Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dan

GMO PowerUp Shop

Recommended Posts

M-am gandit la o chestie:

daca odata cu versiunea asta noua avem si GMO PowerUp Shop, de ce nu l-am folosi?

daca se fac eventuri pe server, rasplata ar fi interesant sa se faca in credite pentru GMO Shop :D

adica cine participa constant la eventurile organizate pe linkmania, va avea posibilitatea sa-si cumpere iteme de la GMO Shop.

in felul asta s-ar implica mai multa lume la eventuri si s-ar mai anima serverul. (si asa se plang gm-ii ca n-au cu cine organiza eventurile)

de ex:

1 invitatie kalima sa coste 100 credite

recompensa pentru eventul organizat:

locul 1: 30 credite

locul 2: 20 credite

locul 3: 10 credite

se pot face eventuri saptamanale de soccer.

recompensa pentru eventul organizat:

locul 1: 30 credite/membru

locul 2: 20 credite/membru

locul 3: 10 credite/membru

daca tot nu e un server cu donatii, eu spun ca ar fi interesant sa se faca asa ceva :D

Link to comment
Share on other sites

ar fi o idee sa se puna kalima bc ds la gmo

doar ca 30 credite ptr locul 1 si invitatia sa coste 100...multi ar apela la comoditate si ar da jwl pe ea...decat sa participe la event...

ideea e buna doar ca ar trebui nitel gandita...:)

Link to comment
Share on other sites

E foarte buna ideea cu creditele. Insa, ati putea face ca harta Crywolf sau Kanturu sa dea acele credite (din cate am inteles si mobii dau punctele, cel putin asa era cu PC points; sper ca nu gresesc). Cu acele credite, sa cumparam acele chocolate box sau ribbon (nu sunt sigura care sunt pe versiunea asta) si sa faceti sa cada din ele itemele noi aparute (Glorious, Platina etc). O cutie de aia sa coste 500 de credite, eventual echivalentul omorarii a 500 de mobi din Crywolf / Kanturu. Puteti baga si bok-uri +5 (1000 de credite). Astfel, xp-ul va fi considerat oarecum "cu un scop", nu doar acela de a face stats.

Valorile date unui bok / chocolate (ribbon) box sunt aleatorii, le puteti stabili si mai mici sau mai mari.

Link to comment
Share on other sites

E foarte buna ideea cu creditele. Insa, ati putea face ca harta Crywolf sau Kanturu sa dea acele credite (din cate am inteles si mobii dau punctele, cel putin asa era cu PC points; sper ca nu gresesc). Cu acele credite, sa cumparam acele chocolate box sau ribbon (nu sunt sigura care sunt pe versiunea asta) si sa faceti sa cada din ele itemele noi aparute (Glorious, Platina etc). O cutie de aia sa coste 500 de credite, eventual echivalentul omorarii a 500 de mobi din Crywolf / Kanturu. Puteti baga si bok-uri +5 (1000 de credite). Astfel, xp-ul va fi considerat oarecum "cu un scop", nu doar acela de a face stats.

Valorile date unui bok / chocolate (ribbon) box sunt aleatorii, le puteti stabili si mai mici sau mai mari.

1 per mob...mi se pare mult....ia gandeste-te pe spotul din kanturu cu 4 sau 5 mobi nu stiu exact sa zicem 4 mobi ii omori odata la ~10 sec sa zicem(cu es)..... 24 pe minut->1440 pe ora->34560 pe zi..dar nu stai 24 de ore acolo stai 10 si ai facut 14400 de credite...deci? ce zici faci set in 2-3 zile?

Sau spot in crywolf unul din cele de 3 mobi la fel ii omori odata la ~10 sec(cu es) ->18 pe minut->1080 pe ora si ajungi la 10800 in 10 ore....deci? cam multe credite zic eu

Nu am nimic cu ideea ta e chiar buna.... dar cum am zis mai sus...mai putine credite la mobi...in rest pro

Ideea Lexei e mai faina decat a ta boom :)

Le: stai si 24 de ore acolo...afk :D

Link to comment
Share on other sites

Am vazut asta pe un server, cat timp a fost buba cu stats si a fost server down o saptamana (eram vreo 30 de pe linkmania care jucam acolo). Era un server high xp rate care dadea pc points omorand mobi (doar pe o anumita harta). Cu acele pc points puteai cumpara niste cutiute (roz, verzi, albastre) din care cadeau iteme 380, exec, foarte bune. O pot confirma jumatate din HH, Sicily si cativa din alte guilde ce jucau atunci.

Intr-adevar sunt niste valori cam "usoare" dar se pot rezolva ca sa nu fie asa usor :).

Link to comment
Share on other sites

1 per mob...mi se pare mult....ia gandeste-te pe spotul din kanturu cu 4 sau 5 mobi nu stiu exact sa zicem 4 mobi ii omori odata la ~10 sec sa zicem(cu es)..... 24 pe minut->1440 pe ora->34560 pe zi..dar nu stai 24 de ore acolo stai 10 si ai facut 14400 de credite...deci? ce zici faci set in 2-3 zile?

Sau spot in crywolf unul din cele de 3 mobi la fel ii omori odata la ~10 sec(cu es) ->18 pe minut->1080 pe ora si ajungi la 10800 in 10 ore....deci? cam multe credite zic eu

Nu am nimic cu ideea ta e chiar buna.... dar cum am zis mai sus...mai putine credite la mobi...in rest pro

Ideea Lexei e mai faina decat a ta boom :)

Le: stai si 24 de ore acolo...afk :D

era doar o idee. nu e neaparat sa se ia de buna sugestia mea. important e sa sa ne putem folosi de GMO shop :)

Link to comment
Share on other sites

M-am gandit la o chestie:

daca odata cu versiunea asta noua avem si GMO PowerUp Shop, de ce nu l-am folosi?

daca se fac eventuri pe server, rasplata ar fi interesant sa se faca in credite pentru GMO Shop :D

adica cine participa constant la eventurile organizate pe linkmania, va avea posibilitatea sa-si cumpere iteme de la GMO Shop.

in felul asta s-ar implica mai multa lume la eventuri si s-ar mai anima serverul. (si asa se plang gm-ii ca n-au cu cine organiza eventurile)

de ex:

1 invitatie kalima sa coste 100 credite

recompensa pentru eventul organizat:

locul 1: 30 credite

locul 2: 20 credite

locul 3: 10 credite

se pot face eventuri saptamanale de soccer.

recompensa pentru eventul organizat:

locul 1: 30 credite/membru

locul 2: 20 credite/membru

locul 3: 10 credite/membru

daca tot nu e un server cu donatii, eu spun ca ar fi interesant sa se faca asa ceva :D

De acord cu ideea ta boom, cu toate k nu am rr, dar e cea mai buna sugestie de pana acu` , daca tot aveam GMO shop, macar sa ne putem folosi de el :D

PRO !

Link to comment
Share on other sites

GMO ii de la s3 in sus...eu nu am intalnit nici un server s2 care sa aiba GMO....GMO also called PC Point Shop si ii de la S3 in sus la fel si cu NPC-u ala Card Master ceva de genu ii pentru s3.

@Lexa mai primeai puncte si de la goldeni cand omorai unu 5/7

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine daca ar face ceva cu el. Ar fi si mai bine daca ar spune ce sugestii ar vrea pentru shop (in caz ca e in pana de idei), insa nici un raspuns de la Dragos. De ce, nu inteleg...

nu intelegi sau iti este lene sa citesti( ca sa nu zic ca nu stii )

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?s...t&p=4470398:

De cate ori trebuie sa va explic ca upgrade-ul la S2 nu l-am facut pt. ce aduce nou .

Cel putin nu asta este prioritar .

O sa ma ocup de chestiile noi aduse de S2 cand o sa am timp .

Inca mai sunt bug-uri care vad ca trebuie sa le rezolv singur : nu sunteti in stare si/sau nu vreti sa le raportati ( deloc sau cum trebuie )

sau http://www.linkmania.ro/forums/index.php?s...t&p=4462759:

s2 a fost pus ca un upgrade. Este pus pentru a rezolva o parte din probleme mari existente pe s1. Se vor rezolva si lucrurile noi pe care le aduce s2 dar in timp. Daca ati fi intrat sa testati s2, toate probleme care sunt acum, ar fi fost descoperite si rezolvate.

Acum nu stiti decat sa va plangeti, unii dintre voi, fara niciun drept.

Link to comment
Share on other sites

nu intelegi sau iti este lene sa citesti( ca sa nu zic ca nu stii )

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?s...t&p=4470398:

Cum am spus, poti cere ajutorul la sugestii / modificare de scripturi. Conteaza sa vrei. De ce sa nu te folosesti de el daca tot exista si sa faci "atmosfera din joc" mai interactiva? Nu trebuie sa faci de unul singur, e de ajuns sa ceri ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Cum am spus, poti cere ajutorul la sugestii / modificare de scripturi. Conteaza sa vrei. De ce sa nu te folosesti de el daca tot exista si sa faci "atmosfera din joc" mai interactiva? Nu trebuie sa faci de unul singur, e de ajuns sa ceri ajutor.

am cerut sa imi ia locul cine vrea ...

cauta pe forum si o sa gasesti .. presupun ca si asta ti-a scapat .

pana atunci, ma descurc cum pot in limita timpului disponibil .

PS: propunerile de modificare setari server nu reprezinta un ajutor .

Link to comment
Share on other sites

am cerut sa imi ia locul cine vrea ...

cauta pe forum si o sa gasesti .. presupun ca si asta ti-a scapat .

pana atunci, ma descurc cum pot in limita timpului disponibil .

PS: propunerile de modificare setari server nu reprezinta un ajutor .

Dar reprezinta un ajutor daca gasesti o propunere ok si ii spui cui a propus daca e disponibil sa modifice un anumit script / fisier sau cuiva care se ofera si stie.

Link to comment
Share on other sites

Dar reprezinta un ajutor daca gasesti o propunere ok si ii spui cui a propus daca e disponibil sa modifice un anumit script / fisier sau cuiva care se ofera si stie.

Se pare ca nu ai priceput nimic.

Acum serverul s2 este in teste , datorita ajutorului care mi l-ti acordat in perioada beta.

1. Orice modificare adusa in aceasta perioada, creste probabilitatea aparitiei unui bug si / sau numarul de cauze posibile pentru care apare o problema

2. Cam toate modificarile aduse in configuratie trebuie sa respecte "politica" (particularitatile ) LM .

3. Ti-a trecut prin cap ca poate powershop ca si celelalte chestii noi aduse in S2 au fost deja analizate/discutate si astepata terminarea perioadei de testare pentru implementare ?

am vazut ca toata lumea ma ia la rost cu intrebari de genul :

De ce nu pui itemele noi exe in bok-uri ?

Poate am pregatit alt loc pt ele . poate erau puse deja daca in perioada beta rezolvam toate problemele .

...

sper ca acum ai inteles ideea . daca nu ... fie ca tine ...

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca nu ai priceput nimic.

Acum serverul s2 este in teste , datorita ajutorului care mi l-ti acordat in perioada beta.

1. Orice modificare adusa in aceasta perioada, creste probabilitatea aparitiei unui bug si / sau numarul de cauze posibile pentru care apare o problema

2. Cam toate modificarile aduse in configuratie trebuie sa respecte "politica" (particularitatile ) LM .

3. Ti-a trecut prin cap ca poate powershop ca si celelalte chestii noi aduse in S2 au fost deja analizate/discutate si astepata terminarea perioadei de testare pentru implementare ?

am vazut ca toata lumea ma ia la rost cu intrebari de genul :

De ce nu pui itemele noi exe in bok-uri ?

Poate am pregatit alt loc pt ele . poate erau puse deja daca in perioada beta rezolvam toate problemele .

...

sper ca acum ai inteles ideea . daca nu ... fie ca tine ...

Nu inteleg aciditatea in vorbele tale. Nu am cerut decat un raspuns iar tu ai dus discutia pe alte meandre. Da, am inteles, dar intelegeam din prima daca ziceai: "GMO shop este in discutii sau s-a discutat deja despre GMO. Asteptati si veti vedea.". Eu cred ca intelegeam :).

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg aciditatea in vorbele tale. Nu am cerut decat un raspuns iar tu ai dus discutia pe alte meandre. Da, am inteles, dar intelegeam din prima daca ziceai: "GMO shop este in discutii sau s-a discutat deja despre GMO. Asteptati si veti vedea.". Eu cred ca intelegeam :).

raspunsul "s2 a fost pus pentru rezolvarea problemelor de pe s1 ... ce aduce nou s2 se va implementa in viitor" l-ai avut de mult ...

dupa cum am spus mai sus : FIE CA TINE.

Link to comment
Share on other sites

no ca sa fie mai inteleasa treaba :)

Din cauza lipsei voastra de interes pentru perioada cand S 2 a fost in Beta si a timpului pe care fiecare dintre noi il poate dedica zilnic unui joc/server/forum ...toate acele bunatati si optiuni care AR FI PUTUT sa faca game play-ul mai atractiv nu sunt inca disponibile. Pana la urma nu vi s-au cerut sugestii..vi s-a cerut ajutorul. Apoi erau binevenite si propunerile..dar voi ati vrut o versiune perfecta care sa ruleze cu toate bug-urile rezolvate..iar din cand in cand sa mai faceti cate o sugestie legata de ce ne-ar mai lipsi noua pe s2..Dar lucrurile nu merg chiar asa :)

Link to comment
Share on other sites

Oamenii nu inteleg un lucru:Administratorii,Tehnicienii,Moderatorii si Gamemasterii nu castiga nimik in afara de nervi si timp pierdut.Aveti rabdare.Nu cred k e nimeni dispus sa renunte la o iesire la pescuit cu prietenii/familia pt a repara un joc.

PS:chestia cu pescuitu era un exemplu...nu imi sariti in cap cu faze in genu "poate lu dragos nui place pescuitu" k o so dati in penibil

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...