoare toti mobi de pe spot ? Probabil ca nu stia cum sa joace. Tu nu i-ai dezvaluit secretul cum se tine un spot normal cu BK pe post de holder.

2 Se pare ca la tine e problema dece pica in devias si nu pica in kanturu...

Link to comment
Share on other sites

1 Dece Gunit trebuia sa foloseasca acel bug de TS ca sa omoare toti mobi de pe spot ? Probabil ca nu stia cum sa joace. Tu nu i-ai dezvaluit secretul cum se tine un spot normal cu BK pe post de holder.

2 Se pare ca la tine e problema dece pica in devias si nu pica in kanturu...

Of linule linule :-<

1: cand se seteaza dropul la gemstone + spoturi in kanturu? Am vazut ca ati bagat goblini in aida, mai trb sa faceti si dropul.

Daca se seteaza dropul la gemstone se seteaza si unde pica, deci concluzia mareata la care ai ajuns, cum ca pb mea este ca pica in devias si nu in kanturu, se extrage din primul meu post in acest topic -_-

Cat despre gunit, observa ca am pus in paranteza ceva la replyul meu anterior, este greu, dar nu imposibil, poti sa omori mobii doar ca folosind acel bug + clicker, gunit ii omora mai rpde => era mai eficient. Dar pe un spot normal din arena nu poti sa ti? BoB, spear, twist/death stab iti spune ceva?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...