Jump to content
eugen88

Elena Băsescu negociază cu ţiganii voturi pentru tatăl ei

Recommended Posts

Taman cand mezina sefului statului, Elena Basescu, era pe cale sa ne convinga ca nu e prea interesata sa-si ajute tatal, aflat in plina campanie electorala, Inpolitics a aflat ca EBA serveste, totusi, dar din umbra, interesele politice ale sefului statului.

EBA “fura” oamenii lui Vanghelie

Mai exact, tanara europarlamentara, s-a intalnit in cursul saptamanii trecute, in incinta sediului de campanie al lui Traian Basescu, de pe Lipscani, cu niste lidei ai rromilor din Capitala, carora le-a dat o persoana de contact pentru a le explica cu ce ii pot fi de folos lui Traian Basescu in campania electorala. Inpolitics a intrat si in posesia unei fotografii de la intrevederea din sediul de pe Lipscani: EBA pozeaza alaturi de unul dintre liderii rromilor din zona Rahova-Ferentari, presedintele Ascociatiei Crestin Democrate a Rromilor, Edu Adrian.

[url=http://stiri.ronatvan.com/2009/11/18/elena-basescu-negociaza-cu-tiganii-voturi-pentru-tatal-ei/]

http://www.imagehost.ro/pict/092158254b20016169ca0.jpg

Situatia e cu atat mai bizara cu cat Edu este cunoscut drept un sustinator al edilului PSD Marian Vaghelie. Contactat telefonic, Edu Adrian a recunoscut intalnirea cu Elena Basescu, efectuata in sediul de campanie al tatalui ei. “Eram impreuna cu mai multi lideri ai rromilor din Ferentari si Rahova si ne-am dus la sediul de campanie a lui Traian Basescu pentru a vedea daca liderii PDL sunt interesati sa parafam o intelegere electorala. Am observat ca trebuie sa discutam aspectul asta cu fiica cea mica a sefului statului, Elena Basescu. Tanara ne-a dat o persoana de legatura si ne-a promis ca vom fi sunati si ne va fi explicat ce trebuie sa facem in campanie”, ne-a declarat Edu Adrian.

Link to comment

Un american si un roman stau de vorba.

Americanul spune mandru: - We have George W. Bush, Stevie Wonder, Bob Hope and Johnny Cash!

Romanul spune si el: - We have Traian Basescu, no wonder, no hope, no cash

:tiphat:

In alta ordine de idei, afara cu scarba asta din Parlamentul European!!!

uau =)))

Link to comment

Un american si un roman stau de vorba.

Americanul spune mandru: - We have George W. Bush, Stevie Wonder, Bob Hope and Johnny Cash!

Romanul spune si el: - We have Traian Basescu, no wonder, no hope, no cash

:tiphat:

In alta ordine de idei, afara cu scarba asta din Parlamentul European!!!

=))=)) Fain bancul

Tot mai bine Geoana decat Base

Link to comment

Vrajeala..poza aia nu reprezinta nimic...un tigan facand o poza cu eba proasta....de la o amarata de poza pana la acuze e mult de mers.....iar in fond si psd-u si pdl au fraudat...dar asta nu este o noutate...toti fac asta.....a ca Basescu a reusit sa iasa presedinte peste restul partidelor...da..este destul si rusinos dar sa nu aruncam cu rahat acum ca pdl a fraudat ca nici cu psd nu mi-e rusine.....am fost mai mult decat martor la "actiunile" psd-ului.

Link to comment

Basescu nu a facut nimic in 5 ani de mandat , de ce sa nu merite Geoana o sansa ? ca sa cheltuie Base bani statului .

Si tu vrei sa te conduca comunistii ? De unde sti tu ca Basescu nu a facut nimic in 5 ani, ai stat in aceei 5 ani langa el tot timpu sa vezi daca face lucrari sau nu ? Nu are rost sa comentati aiurea daca nu stiti

Link to comment

Prietene EBA are neuronii distrusi de atata extasy din cluburi tu vrei sa imi spui mie ca face ea o manevra cu liderii tiganilor si ca aduce ea voturi cuiva?

Este doar un fotomodel care face ce stie mai bine, sta si isi arata buzele alea umflate pentru a suge... voturi.

Nu vezi ca nu poate sa lege 3 cuvinte, hai sa fim seriosi cum sa crezi macar asa ceva.

Si tu vrei sa te conduca comunistii ? De unde sti tu ca Basescu nu a facut nimic in 5 ani, ai stat in aceei 5 ani langa el tot timpu sa vezi daca face lucrari sau nu ? Nu are rost sa comentati aiurea daca nu stiti

Prietene stiu exact ce a facut basescu in 5 ani dar iti spun poate aflii si tu acum cateva lucruri mai recente. Referendumul a fost campanie prezidentiala din bani publici pentru Basescu, a pus poza lui si a scris "hai la referendum" deci din bani publici pentru a prostii pe prosti.

Comunismul a disparut de 20 de ani, si intradevar daca cineva e comunist acela e Basescu, cred ca ai uitat ca a facut alianta cu PSD care acum au devenit comunisti subit. Sa nu mai vorbim si de moguli , exista un post de TV care il slujeste si il slaveste pur si simplu pe cand la Antena 3 de exemplu aia nu slavesc pe nimeni ci din contra ii critica pe toti.

Referendum, comunistii, moguli sunt de fapt o incercare de a prostii pe prosti, si a mers.

Basescu nu a facut nimic 5 ani, au guvernat altii in locu lui ca pe urma sa dea vina pe ei ca merg lucrurile rau, si absolut tot ce a zis rau de unii , peste 1-2 zile s-a razgandit.

Nimic din ce a zis nu a fost pe bune, zicea ca Tariceanu e naspa si acum vrea sa il cheme la guvernare, A facut guvern cu PSD si acum spune ca sunt comunisti.

Pacat ca a prostit asa multi sa il creada.

Mi-a zis un coleg la munca "Pai da ma, Basescu e singur ma..." cum sa zici asa ceva cand are oamenii lui pe toate ministerele.

-Daca va uitati cum este acum milog si il cheama pe Crin, Tariceanu, PSD , oricine numai sa nu il lase singur ca se face de kk.

-BTW in timpul guvernului BOC datoria publica a crescut la 3500 euro/ cap de locuitor datorita imprumutului. Si inca nu am luat toti banii...

Link to comment
Guest Dr.House

Si tu vrei sa te conduca comunistii ? De unde sti tu ca Basescu nu a facut nimic in 5 ani, ai stat in aceei 5 ani langa el tot timpu sa vezi daca face lucrari sau nu ? Nu are rost sa comentati aiurea daca nu stiti

Amice , eu am parerea mea tu a ta . Cum de unde stiu eu ce a facut in 5 ani ? Sa vazut clar , nu a facut nimic a cheltuit bani statului .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...