Jump to content
puiuraul

Proiect web - cine se pricepe.

Recommended Posts

Vreau sa traduc un site din Romana in Engleza. Site-ul e numai html.

Faza e urmatoarea: site-ul nu are mult text ci muti indici ce se repeta, de exemplu in tot site-ul scrie italia de sute de ori, sau pe o pagina scrie italia de 20 ori.

Nu exista vre-un program cu care sa pot da comanda: replace Italia with Italy.

Mi-ar scurta imens timpul de lucru pentru ca sunt foarte multe pagini in care foarte multe cuvinte se repeta.

Daca cineva s-a mai intalnit cu o asemenea situatie sau are vreo idee, mi-ar economisi mult timp si nervi.

Thanks :>

Link to comment
Share on other sites

Scoate tot textul, baga-l intr-un Word Office si ii dai optiunea de change, bagi cuvantul vechi si ala nou si dai change... Nush daca mai e asa, nu am mai facut asta din 97 de cand faceam traduceri acasa pt. firme

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate, ar merge, problema e ca textul e de fapt un tabel cu diferiti indici (tara, anul ,etc). Si daca il bag in word si dupa aia inapoi in Prog de edit Html, am nenorocit tot designul.

Merci oricum (daca nu mai apar alte solutii probabil ca asa o sa fac)

Daca mai are cineva idei .......

Link to comment
Share on other sites

descarca site-ul la tine pe computer cu Net Vampire (de exemplu) sau wget (daca folosesti Linux). apoi descarca Edit Plus-ul. Iti va da posibilitatea sa faci modificari / replace-uri in toate fisierele site-ului si in plus, ai avantajul ca iti ramane structura site-ului identica.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...