Jump to content
ratseloP

Castiga un QCK Heavy de la neXtPlease!Gaming

Recommended Posts

Cu ocazia sarbatorilor neXtPlease!Gaming organizeaza un concurs (give-away), premiul pus de aceasta data, un mouse-pad SteelSeries QCK Heavy.

Castiga un Steelseries QCK Heavy! Spune-ne ce-ai face cu un pad SteelSeries QCK Heavy, altceva decat sa te joci cu un Xai sau Kinzu pe el. O sa fie premiata cea mai interesanta, funny si originala idee.

Click here for more info.

Sarbatori fericite & caldura-n suflet.

*Am postat aici ca sa nu-mi sariti in cap c-o fac pentru post-count.

Link to comment
Share on other sites

Care nexeplease? Cei unde si-a bagat DECE hacks vs Home Dominant?

http://www.esl.eu/ro/news/106867/neXt-Plea...minata-din-ESL/

neXt!Please este eliminata din ESL

neXt!Please este eliminata din competitiile ESL.

Miercuri seara am urmarit cele doua semifinale din EBL in care maniaX.eSports castiga in fata celor de la IGG, iar Home Dominant pierde in fata celor de neXtPlease Gaming.

In ziua urmatoare in atentia noastra a intrat o veste proasta. Am fost anuntati ca Aequitas-ul a detectat in timpul jocului din semifinala, wallhack la unul dintre jucatorii neXtPlease Gaming.

Jucatorul neXt`DECE a primit 12 puncte de penalizare si a fost blocat timp de 2 ani pentru toate competitiile ESL. neXtPlease Gaming a fost exclusa imediat din Balkan League, ceea ce inseamna ca Home Dominant va juca finala impotriva celor de la maniaX.eSports pe data de 8 decembrie.

Echipa I Got Game va fi premiata cu medalii de bronz la acest concurs, iar neXtPlease Gaming va fi elimitata din toate competitiile ESL, inclusiv Intel Extreme Masters Season IV.

Managerul neXtPlease, Cristea "Mike" Mihai a declarat urmatoarele lucruri :

In primul rand, vrem sa ne cerem scuze tuturor celor implicati in acest nefericit caz. Vrem sa ne cerem scuze organizatorilor ESL Balkan League, fanilor si sponsorilor nostri pentru neplacerile create. De asemenea, cu toate ca acest lucru nu va schimba decizia organizatorilor, vrem sa asiguram adminii, fanii si sponsorii ca niciuna dintre echipele noastre nu a folosit vreun soft ilegal sau orice alt fel de cheaturi pana in acest moment si nu o sa o faca in viitor. In acest caz a fost o problema de razbunare, un gest stupid si copilaresc al unuia dintre cei mai buni jucatori din Romania.

Pentru ca aceasta situatie a creat un prejudiciu de imagine organizatiei noastre, sponsorilor si comunitatii de gaming din Romania, am decis sa intrerupem orice colaborare cu Munteanu 'DecE' Liviu.

Detalii legate de viitorul sectiunii/echipei de Counter-Strike vor fi anuntate in curand.

Nu ms.

Link to comment
Share on other sites

Guest neXtPlease!

@Nothingtosay - :)

@Talktathehand - :) adica? Ce treaba are DecE cu padul care face obiectul concursului.. Oricum, vocile vorbesc ca HD n-au mai folosit cheaturi in finala vs ManiaX pe care au pierdut-o cat se poate de rusinos. Inca ceva inainte sa tragi o conclizie - ia demourile POV de pe hltv.ro din semifinala HD vs. neXtPlease!CS si rumega-ti dup'aia "nu merci"-u' ;)

Best regards >:D<

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...