Jump to content
Guest Joe_Dirt

Ma ajuta si pe mine cineva

Recommended Posts

Guest Joe_Dirt

Sal ! Cine stie cum pot trimite mesaje de pe yahoo me telefonul mobil k eu nu stiu sad.gif si am un prieten in messenger care trimite mereu mesaje pe yahoo dar nu vrea sa imi spuna si mie cum face.

Link to comment
Share on other sites

    *

Yahoo! currently supports:

    * Verizon Wireless

    * Cingular MEdia Net

    * Cingular mMode

    * T-Mobile

    * Rogers

For international support, select from the countries below:

Australia & NZ - Philippines - Malaysia - Singapore - Thailand - Hong Kong - India

Dupa cum vezi Romania nu este incadrata aici.

Link to comment
Share on other sites

Guest Joe_Dirt

Pai asa crdeam si eu da am o cusnostinta care i-a trim mamei mele pe tel un astfel de mesaj si eu nu cred k ala are prieteni in sua

Link to comment
Share on other sites

Chestia aia e valabila pentru SUA nu pentru Romania.

scuze...insa am avut chiar o asemenea experitenta...

Cineva logat pe yahoo folosind un telefon mobil....am trimis si primit mesaje

de la respectiva persoana...

tind sa cred ca nu este adevarat ce zici...

Link to comment
Share on other sites

nu este valabil ce zice el

si eu am vb cu cineva p yahoo asa...avea statusul I am mobile

Si eu am vorbit cu cineva care avea statusul asta si mi-a spus ca de aia ii arata asa ca era conectat pe net, yahoo de pe telefonul mobil. Era cu laptopu stiu eu pe unde. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

si eu am vb cu cineva p yahoo asa...avea statusul I am mobile

pai in cazul asta trebuie facuta diferenta intre a trimite un SMS si a intra de pe telefonul mobil pe Yahoo Messenger. SMS-uri gratuite nu stiu sa se poata trimite (in Romania cel putin) de pe yahoo. In schimb, daca intrati pe www.yahoo.com de pe telefonul mobil si alegeti varianta de WAP a site-ului, apoi la Messenger, puteti sa va conectati si sa folositi Yahoo Messenger de pe telefon. Este o varianta html a programului, in care poti sa vezi cine este on-line de la tine din lista, poti sa vezi daca ai mesaje noi si sa le citesti, sa trimiti mesaje persoanelor din lista, etc... Fiind html nu este la fel de interactiv ca varianta de calculator, adica nu sare sa iti spuna imediat cand ai mesaj nou (nici nu ar avea cum), ci trebuie sa verifici tu daca ai mesaje. Cand te conectezi de pe mobil pe messenger, apari cu status I am mobile (exista o optiune in meniu ca sa scoti status-ul ala daca vrei). e foarte util atunci cand esti sa zicem pe varful muntelui tongue.gif si vrei sa "vorbesti" cu prietenii de pe messenger. din experienta proprie va spun ca iasa mult mai ieftin decat daca te-ai pune sa trimiti SMS-uri (la Connex cel putin, unde e 0,04USD/10k trafic la GPRS, nush cum e la Orange). cei care folositi des yahoo messenger si aveti telefoane care suporta GPRS, puteti sa incercati. sigur o sa va placa biggrin.gif . pentru cei care nu au abonamente si sunt pe cartela prepay: din pacate doar Orange ofera GPRS si la cartele.

Link to comment
Share on other sites

Guest Joe_Dirt

Da si eu am testat aseara adresa de wap wap.yahoo.com si am vzt k pot sa trim mailuri (chiar am trim) si avea o optiune si de messenger dar nu stiu ce facea pt k mi s-a dus bateria sad.gif si am iesit dar am vzt k poate face multe .

Va multumesc tuturor carora v-ati raoit din timpul vostru sa ma ajutati si pe mine . MS MULT icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu stie cineva un site prin care poti trimite sms-uri in romania (unde nu trebe inregistrare)

stiu eu unul unde daca intri iti trimit acasa 100$ fara sa te inregistrezi biggrin.gif

g_bL0cK, au disparut de mult timp site-urile alea de care zici tu....acum nici pe astea cu inregistrare nu te mai prea lasa sa trimiti mesaje gratis, numai cu credite si porcarii de genul (nu e de noi, poate la americani functioneaza sistemul tongue.gif ).

Link to comment
Share on other sites

stiu eu unul unde daca intri iti trimit acasa 100$ fara sa te inregistrezi 

g_bL0cK, au disparut de mult timp site-urile alea de care zici tu....acum nici pe astea cu inregistrare nu te mai prea lasa sa trimiti mesaje gratis, numai cu credite si porcarii de genul (nu e de noi, poate la americani functioneaza sistemul 

sad.gif pacat ...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...